ویژگی‌های مکمل‌های غذایی

همه مکمل‌های غذایی دارای برچسبی هستند که محتویات، میزان مواد تشکیل‌دهنده، میزان توصیه‌شده مصرف در هر وعده و دیگر مواد اضافه‌شده (مانند پرکننده‌ها، ترکیب‌کننده‌ها و طعم‌دهنده‌ها) را به‌دقت مشخص می‌سازد.

تولیدکننده‌های مکمل‌های غذایی میزان توصیه‌شده برای مصرف در هر وعده را مشخص می‌کنند، اما ممکن است متخصص تغذیه شما تشخیص دهد، مصرف مقادیر متفاوت برای شما مناسب‌تر است.

اثربخشی

اگر در برنامه غذایی شما تنوع مصرف مواد غذایی نباشد، ممکن است مصرف برخی از مکمل‌ها بتواند کمبود برخی از مواد ضروری مغذی را جبران نماید. با این حال، مکمل‌ها نمی‌توانند جای داشتن یک رژیم غذایی متنوع که برای سلامتی از اهمیت بالایی برخوردار است، بگیرند. شواهد علمی نشان داده است، برخی از مکمل‌های غذایی برای سلامت عمومی بدن و یا برای مدیریت برخی از عوارض خاص بیماری‌ها سودمند می‌باشند. به عنوان مثال، کلسیم و ویتامین D برای حفظ تراکم استخوان‌ها و کاهش از دست دادن سلول‌های استخوانی مهم است ؛ اسیدفولیک خطر ابتلا به برخی از نقص‌های مادرزادی را کاهش می‌دهد؛ و اسیدهای چرب امگا ۳ که از روغن ماهی به دست می‌آیند، می‌تواند به برخی از بیماران قلبی کمک نماید. برای تعیین دقیق اثربخشی مکمل‌های دیگر، نیاز به بررسی و آزمایشات بیشتری می‌باشد.

کیفیت

مکمل‌های غذایی محصولات پیچیده‌ای هستند. ماهیت، خلوص، قدرت و ترکیب آن‌ها باید تأیید شود. اضافه کردن اشتباه مواد، استفاده بیش‌ازاندازه و یا کمتر از حد مجاز مواد مغذی در بسته‌بندی، احتمال آلودگی مواد و برچسب‌گذاری غیر صحیح محتویات باید به دقت مورد ارزیابی قرار گیرد. چندین سازمان مستقل مکمل‌ها را آزمایش نموده و کیفیت آن‌ها را ارزیابی می‌کنند، پس از تأیید آزمایشات، این سازمان‌ها برای مکمل‌ها تأییدیه صادر می‌کنند. این تأییدیه‌ها تضمین می‌کند که این محصول با رعایت استانداردها ساخته‌شده، مواد ذکرشده در برچسب‌ها با محتویات بسته‌بندی مطابقت دارد و در آخر آنکه فاقد مواد آلاینده یا مضر می‌باشند. اما این تأییدیه‌ها تضمین نمی‌کند که مکملی بی‌خطر یا مؤثر است.

ایمنی و عوارض جانبی

بسیاری از مکمل‌ها حاوی موادی هستند که می‌توانند اثر فعالی در بدن داشته باشند. همیشه در خصوص احتمال عوارض جانبی غیرمنتظره، به‌خصوص در رابطه با محصولات جدیدی که قبلاً استفاده نکرده‌اید، مراقب باشید. اگر افراد بجای استفاده از داروهای تجویزشده توسط پزشک از مکمل‌ها استفاده کنند و یا زمانی که هم‌زمان از ترکیب زیادی از این مکمل‌ها مصرف کنند، شانس بروز عوارض افزایش می‌یابد. برخی از مکمل‌ها می‌توانند خطر خونریزی را افزایش دهند و یا اگر فردی آن‌ها را قبل یا بعد از عمل جراحی مصرف کند، ممکن است در بیهوشی آن‌ها اختلال ایجاد شود. همچنین مکمل‌های غذایی می‌توانند در اثر برخی از داروهای تجویزی اختلال ایجاد کنند. به خاطر داشته باشید که برخی از ترکیبات موجود در مکمل‌های غذایی به مقدار زیادی در برخی از محصولات غذایی، ازجمله غلات صبحانه و نوشیدنی‌ها اضافه می‌شوند. درنتیجه، ممکن است در طی روز شما بیشتر ازآنچه تصور می‌کنید این مواد را دریافت نمایید. مصرف زیادتر ممکن است بر ای سلامتی شما مناسب نباشد.

مصرف بیش‌ازحد مکمل‌ها می‌تواند هزینه شمارا افزایش دهد، همچنین احتمال عوارض جانبی را در شما افزایش خواهد داد. به‌عنوان‌مثال، مصرف بیش‌ازحد ویتامین A می‌تواند باعث سردرد، آسیب‌های کبدی، کاهش استحکام استخوان‌ها و باعث نقص جنین گردد. آهن اضافی می‌تواند باعث تهوع و استفراغ شود، همچنین می‌تواند به کبد و سایر اندام‌ها آسیب برساند. اگر شما باردار هستید و یا به نوزاد خود شیر می‌دهید، در خصوص مصرف مکمل‌های غذایی احتیاط‌های لازم را رعایت کنید. همچنین، در مورد دادن آن‌ها (به‌غیراز محصولات عمومی مولتی‌ویتامین‌ها یا مواد معدنی موردنیاز) به کودکان مراقبت‌های لازم را انجام دهید. ایمنی بیشتر مکمل‌های غذایی به‌خوبی برای زنان باردار، مادران شیرده و یا کودکان مورد آزمایش قرار نگرفته‌اند.

تذکرات مهم

  • از مصرف مکمل‌های غذایی برای درمان بیماری‌هایی که خودتان تشخیص داده‌اید، بدون مشورت با یک متخصص تغذیه، خودداری نمایید.
  • بدون اجازه پزشک به‌جای داروهای تجویزشده از مکمل‌ها استفاده نکنید، همچنین بدون تأیید پزشک آن‌ها را با داروهای تجویزشده مصرف نکنید.
  • اگر قرار است هرگونه عمل جراحی‌ای انجام دهید، قبل از مصرف هرگونه مکملی با یک متخصص تغذیه مشورت نمایید.
  • کلمه درج‌شده “طبیعی” بروی مکمل‌ها، همیشه به معنای بی‌خطر بودن آن‌ها نیست. بی‌خطر بودن مکمل‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد، ازجمله: ساختار شیمیایی آن‌ها، چگونگی عملکرد آن‌ها در بدن، چگونگی ساخت و بسته‌بندی و همچنین میزان دوز استفاده‌شده در بسته‌بندی‌ها. برخی از گیاهان خاص (برای مثال، گیاه آذان الحمار و یا گیاه کاوا) می‌توانند به کبد آسیب برسانند.

قبل از مصرف یک مکمل غذایی، از خودتان سؤالات زیر را بپرسید:

  • مزیت بالقوه این مکمل غذایی چیست؟
  • منافع بالقوه آن برای من چیست؟
  • آیا این محصول دارای عوارض جانبی می‌باشد؟
  • دوز مناسب استفاده از این مکمل چه مقدار می‌باشد؟
  • چگونه، چه وقت و برای چه مدت باید از آن مصرف نمایم؟
Thanks! You've already liked this
No comments