چگونه ماهی را بخارپز کنیم

یکی از راه های سالم زندگی کردن پختن غذا به صورت بخارپز می باشد. حال در این چگونگی میخواهیم طرز پخت ماهی بخارپز را به شما آموزش دهیم. شما می توانید از یکی از سه روش که برایتان راحت تر است استفاده کنید. می توانید خودتان با اضافه کردن سبزیجات های خوش طعم مزه ماهی خود را خوشمزه تر کنید.

دستور پخت ماهی بخارپز در مایکروویو

ماهی خود را آماده کنید. شما می توانید از هر نوع فیله و یا یک ماهی تهیه کرده و خود آن را پاک کنید.

برای معطر و خوش طعم کردن ماهی خود، یکی از دو روش زیر را امتحان کنید:

  • یک حبه سیر خرد شده، ریحان تازه یا خشک، گشنیز و پیاز خرد شده همراه با آب لیمو را با هم ترکیب کرده و به ماهی بزنید و بزارید چند دقیقه بماند.
  • یکی دیگه از روش ها لیمو، پیاز، سیر، نمک و فلفل می باشد.
  • شما می توانید هر جور که خودتان دوست دارید ماهی خود را خوش طعم کنید.

اگر مایکروویو شما قابلیت بخارپز کردن غذا را دارد که هیچ اگر ندارد، روی ماهی خود را مطابق تصویر زیر با سلفون بپوشانید و در مایکروویو قرار دهید و به مدت ۴ الی ۵ دقیقه در آن قرار دهید. این زمان بستگی به ضخامت ماهی شما دارد.

حال ماهی خوش طعم و لذیذ خود را میل کنید.

طبخ ماهی بخارپز با استفاده از سبد بخارپز

سبد بخارپز خود را آماده کنید. سه الی ۴ لیوان آب داخل سبد بخارپز خود بریزید و روی شعله قرار بدید تا آب جوش بیاد.

مراحل ۱ و ۲ روش یک را دوباره اینجا تکرار کنید. (مربوط به درست کردن ماهی و طعم دهنده)

روی سبد بخارپز خود چند برگ کاهو، یا کلم مانند تصویر زیر فرار دهید.

حالا ماهی خود را روی برگه ها گذاشته و در سبد بخارپز خود را بزارید و بعد از ۱۰ دقیقه چک کنید ببینید آیا ماهی شما پخته است یا نه. اگر پخته بود میتوانید ماهی را میل کنید در غیر صورت چند دقیقه دیگر بزارید زیر سبد بخارپز روشن باشد.

بخارپز کردن با فر یا گریل

دستگاه فر یا گریل خود را آماده کنید. فر را روی درجه ۳۵۰ قرار دهید، یا گریل خود را برای ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روشن کنید تا گرم شود.

برای ماهی خود یک سس مخصوص درست کنید.

یک فویل متناسب با اندازه ماهی خود آماده کنید و ماهی را روی آن قرار دهید و سس مخصوص خودتان را روی آن بریزید، و کامل ماهی را با فویل بپیچانید.

ماهی فویل پیچپیده شده را در فر یا روی گریل قرار دهید و سپس ۱۵ دقیقه برای فیله و ۲۵ دقیقه برای ماهی کامل صبر کنید تا کمال پخته شود. حالا می توانید ماهی خوشمزه و لذیذ خود را میل کنید.

منبع: وان هو
Thanks! You've already liked this
No comments