آیا سفر در سه ‌ماهه اول بارداری مجاز است؟

اگر قرار است که از مناطق خاصی در تعطیلات عید بازدید کنید، مناطقی را انتخاب کنید که به خانه شما نزدیک باشند و شما را به سفر طولانی مجبور نکنند. سه‌ ماهه اول بارداری، زمان مناسبی برای سفرهای طولانی نیست، چون شما به دلایل مختلف باید مدام به دستشویی بروید. بنابراین، چرا سراغ مکان‌هایی نمی‌روید که نزدیک خانه‌تان هستند،‌ اما هیچ وقت به آن‌ها توجه نکرده‌اید؟

اگر در اولین مراحل بارداری هستید، رفتن به فرودگاه‌های شلوغ و سفرهای طولانی‌ مدت اصلا مناسب به نظر نمی‌رسد. شما هم مانند بسیاری از مادران باردار در این دوران، به احتمال زیاد با مشکل ناخوشی صبحگاهی مواجه هستید و احساس خستگی و حالت تهوع در بیشتر اوقات همراه‌تان است.

قرار داشتن در سه‌ ماهه اول بارداری می‌تواند با فشارهای دیگری هم همراه باشد، هرچند که خود بارداری در این دوران همچنان برای فرد هیجان‌انگیز است. شما احتمالا در این دوران به همکاران‌تان نمی‌گویید که باردار هستید. همین نکته، قرار گرفتن شما در وضعیت سفر را، خصوصا اگر با دیگران سفر کنید، سخت می‌کند.
بنابراین، چرا به‌ جای سفر کردن به خودتان استراحت نمی‌دهید و در شهر خودتان، یک تعطیلات آرامش‌بخش را تجربه نمی‌کنید؟ برای تنوع هم می‌توانید در تعطیلات به رستوران‌های مناسب بروید و از وقت آزادتان لذت ببرید.

اگر به رستوران رفتن علاقه ندارید، می‌توانید یک شام رمانتیک و جذاب را در خانه تجربه کنید. اگر هم از طرفداران صبحانه هستید و حال‌تان در ساعات صبح خوب است، می‌توانید به رستوران‌هایی بروید که به‌طور خاص در زمینه صبحانه‌های باکیفیت فعالیت می‌کنند.

از آن‌ جایی که ذائقه شما می‌‌تواند در دوران بارداری تغییر کند،‌ احتمالا باید با بعضی از گزینه‌های غذایی مشکل پیدا کنید. با این‌ حال، استفاده از مواد غذایی سالم مانند میوه‌های تازه، ماست و چای‌های گیاهی، همچنان برای شما ضروری است.

اگر قرار است که از مناطق خاصی در تعطیلات عید بازدید کنید، مناطقی را انتخاب کنید که به خانه شما نزدیک باشند و شما را به سفر طولانی مجبور نکنند. سه‌ ماهه اول بارداری، زمان مناسبی برای سفرهای طولانی نیست، چون شما به دلایل مختلف باید به توالت بروید. بنابراین، چرا سراغ مکان‌هایی نمی‌روید که نزدیک خانه‌تان هستند،‌ اما هیچ وقت به آن‌ها توجه نکرده‌اید؟

رفتن به فضاهای سرسبز و البته هموار نیز گزینه دیگری است که می‌تواند در سه‌ ماهه اول بارداری مناسب باشد. اگر نمی‌توانید از زمین‌های ناهموار بالا بروید یا کوهنوردی کنید، اصلا نباید حس سرخوردگی داشته باشید. نشستن در فضاهای سرسبز، لذت بردن از مناظر طبیعی و کتاب خواندن، یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید انجام بدهید.

منبع: سلامتیسم
Thanks! You've already liked this
No comments