هفته بیستم بارداری، نصف شدن دوران حاملگی و چالش‌های فصل دوم

بالاخره شما نیمی از دوران بارداری را سپری نمودید و نیمی از دوران حاملگی شما گذشته است و صدای قلب دلبندتان آنقدر بلند شده که با یک گوشی ساده هم قابل شنیدن است. شاید زمان اون رسیده که نامی زیبا برای فرزندتان انتخاب کنید.

تغییرات فرزند شما در هفته بیستم بارداری

در این هفته فرزندتان وزنی حدود ۳۰۰ گرم و قدی حدود ۱۷ سانتی متر دارد. رشد اندام ها بسیار شدت یافته و بازیگوشی او روز به روز زیاد می شود. براحتی حرکاتش را متوجه می شوید پوستش شروع به ضخیم شدن کرده است اما از هفته بعد کمی رشد کندتر ادامه می یابد.

تغییرات بدن شما در هفته بیستم بارداری

شایع ترین اتفاق برای مادر بزرگتر شدن شکم و فشردگی رحم در اطراف شکم و سینه است که ممکن است باعث کشیده شدن ناف و نمایان شدن آن شود. ترک های پوستی هم در این هفته روی شکم بیشتر خواهند شد.

باید‌ها در هفته بیستم بارداری

در این دوران باید بیشتر مراقب خودتان باشید.

  • شما نیاز به خونسازی زیادی دراید مصرف اسفناج و قرص آهن را در این هفته فراموش نکنید.
  • تلفیق خوشحالی و خستگی باید شما را به سمت استراحت بیشتر سوق دهد زیرا کمر درد و سو هاضمه در این هفته به سراغ شما خواهد آمد و طبیعی است.
  • وقتی که راه می روید، طوری قدم بزنید که شانه های شما در یک خط مستقیم با باسن تان قرار بگیرد. در موقع نشستن، پا های تان را کمی در سطح بالاتر قرار داده و موقع خوابیدن به طرف پهلو و به حالت جنین بخوابید و بین دو زانوی خود یک بالش قرار بدهید.
پیشنهاد ما »  بارداری روز به روز: روز چهل و پنجم بارداری

بیشتر بدانید

احتمال سرخوردن شما زیادتر شده و ممکن است بخاطر کاهش سطح اکسیژن حرکت سریع باعث سرگیجه شود. اضافه وزن بارداری نیز مزید علت می شود. همچنین فشار زیاد بر ستون فقرات را اصلاح نشستن و برداشتن اجسام کنترل کنید.

منبع: نینیکس
Thanks! You've already liked this
No comments