راهنمای خرید لیوان آبمیوه خوری و کالسکه مسافرتی برای سیسمونی نوزاد

در این مطلب قصد داریم نکاتی را پیرامون خرید دو عضو مهم از وسایل کودک که در لیست سیسمونی نوزاد اکثر مادران هم به احتمال زیاد حضور دارند برشماریم. البته از منظر قیمتی لیوان به مراتب ارزان است و کالسکه جزء اقلام گران قیمت لوازم سیسمونی نوزاد به حساب می آید.

یک شباهتی که بین این ۲ وسیله در ابتدا میتوان بر شمرد زمان مورد استفاده این دو است قاعدتا” والدین حوالی ۴ الی ۶ ماهگی نوزاد باید به فکر استفاده از لیوان آبمیوه خوری و کالسکه بیفتند یعنی در خصوص لیوان که، کودک در ماه های ابتدایی که مهم ترین وعده غذایی اش همان شیر مادر یا شیر خشک خواهد بود و تا چندین ماه به جزء شیر و مکمل های خاص تجویز شده، ماده خوراکی دیگری نخواهد داشت اما از حدود ۶ ماهگی پزشکان کم کم توصیه به دادن برخی مواد غذایی و نوشیدنی به نوزاد خواهند داشت که مادران به فراخور نیاز در این زمان به فکر تهیه لیوان آبمیوه خوری که طبعا” دهنی نرم هم خواهد داشت خواهند افتاد. ممکن است مادر کمی هم زودتر مثلا” از ۴ ماهگی نسبت به خرید یک همچین لیوانی برای دادن مثلا ” آب یا گاها” شیر به فرزندش استفاده کند. در خصوص کالسکه هم خوب در چندین ماه اول بدلیل فیزیک خاص نوزاد هنوز شرایط برای نشستن روی کالسکه برایش مهیا نیست و بیشتر از آغوشی و کریر برای حمل استفاده می شود اما خوب نقش کالسکه در ماه های بعدی بی بدیل خواهد بود. ما در اینجا انواع کالسکه مسافرتی را مدنظر داریم که بخاطر طراحی فیزیکی شان این روزها بیشتر مدنظر مادران هستند و جزء پرفروش های بازار به حساب می آیند.

مورد دیگری که لازم است با توجه به موارد بالا ذکر گردد این است که لازم نیست حتما” پدر و مادر این دو وسیله را پیش از بدنیا آمدن فرزندشان برای سیسمونی نوزاد خود تهیه کنند و اگر بودجه کافی نداشته و یا اینکه فرصت تحقیق و بررسی کافی را میان مدل های موجود در بازار ننموده اند بهتر است خرید لیوان آبمیوه خوری و همچنین کالسکه مسافرتی را به بعد از متولد شدن کودک موکول کرده تا هم کمی از هیاهوی دوران فارغ شدن در بیایند هم اینکه سر فرصت نسبت به نیازسنجی و خرید خود اقدام کنند. چون همانطور که بیان نمودیم این ۲ کالای نوزاد در ماه های ابتدایی مورد مصرف نخواهند بود.

حالا برویم سر وقت نکات مهم پیش از خرید:

ویژگی های یک کالسکه مسافرتی ایده آل

  • اول اینکه نیاز سنجی بکنید که آیا این مدل از کالسکه مناسب شماست و اینکه آیا شما زیاد به مسافرت هوایی یا زمینی با وسیله نقلیه میروید و یا بیرون از منزل و پیکنیک امری روتین برای خانواده شماست یا خیر؟ اگر پاسخ منفی بود همان مدل های عصایی و معمولی برایتان کفایت می کنند.
  • مهمترین ویژگی این سری همان قابلیت جمع شدن، کمتر جا گرفتن و سهولت در جابجایی است که باید طراحی کاملا” مهندسی شده و امتحان پس داده شده ای داشته باشد که هم کمتر جا گرفته پس از تا شدن و هم اینکه در طی باز و بسته کردن های مکرر کارآیی خود را از دست ندهد.
  • برای یک کالسکه مسافرتی خوب تا شدن و جمع شدن باید یک ویژگی اضافی بر موارد معمول باشد و نباید این سبک از طراحی سایر کارکرد ها و تجهیزات جانبی معمول را تحت تاثیر حذف شدگی قرار دهد مثلا کاور باد و باران یا جا لیوان آبمیوه خوری، سبد زیرین خرید و …
  • همانطور که بیان شد این وسیله یکی از موارد گران در سیسمونی نوزاد است پس توجه به کیفیت محصول در انتخاب آن امری مهم پیش از خرید میباشد، سعی کنید کیفیت را فدای قیمت ارزانتر نکرده تا محصولی را خریداری نمائید که کودک شما فقط مدت کوتاهی از آن استفاده کند و پس از این زمان بدلیل عدم کارآیی مطلوب مجبور به کنار انداختن کالسکه و یا خرید مدل دیگری بشوید، در صورتی که با کمی هزینه بیشتر می توانستید مدلی امتحان پس داده را خریداری کرده که بخوبی در طی دوران کودکی فرزندتان از آن استفاده کرده و پس از آن هم امروزه براحتی کالسکه مسافرتی خود را در سایت های فروش وسایل دست دوم آنلاین قرار دهید. پس در خرید سیسمونی نوزاد الزاما” ارزانتر خریدن هم همیشه تئوری خوبی نیست.

اما در خصوص انتخاب لیوان آبمیوه خوری این موارد را در نظر داشته باشید

  • شما در سه سال اول شاید چندین مدل لیوان کودک را باید در سبد خرید خود داشته باشید که کمپانی های تولیدکننده محصولات کود هم برای هر بازه سنی ویژگی های خوبی را برای این لیوان ها تدارک دید اند. مثلا ” لیوان آبمیوه خوری در ماه های ابتدایی باید دهنی ترجیحا” نرم داشته و دسته دار باشد سپس به مرور بزرگ شدن نوزاد سراغ لیوان های آموزشی و نی دار خواهید رفت.
  • همانطور که گفتیم در خرید این عضو سیسمونی نوزاد بهتر است عجله نداشته باشید و به مرور در زمان مورد نیاز خودش برای کودک تان لیوان را تهیه کنید مثلا هر وقت برای خرید تهیه کالسکه مسافرتی اقدام کردید می توانید اولین لیوان آبمیوه خوری اش را هم سفارش دهید که این امر می توانید بین ۴ تا ۷ ماهگی بسته به شرایط فرزندتان متغیر باشد.

در انتها چنانچه که قصد خرید کالسکه مسافرتی و مشاهده مدل های لیوان آبمیوه خوری برای فرزندتان را دارید پیشنهاد می کنیم حتما” از سایت بیبی استارت دیدن فرمائید.

Thanks! You've already liked this
No comments