۴ روش جلوگیری از دیابت بارداری

جمله “پیشگیری بهتر از درمان است” یک ضرب المثل قدیمی به شمار می آید، اما همیشه یک واقعیت است! بنابراین، اگر شما به عنوان یک زن حامله می خواهید از مبتلا شدن به بیماری دیابت بارداری در امان باشید، باید سعی کنید تا نکاتی را در نه ماه دوران حاملگی خود رعایت کنید. مهم ترین این نکات عبارتند از:

۱ . خوردن مواد غذایی سالم اولین راه جلوگیری از دیابت بارداری

وقتی زنی قصد باردار شدن داشته باشد، باید از مدت ها قبل مطمئن شود که خوب غذا می خورد. داشتن رژیم غذایی با فیبر بالا و مصرف غذاهای کم چرب در این دوران بسیار حائز اهمیت است. رژیم غذایی زنان در دوران حاملگی باید متنوع باشد. در نهایت، می توان ادعا کرد که خوردن وعده های غذایی سالم از به خطر انداختن سلامتی مادران باردار و جنین داخل رحم آن ها جلوگیری خواهد کرد.

اگر باردار هستید و به دیابت بارداری مبتلا شده اید، قطعا نگران جنینتان هستید، دیابت بارداری برای جنین خطرناک است؟ جواب همه سوالات شما را میدهد.

۲ . با ورزش کردن از دیابت بارداری پیشگیری کنید

هر زنی در زندگی عادی خود باید برای داشتن تناسب اندام به فعالیت و انجام حرکات ورزشی متنوع بپردازد و با برنامه ریزی دقیق و انجام تمرینات مختلف، این نیاز را در بدن خود برآورده کند. لازم نیست برای داشتن تناسب اندام حتما به ورزشگاه بروید، خودتان می توانید با پیاده روی، دوچرخه سواری و یا شنا به نتایج دلخواه خود برسید.

اگر زنی در دوران بارداری خود احساس کند که نمی تواند این فعالیتها را انجام دهد، بهتر است مدتی از زمان خود را صرف انجام کارهای منزل و راه رفتن در داخل و اطراف خانه بکند، چون انجام این کارها در هر زمانی به راحتی برای او مقدور است.

پیشنهاد ما »  مواد غذایی ارزان اما پرخاصیت و مقوی

۳ . از دست دادن وزن اضافی قبل از بارداری برای مبارزه با دیابت بارداری

اگر به عنوان یک زن جوان و بی تجربه در حال تلاش برای باردار شدن بوده و با اضافه وزن زیاد مواجه هستید، سعی کنید تا قبل از آغاز روند بارداری در بدنتان وزن اضافی را از دست بدهید و به این طریق به جنگ دیابت بارداری بروید.

۴ . زنان حامله باید ناظر علائم جدید به وجود آمده در بدن خود باشند

اگر شما هم به عنوان یک زن حامله متوجه وجود علائم ابتلا به بیماری دیابت بارداری در بدن خود شدید، بلافاصله به دکتر متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید، حتی اگر این علائم بسیار نا چیز باشد! چون وجود حداقل علائم نیز شانس شما را در ابتلا به این بیماری افزایش می دهد.

دوران بارداری برای هر زنی می تواند بسیار سخت باشد، اگر فرد مبتلا به بیماری دیابت بارداری شود. اما خوشبختانه، بیماری دیابت بارداری امروزه به میزان قابل توجهی درمان پذیر شده است. بنابراین، اگر شما در دوران حاملگی به این بیماری مبتلا شدید، اخم نکنید! چون با انجام برخی از نکات آسان می توان این مشکل را مهار کرده و از بارداری خود لذت برد.

اما، به عنوان یک مادر جوان و بی تجربه یادتان باشد که هیچ وقت از اینترنت به جای دکتر شخصی استفاده نکنید. همیشه سعی کنید تا با یک دکتر متخصص زنان و زایمان واقعی در مورد وضعیت بدن خود و جنین داخل رحمتان مشورت نمایید،چون او بهترین فرد برای راهنمایی شما در دوران بارداری خواهد بود.
بنابراین، می توان ادعا کرد که هر زن حامله ای می تواند با خوردن مواد غذایی سالم، ورزش کردن و از همه مهم تر کنترل علائم جدبد به وجود آمده در بدن ،خود از این دوران لذت ببرد! زیرا با گذشت هر روز از این دوران او در حال رفتن به سوی مادر شدن بوده و باید خود را وقف نوزاد تازه متولد شده کند.

پیشنهاد ما »  موادغذایی سرشار از انرژی برای ورزشکاران

بنابراین، تا آنجا که ممکن است باید در این چند ماه از خواب و مصرف مواد غذایی سالم لذت ببرد، چون هنگامی که کودک به دنیا بیاید، همه چیز با راحتی و سلامت او تنظیم خواهد شد.

منبع: مامانم
Thanks! You've already liked this
No comments