چگونه از افتادگی سینه‌ها جلوگیری کنیم

بارداری، اختلالات هورمونی و پیری موجب افتادگی سینه ها می‌شود. با وجود این که پیری بافت سینه و پوست امری طبیعی است، ورزش‌ها و تمریناتی وجود دارند که شما می‌توانید برای محکم کردن سینه‌های خود استفاده نمایید. گزینه‌های جراحی نیز برای افرادی مفید خواهد بود که به دنبال نتایج بسیار چشمگیر در مدت زمان کوتاه هستند.

جلوگیری از افتادگی سینه‌ها

در هنگام ورزش کردن، از سینه‌بندهای ورزشی گن مانند استفاده نمایید

سینه ها در هر حرکت ورزشی و یا بالا و پایین پریدن تکان خورده و کشیده می‌شوند. زنان با سینه های بزرگ باید به دنبال سینه ‌بندهای ورزشی با بندهای ضخیم باشند.

یک سینه‌بند ورزشی باید از لباس زیر، تنگ‌تر بوده و کل قفسه سینه را پوشش دهد.

به پشت بخوابید

اگر شما تمایل دارید که به پهلو بخوابید، بعد از مدتی نوک سینه ها افتادگی پیدا کرده و کشیده می‌شوند. با خوابیدن بر روی باسن، شما می‌توانید سینه‌های خود را برای مدت بیشتری، خوش فرم نگه دارید.

از نوسانات وزن اجتناب کنید

افزایش و کاهش وزن مداوم که اصطلاحا به رژیم یویو معروف است موجب کشیده شدن و انعطاف‌ناپذیر پوست می‌شود. هنگامی که شما اضافه وزن پیدا می‌کنید، سینه‌ های شما بیشتر از حالت کاهش وزن دچار افتادگی می‌شود. زیرا پوست در مناطقی که دارای بافت چربی اضافی هستند، کشیده می‌شود.

سینه بندهای خود را هنگامی که بندهای آن‌ها کشیده می‌شود، عوض کنید

اگر آخرین قفل موجود بر روی سینه‌بند نیز نمی‌تواند نمی‌تواند سینه‌ها را محکم نگه‌ دارد، هنگام عوض کردن سینه‌بند فرا رسیده است. اندازه سینه‌ها با هورمون، نوسانات وزنی و بارداری می‌تواند تغییر کند. بنابراین، اگر سینه‌‌بند شما بسیار گشاد و یا بسیار تنگ و آزار دهنده است باید عوض شود.

عمر سینه‌بند خود را با بستن قفل‌های آن قبل از شست‌وشو افزایش دهید

اگر شما نمی‌توانید به صورت دستی آن‌ها را بشویید، در ماشین لباس‌شویی از یک حالت ملایم شست‌وشو استفاده کرده و آن‌ها را در کیسه‌های مخصوص شست‌وشو قرار دهید تا از کشیده شدن آن‌ها جلوگیری نماید.

از کرم‌های ضد پیری برای گردن و مناطق بالای سینه‌های خود استفاده نمایید

از ترکیباتی استفاده نمایید که مقدار کلاژن پوست را بهبود می‌بخشند. این ترکیبات موجب می‌شوند که پوست شما شاداب‌تر به نظر برسد.

آب سرد و یا یخ بر روی قفسه سینه خود قرار دهید

آب سرد و یا یخ، از افتادگی سینه‌ها جلوگیری می‌کند.

 • اگر با آب گرم دوش می‌گیرد، در انتها با آب سرد سینه‌های خود را بشویید.
 • حتی‌ می‌توانید تعدادی یخ بر روی آن‌ها بمالید.

قوی کردن ماهیچه‌های قفسه سینه

با شنای سوئدی شروع کنید

سه نوع شنای سوئدی مختلف را برای محکم کردن قفسه سینه و پشت خود امتحان کنید. اگر نمی‌توانید، ورزش شنا را به طور کامل اجرا کنید، از تخته شنا استفاده نمایید.

 • شنا را به صورت منظم انجام دهید. به صورت چهار دست و پا قرار بگیرید و یاهای خود را به حالت صاف (بدون خم شدگی) نگه دارید. سپس وزن خود را به روی دست‌ها و پاهای خود بیندازید. بازوهای خود را به‌طور مستقیم زیر کتف‌های خود قرار دهید در حالی که انگشت‌های دست خود را به صورت صاف بر روی زمین قرار داده‌اید. ۵ بار شنا را به آرامی هر چه تمام‌تر انجام دهید. سپس ۱۰ بار شنای سریع انجام دهید.
 • روش شنای نظامی را امتحان کنید. دستان خود را کمی از بیشتر از عرض شانه‌ها باز کنید. سپس بازوهای خود را به نحوی بچرخانید که انگشتان زاویه ۴۵ درجه با راستای بدن پیدا کنند. ۵ بار شنای‌ آرام و ۱۰ بار شنای سریع انجام دهید.
 • شنای tricep را انجام دهید. بازوها را به اندازه عرض شانه باز کنید. با پایین بردن بدن، مطمئن شوید، که آرنج‌ها به طور مستقیم پایین می‌روند. ۵ بار آرام و ۵ بار سریع این کار را انجام دهید.

قفسه سینه را پرواز دهید

بر روی زمین دراز بکشید. یک دمبل با وزن ۱٫۴ تا ۳٫۲ کیلوگرم در هر کدام از دست‌های خود بگیرید.

 • آرنج‌های خود را به‌طور مستقیم خم کنید. بازوهای خود را بالا ببرید تا جایی که وزنه‌ها درست در بالای قفسه سینه به هم برسند.
 • آن‌ها را به آرامی پایین‌ بیاورید تا جایی که عمود بر تنه شوند. در این حالت، بازوها اندکی از سطح زمین بالاتر هستند. این حرکت را دو یا سه بار و هر بار ۱۰ مرتبه تکرار کنید.
 • اگر این حرکت آسان است، می‌توانید از وزنه‌های اندکی سنگین‌تر استفاده کنید.

تمرین‌های رفت و برگشتی (سوییپ) C شکل را استفاده کنید

به جای پایین بردن بازوها به کنار بدن، آن‌ها را از بالای سر خود به سمت زمین حرکت دهید. دمبل‌ها در هنگام بالا و پایین بردن باید چند اینچ از هم فاصله داشته باشند تا اطمینان حاصل کنید که بازوهای شما به یک اندازه قوی شده و ناموزون نخواهند شد.

 • اجازه ندهید که هنگام بالا بردن دمبل‌ها، قفسه سینه به سمت بالا حرکت کند. از ماهیچه‌های شکمی برای نگه داشتن قفسه سینه استفاده نمایید.
 • این تمرین را سه بار و هر بار ۱۰ مرتبه در یک روز انجام دهید.

از بندهای TRX استفاده نمایید

به جای استفاده از دمبل برای انجام حرکت شنا، از بندهای کششی آویزان در باشگاه خود استفاده کنید. پاهای خود را به جلو حرکت داده و پشت خود را در یک حالت شیب‌دار نگه‌ دارید.

 • قسمت بالایی بازوهایی خود را نزدیک قفسه سینه قرار دهید.
 • بازوهای خود را باز کرده و به سمت بالا حرکت دهید تا قفسه سینه حالت پروازگونه داشته باشد.
 • به سمت جلو خم شده و بازوهای خود را نزدیک قفسه سینه قرار دهید تا بتوانید تمرین tricep را انجام دید. مچ‌های خود را نزدیک زیر بغل خود نگه دارید و آن را به سمت پایین حرکت دهید تا جایی که بازوها به صورت مستقیم و عمودی قرار گیرند.
 • پاهای خود را به جلوترین نقطه ممکن ببرید تا خود برای پرس کتف‌های خود آماده کنید. بدن خود را بالا بکشید تا جایی که بازوهای شما زاویه ۹۰ درجه بگیرند. سپس بدن خود را پایین بیاورید.
 • تمام حرکات فوق را ۲ تا ۳ بار و هر بار ۱۰ مرتبه انجام دهید.

تمرینات فوق را سه بار در هفته و با فواصل یک روزه انجام دهید

این تمرین‌ها، ماهیچه‌ها و بازوها را موزون می‌نماید. هنگامی که ماهیچه‌های سینه‌ای (بطنی) شما بالاتر می‌ایستد، سینه‌های شما محکمتر و خوش‌فرم‌تر به نظر خواهد رسید.

گزینه جراحی یا پزشکی برای افتادگی سینه

اگر پوست سینه شما دچار چروک و یا افتادگی شده به یک متخصص پوست مراجعه کنید

شاید متخصص پوست بتواند راه حلی شیمیایی (دارو) و یا لیزری برای از بین رفتن بافت‌های فرسوده و ساخته شدن پوست جدید و جوان شدن آن ارائه دهد.

از عمل‌های بالا کشیدن سینه استفاده کنید

جراحی پلاستیک سینه، پوست، رباتها و بافت سینه را بالا کشیده تا سینه‌ها محکم‌تر شوند.

عمل جراحی پلاستیک سینه‌، اندازه آن را تغییر نمی‌دهد.

از دکتر خود در مورد نانو چربی‌ها سوال کنید

در طی فرایند جراحی، پزشک شما، چربی‌ها را از سایر نقاط بدن شما جدا کرده و به محل سینه تزریق می‌کند تا سینه برتر و محکم‌تر شود.

منبع: وان هو
Thanks! You've already liked this
No comments