لزوم مراجعه به روانشناس

همه ما در طول زندگی با مسائل و مشکلاتی مواجه می شویم که برای حل آنها به یک فرد متخصص نیاز پیدا می کنیم. حتی برای ترک عادتهای بد و رفتارهای نادرستی که در طول سالهای متمادی داشته ایم به راهنمایی های فرد دیگری که تخصص لازم را در این زمینه داشته باشد، نیاز خواهیم داشت.
در کشورهای پیشرفته مراجعه به روانشناس و روانپزشک امری لازم و بدیهی است و افراد برای امور مختلف به روانشناس مراجعه می کنند. اما در برخی کشورها از جمله کشور ما، هنوز هم برای مراجعه به روانشناس نیاز به فرهنگ سازی وجود دارد و این در حالی است که برای درمان مشکلات جسمی خود به راحتی به پزشکان مراجعه می کنیم اما از درمان روح و روان خودمان غافل می مانیم.

توصیه روانشناسان این است که هر ساله علاوه بر چکاپ جسمی، چکاپ روانی هم انجام شود تا از سلامت روانی خود اطمینان حاصل نماییم. تحقیقات در کشور ما نشان می دهد که معمولا افراد تا زمانی که به یک اختلال روانی جدی مبتلا نشوند، از مراجعه به روانشناس و روانپزشک امتناع می ورزند و این در حالی است که نقش پیشگیرانه مداخلات روانشناختی باید به طور جدی مورد توجه قرار بگیرد.

به یاد داشته باشیم که روانشناسی، شاخه ای از علوم انسانی است که هدفش مطالعه رفتار انسان است و روانشناس کسی است که رفتار، شخصیت، روابط بین فردی، انگیزش و … را در انسان به صورت حرفه ای و تخصصی بررسی و مطالعه می نماید و می تواند برای عملکرد بهتر فرد، راهکارهای مناسبی را ارائه دهد.

لذا برای داشتن سبک زندگی سالم تر، در امور مختلف زندگی به روانشناسان مراجعه کنیم و اطمینان خاطر داشته باشیم که با کمکهای تخصصی و حرفه ای می توانیم زندگی شادتر و سالم تری را برای خود و اطرافیانمان رقم بزنیم.
به امید فردای بهتر و سالم تر برای ایران عزیزمان

Thanks! You've already liked this
No comments