جنین شما متوجه چه چیزهایی می‌شود؟

تا به حال فکر کرده اید که جنین در شکم شما متوجه چه چیز هایی می شود و نمی شود؟ شاید جذاب باشد بدانید جنین بعد از چند ماه میتواند بعضی چیز ها را تشخیص دهد، نتیجه ی تحقیقات دانشمندان بر چندین گروه زن باردار و کودکان آن ها گویای این بود که جنین ها قادر به فهم و یادگیری هستند. در این مقاله میخواهیم به چند موردی که جنین در رحم مادر تشخیص می دهد بپردازیم.

جنین مزه را حس می‌کند

طبق پژوهش های پروفسور پیتر هیبر یک گروه از مادران در دوران بارداری مصرف مرتب سیر داشتند و گروه دیگر آب هویج، کودکان گروه اول بعد از تولد تا حدود ۹ سالگی علاقه زیادی به خوردن سیر داشتند و همچنین فرزندان گروه دوم آب هویج را دوست داشتند؛ این پژوهش به ما نشان داد که فرزندان در دوران جنینی مزه غذایی که مادر میخورد را میفهمند و بعد از تولد به آن مزه متمایل ترند.

جنین صدا را می‌شنود

دانشمندان فنلاندی طی پژوهشی مادرانی را انتخاب کردند و از آن ها خواستند در طول بارداری مرتب هر روز به موسیقی گوش بدهند و عده ی دیگر هیچ موسیقی طی بارداری گوش نمیداند، گروه اول بعد از زایمان، نوزادان علاقه ی بسیار زیادی به صدای موسیقی و لالایی داشتند و بلافاصله با شنیدن آن نوا ها واکنش نشان میدادند، اما گروه دوم هیچ واکنشی به موسیقی نداشتند و نسبت به آن هم علاقه ای نشان نمیدادند. در این پژوهش متوجه شدیم که نوزادان در شکم مادر صدای موسیقی را متوجه می شوند و با آن ارتباط برقرار می کنند و انس میگیرند.

جنین سخن را می‌شنود

روانشناسان دانشگاه نیویورک با بررسی بر نوزادان متولد شده متوجه شدند که نوزادان به صدای سخنرانی یا گفته ی مداوم کسی که کنار مادر بوده واکنشی مثل صدای مادر دارند، آن ها در حقیقت صدا را می شنوند و لحن صدا را می فهمند، به همین خاطر جنین هایی که در فضای پر تنش رشد پیدا کرده اند بعد از تولد بد خلق تر هستند و آرامش کمتری دارند نسبت به آن هایی که در محیط آرام و فضای پر از عشق رشد کرده اند.

نتیجه ی این تحقیقات در مجموع به اثبات این پرداخت که هر چیزی که میخورید، میشنوید و میگویید بر جنین شما اثرگذار است و میتواند بخشی از عادات و حتی خلق و خوی او را در بر بگیرد، پس ضمن مراقبت جسمی از خود در دوران بارداری مراقب چیزی که میخورید و میشنوید و می گویید هم باشید.

Thanks! You've already liked this
No comments