چگونه تومورهای مغز و نخاع در کودکان درمان می‌شوند؟

این اطلاعات نشان دهنده دیدگاه پزشکان و پرستاران جامعه هیات تحریریه و پایگاه انجمن داده سرطان در آمریکا هستند.

این دیدگاه ها بر مبنای تفسیر مطالعات منتشر شده در مجلات پزشکی و همچنین تجربه حرفه ای خود افراد است. اطلاعات درمانی در این نوشته، سیاست رسمی انجمن نیست و به عنوان توصیه های پزشکی جایگزین تخصص تیم مراقبت سرطان نشده است. این دیدگاه ها برای کمک به شما و خانواده شما برای تصمیم گیری آگاهانه همراه با نظرات دکتر در نظر گرفته شده است. دکتر شما ممکن است دلایلی برای نشان دادن یک برنامه درمانی از گزینه های درمانی موجود داشته باشد. از پرسیدن سوال در مورد گزینه های متعدد درمان خود از پزشک دریغ نکنید.

نظرات کلی در مورد درمان تومور مغز و نخاعی

کودکان و نوجوانان مبتلا به تومور مغز و نخاعی و خانواده های آن ها نیاز به مراقبت های ویژه دارند که این مراقبت ها می تواتند به بهترین نحو توسط مراکز سرطان کودک و نوجوان و با همکاری نزدیک با پزشک صورت گیرد. این مراکز از یک تیم متخصص استفاده می کنند از تفاوت میان سرطان در کودکان و بزرگسالان آگاهی دارند و همچنین نیازهای منحصر به فرد افراد جوان مبتلا به سرطان را می دانند. برای تومورهای مغز و نخاع در دوران کودکی، این تیم اغلب جراحان مغز و اعصابی و پزشکانی هستند که به درمان تومورهای مغز و نخاع در سیستم عصبی کودکان می پردازند.

پزشکان دیگر در این تیم عبارتند از:

  • متخصص مغز و اعصاب کودکان: یک پزشک که به درمان بیماری های مغز و سیستم عصبی در کودکان می پردازد.
  • رادیو انکولوژیست کودکان: یک پزشک که از اشعه و پرتو درمانی برای درمان سرطان استفاده می کند.
  • انکولوژیست کودکان: یک دکتر که با استفاده از شیمی درمانی و سایر داروها به درمان سرطان می پردازد.
  • متخصص غدد: یک دکتر که به درمان بیماری های ناشی از ترشح غدد می پردازد.

بسیاری از متخصصان دیگر که ممکن است در مراقب از کودک شما درگیر باشند شامل دستیار پزشک – دستیار پزشک – پرستاران – روانشناسان – مددکاران اجتماعی – متخصصان توانبخشی و سایر متخصصان بهداشت می باشند. وارد شدن از طریق درمان سرطان برای یک کودک اغلب به معنای درگیر شدن تعداد زیادی از متخصصان در این امر است و باید در مورد بخش هایی از سیستم پزشکی که شما احتمالا آگاهی نداشتید، یاد بگیرید. شما می توانید اطلاعات بیشتر در این زمینه را در سند کودکان به بیماری سرطان پیدا کنید.

قبل از درمان پزشکان و دیگر اعضای تیم، به عنوان یک پدر یا مادر به شما کمک می کنند تا درک درستی از آزمایشی که قرار است انجام گیرد، داشته باشید. مددکار اجتماعی تیم نیز وکیل شما در مشکلات است و در طول و یا بعد از درمان ممکن است به شما در انتخاب مسکن ها و کمک های مالی در صورت نیاز کمک کند. اعضای تیم های دیگر مانند روانشناس و متخصص توانبخشی ممکن است کودک شما را قبل از شروع درمان ببینند. به عنوان مثال، اگر تومور در حال رشد آهسته است و وضعیت کودک شما پایدار است ممکن است توسط یک روانشناس قبل از درمان دیده شود تا هر گونه آسیب تومور مورد ارزیابی قرار بگیرد. بیشتر کار این متخصصان پس از درمان است.

درمان‌های اصلی برای کودکان تومورهای مغزی و نخاعی

شامل:

  • جراحی
  • پرتو درمانی
  • شیمی درمانی
  • درمان هدفمند
  • درمان های دارویی دیگر.

در بسیاری از موارد کودکان ترکیبی از این درمان ها را دریافت خواهند کرد. درمان به نوع تومور و سایر عوامل بستگی دارد. پزشکان برای هر کودکی به طور جداگانه طرح و برنامه دارند تا به آن ها بیشترین شانس را برای درمان بدهند. این مهم است که در مورد گزینه های درمان فرزند خود بحث کنید و عوارض جانبی احتمالی خود را با تیم در مان برای اتخاذ تصمیمات بجا برای فرزند خود در میان بگذارید. اگر شما چیزی را درک نمی کنید بهتر است از آن ها بخواهید که آن را توضیح دهند. اگر زمان اجازه می دهد، گرفتن نظرات دیگری در مورد درمان فرزند خود اغلب یک ایده خوب به شمار می رود. این می تواند به شما اطلاعات بیشتری بدهد تا شما اعتماد به نفس بیشتری در زمینه طرح درمان داشته باشید.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments