چگونه کمتر غذا بخوریم

این روزها یکی از مشکلات مردم افزایش وزن است و از اضافه وزن رنج می برند. اما یکی دیگر از مشکلات، کاهش وزن و نگه داشتن خود در همان وزن می باشد، این کار بسیار سخت است. پس اگر شما وزن خود را پس از چند سال کم کرده اید و نمی خواهید دوباره وزن تان افزایش پیدا کند باید غذا کمتر بخورید. حالا در این مقاله چندین روش برای کمتر خوردن به شما پیشنهاد می کنیم که می توانید از آنها استفاده کنید.

تشخیص مقدار غذایی که نیاز دارید

متاسفانه بسیاری از ما هنگامی که گرسنه نیستیم، غذا می خوریم و بعضی مواقع اینقدر می خوریم که دیگر جا نداریم. بهتر است هنگامی که گرسنه هستید، به اندازه ای که نیاز است سیر شوید، غذا بخورید و عادت زیاد خوردن را فراموش کنید.

کم سرو کردن

می توانید مقدار کمی در بشقاب غذا بریزید و سعی کنید یکبار بیشتر غذا سرو نکنید. بعضی افراد در بشقاب خود بش از حد غذا می ریزند و آخر سر بشقاب آنها پر غذا است، ولی سیر شده اند.

خوردن غذا سر زمان مشخص

بعضی ها هستند هنگامی که غذا می خورند و سیر می شوند، باز سر یک زمان گرسنه می شوند و همیشه عادت دارند سر همان ساعت چیزی بخورند. پس بهتر است، زمانی که ما گرسنه می شویم را بخاطر بسپاریم و در همان موقع غذا بخوریم.

روی مصرف کالری روزانه خود تمرکز کنید

بهتر است از غذاهایی استفاده کنید که دارای کالری کمی هستند.

جلوگیری از مصرف تنقلات در شب

یکی از بدترین چیزها خوردن تنقلات مانند چیبس، پفک در شب می باشد که بهتر است بجای آن یک تیکه میوه بخورید یا دو لیوان آب بنوشید.

خوب جویدن غذا

همه ما می دانیم که معده پس از چند دقیقه به مغز فرمان می دهد که دیگر جا ندارد. خوب بهترین روش خوردن آرام غذا و جویدن آن است.

تصمیم بگیرید که چی می‌خواهید بخورید

این بدان معنا نیست که بگردید دنبال غذایی که کالری کمتری دارد. منظور ما از این حرف این می باشد که خودتان فکر کنید مثلا یک سیب بخوریم سالم تر و بهتر می باشد یا برویم یک ساندویچ بخوریم.

خوردن سبزیجات

خیلی خوب است که سبزیجات را در مواد غذایی خود بیاورید. زیرا آنها دارای مقدار زیادی مواد غذایی هستند و کالری آنها کم است. پس بهتر است از خوردن سبزیجات لذت ببرید.

استفاده از مواد غذایی گوناگون

بهتر است از همه نوع مواد غذایی مصرف کنید، ولی کم. هیچ وقت فکر نکنید می توانید با نخوردن وزن خود را کم کنید. خوب است روزانه مقداری کمی کاکائو مصرف کنید.

به این فکر کنید که چرا باید غذا کمتر بخورید

این کار کمک می کند که به اهداف خود فکر کنید و باعث یک انگیزه برای کمتر خوردن می شود.

نوشیدن حداقل یک لیوان آب قبل از غذا

این کار باعث می شود که شما احساس سیری کنید و کمتر غذا بخورید.

خوردن ۳ وعده غذایی و ۲ میان وعده

هیچ وقت وعده غذایی خود را کم نکنید. این کار باعث می شود که بدن انرژی کافی را نداشته باشد و افت کند. در مورد میان وعده باید از آجیل، میوه؛ یک تیکه کاکائو و هر چیز سالم را مصرف کنید.

جویدن آدامس

بسیاری از مردم دوست دارند فقط یک چیزی بجوند و چه بهتر است از آدامس استفاده کنیم که باعث می شود به خوردن فکر نکنید.

سرگرم کردن خود

اگر گرسنه شدید و هنوز مثلا وقت ناهار نشده، بهتر است با یک چیز خودتان را سرگرم کنید. اگر به فیلم علاقه دارید، بنشینید فیلم نگاه کنید یا در اینترنت مقاله بخوانید.

منبع: وان هو
Thanks! You've already liked this
No comments