زایمان طبیعی برای من مناسب است؟

بچه دار شدن کم و بیش شبیه ازدواج کردن است. همه بانوان تصور کلی از ازدواج کردن و باردار شدن دارند. تصورتان از بچه دار شدن، حضور در بیمارستان مدرن، زایمان بدون درد و مراقبت های پزشکی شبانه روزی یا حضور در میان دوستان و اعضاء خانواده بدون حضور گروه پزشکی است؟

انتخاب هر یک از انواع زایمان، تبعات مختص به خود را دارد. اما زایمان طبیعی مثل ازدواج کردن به تحقیق و برنامه ریزی نیاز دارد.

زایمان طبیعی چیست؟

دکتر کریستین ایسحاق، مدیر مرکز پزشکی زنان و زایمان دانشگاه ایالتی ویرجینیا و مشاور وزارت بهداشت ایالات متحده آمریکا می گوید:” زایمان طبیعی به معنای آن است که اجازه دهید پروسه درد زایمان و تولد نوزاد به صورت طبیعی طی شود. ”

در طول درد زایمان، هیچ گونه داروی بی حس کننده و تسکین دهنده درد دریافت نخواهید کرد، تنها می توانید از روش های تسکین درد مانند ماساژ، حمام آب گرم و هیپنوتیزم استفاده کنید. شما از مداخلات پزشکی مانند اپی زیاتومی، برش فاصله میان واژن و مقعد نیز محروم خواهید شد. دکتر ایسحاق یکی از طرفداران زایمان طبیعی است چون استرس زیادی که در پروسه تولد نوزاد ایجاد می شود را خنثی می کند. هنوز همه بانوان به خصوص بانوانی که زایمان پر خطر داشته اند برای تولد فرزندشان این نوع زایمان را انتخاب نمی کنند.

دکتر ایسحاق می افزاید:” مهم ترین نکته در زایمان طبیعی وجود اعتماد میان پزشک و مادر است. ”

انتخاب همکاران زایمان

اگر زایمان طبیعی را انتتخاب کرده اید، انتخاب همراهان حق شما است.

انتخاب ماما

در اکثر زایمان های طبیعی، ماما به جای پزشک متخصص زنان و زایمان در کنارتان خواهد بود. مامایی را انتخاب کنید که به توانایی هایش ایمان دارید.

حمایت فردی

حضور فردی آرام، صبور و قدرتمند که در طول پروسه زایمان به شما آرامش، روحیه و انرژی بدهد اهمیت بسیار زیادی دارد. یکی از بهترین گزینه ها همسر تان است.

کلمه نجات بخش

فردی را انتخاب کنید که با کلمه نجات بخش تان آشنا باشد و بلافاصله پس از شنیدن اش به ماما اطلاع دهد تا داروی بی حس کننده و کنترل کننده درد را تزریق کند.

Thanks! You've already liked this
No comments