یک طرح ساده برای زیبا کردن دیوار خانه

درست کردن و اجرای این طرح کاری ندارد و هر وقت که از آن خسته شدید هم می‌توانید به راحتی آن را از دیوار جدا کنید. حتی می‌توانید این طرح را به صورت موقتی برای تولدها و مهمانی‌هاتان اجرا کنید.

این طرح را می‌توان در اتاق خواب، بالکن و یا حتی در پذایرایی اجرا کرد. اگر در فکر ترتیب دادن یک مهمانی هستید می‌توانید از این ایده برای تزئین دیوار بقل میز غذا و یا زیبا کردن یک دیوار برای گرفتن عکس، استفاده کنید.

این خلاقیت بسیار کم هزینه و بسیار آسان است و زمانی هم از شما نمی‌گیرد.

به چه وسایلی نیاز داریم؟

یک طرح ساده برای زیبا کردن دیوار خانه

  • تعدادی کاغذ رنگی و یا پارچه نمدی به رنگ‌های مختلف
  • قیچی
  • چسب اسکاچ یا هر چسب نواری ضعیفی (اگر از چسب‌های قوی استفاده کنید، در هنگام جدا کردن چسب از دیوار، رنگ دیوار با آن کنده میشود. بهتر است چسب اسکاچ تهیه کنید)

مرحله اول: دایره‌ها را ببرید

یک طرح ساده برای زیبا کردن دیوار خانه

از درون کاغذهای رنگی و یا پارچه های نمدی که تهیه کردید دایره هایی به قطر ۵ سانتی متر یا بیشتر ببرید. سعی کنید دایره‌هاتان تمیز و گرد باشند. برای تمیز تر در آمدن آنها ابتدا دایره‌ها را با مداد روی کاغذها بکشید و سپس آنها را از روی خط ببرید. آنقدر دایره ببرید که برای تزئین دیواری که در نظر گرفته اید کافی باشند. مطمئنا اگرقصد تزئین دیوار بزرگ تری را دارید، به دایره بیشتری هم نیاز دارید.

می‌توانید به جای دایره، بسته به اینکه این دیزاین را برای چه کاری می‌خواهید، از شکل حیوانات، قلب، بادکنک و … هم استفاده کنید. اگر این ایده را برای مهمانی تولد آماده می‌کنید، بادکنک و کیک اشکال مناسبی هستند. می توانید طرح آنها را از اینترنت دربیاورید، پرینت بگیرید، روی کاغذهای رنگی قرار دهید و ببرید.

مرحله دوم: چسب

یک طرح ساده برای زیبا کردن دیوار خانه

دایره کوچکی از چسب اسکاچی ببرید و بر روی هر دایره ای که بریده‌ اید قرار دهید. این چسب‌ها به راحتی از دیوار کنده می‌شوند و دیوارتان را خراب نمی‌کنند.

دایره‌ها را با فاصله های تقریبا منظم و در الگوهای بهم ریخته روی دیوار بچسبانید. حواستان باشد که رنگ‌های مشابه را کنار هم نچسبانید.

این ایده طرحی کلی بود، شما می‌توانید این ایده را با خلاقیت و سلیقه خودتان تغییر دهید. مثلا روی دایره‌ها چسب مایع بریزید و با مقداری اکلیل تزیین‌شان کنید. یا می‌توانید با استفاده از دایره‌ها اول اسم خود و همسرتان را روی دیوار بنویسید!

منبع: فوت و فن
Thanks! You've already liked this
No comments