دو هفتگی نوزاد، ارتباط از طریق گریه کردن و احتمال افسردگی بعد از زایمان

صداها و لمس ها برای نوزادتان بسیار عجیب است و به آنها بسیار واکنش می دهد.

رشد فرزند شما

بیشتر زمان‌ها نوزادتان باید خوابیده باشد و تنها برای شیر خوردن و نظافت باید بیدار شود. تنها راه ارتباطی او گریه کردن است و نوازش ها و بوسیدن ها کم کم راه های دیگر ارتباطی را ایجاد می کنند. کم کم به صدای پدر نیز مانند صدای شما اخت می گیرد و با آن آرام می شود. او با یک صدای «اه» می گوید که می تواند شما را ببیند و صدای تان را بشنود و از میان جمعیت شما را پیدا کند.

زندگی شما: افسردگی بعد از زایمان

احساس ناراحتی، اخم و گریه در شادترین لحظات زندگی شما ممکن است بدلیل افسردگی بعد از زایمان باشد. نیمی از زنان پس از زایمان به این عارضه دچار می شوند و کمبود خواب، دوره نقاهت بعد از زایمان، مراقبت از نوزاد، عدم تجربه کافی در بچه داری نیز باعث افزایش استرس خواهد شد.تغییرات عظیم هورمونی و تجربه سندروم پیش از قاعدگی مزید بر علت خواهد شد. صبحت با پدر و همسرتان بهترین راه برای کاهش آن و اختصاص دادن زمانی به فعالیت هایی که در ۹ ماه گذشته از آن حروم بودید بسیار کمک خواهد کرد.

شما در مرخصی زایمان قرار دارید پس تلفن همراه خود را خاموش کنید و سعی کنید از کار دور بمانید. این هفته را به بهبود روابط خانوادگی خود اختصاص دهید.

تنها در صورت ادامه داشتن آن تا هفته چهارم و تاثیر روی خواب، اشتها و عصبی شدن به پزشک مراجعه کنید تا از حاد شدن آن جلوگیری کنید.

منبع: نینیکس
Thanks! You've already liked this
No comments