چند پیشنهاد برای سالم نگه داشتن نوزاد در زمستان

اگر شما قرار است در زمستان فرزندتان را به دنیا بیاورید یا کودک خردسالی دارید بهتر است که راجع به خطرات و اثرات زمستان بر روی فرزندتان آگاه شوید. طبق تحقیقات آکادمی کودکان آمریکا فیزیولوژی بدن نوزادان و کودکان به آن‌ها اجازه نمی‌دهد که خودشان را به خوبی بزرگسالان گرم کنند. این امر در صورتی که نوزاد در زمستان در معرض دمای پایین قرار بگیرد برای او بسیار مشکل‌زا است.

نوزاد داخل ماشین

ممکن است برخلاف غریزه به نظر برسد اما خیلی مهم است که لباس‌های اضافه نوزاد را دربیاورید. در هنگام تصادف ممکن است نوزاد از داخل آن‌ها سر بخورد و خطر بیشتری متوجه او شود. می‌توانید برای این‌که نگران سرما خوردن او نباشید اول ماشین را گرم کنید و پیش از حرکت لباس‌های او را کم کنید.

خواب نوزاد در شب

بدون توجه به سرد بودن هوا نوزاد همچنان باید حتما به تنهایی در تختخوابش بخوابد. برای گرم نگه داشتن نوزاد دمای اتاق را بالا نبرید. با گرم کردن بیش از حد اتاق ریسک سندروم مرگ ناگهانی نوزاد را بالا می‌برید. می‌توانید جوراب و لباس خواب گرم به او بپوشانید.

رفتن به مهمانی‌های خارج از خانه

اگر نوزاد شما هنوز خیلی کوچک است کاملا عادی است که شما جشن‌های در محیط باز را رد کنید. نگه داشتن نوزاد در خانه و به دور از سرما و میکروب‌هایی که در فضا پخش شده‌اند کار عاقلانه‌ای است. البته اگه هوا مناسب بیرون رفتن است و نوزاد شما سالم است بهتر است که برای تغییر حال و هوای خودتان هم که شده بروید. البته این قانون را رعایت کنید که هر چند لایه که خودتان می‌پوشید یک لایه بیشتر برای فرزندتان بپوشانید. جوراب و پاپوش گرم، دستکش و کلاه را هم فراموش نکنید. اگر دیدید فرزندتان لپ‌هایش قرمز شده، لب‌هایش کم‌رنگ شده، یا بینی‌اش یخ زده است وقتش است که به جایی گرم بروید. اگر متوجه عرق کردن نوزاد شدید یک لایه از لباس‌هایش را کم کنید.

دوری از مریضی

سرماخوردگی و آنفولانزا به زمستان پیوند خورده‌اند. چون سیستم ایمنی نوزاد شما هنوز کامل نشده است او در برابر این‌ها آسیب‌پذیرتر است.همیشه دست‌های خودتان را بشویید و از افراد مریض دوری کنید. اگر از سینه به نوزادتان شیر می‌دهید این کار را ادامه دهید چرا که بدن شما در حال تولید پادتن است و از این طریق وارد بدن فرزندتان می‌شود و باعث قوی‌تر شدن سیستم ایمنی او می‌شود.

منبع: نینیکس
Thanks! You've already liked this
No comments