ترس از ارواح

ترس از ارواح نوعی فوبیا است. داستان های اشباح هزاران سال است که بخشی از فرهنگ جوامع انسانی است. سیل گسترده ای از مردم اعتقاد درند که ارواح با ما زندگی می کنند. از آنجا که انسانها منبع انرژی هستند، برخی معتقدند وقتی که ما میمیریم انرژی ما به صوت روح ظاهر می شود. در حالی که هیچ اثبات مطلقی وجود ندارد که ارواح وجود داشته باشد، ترس از اینکه ارواح همواره با ما هستند، برای برخی افراد بسیار واقعی است.

علت ترس خود را پیدا کنید

اولین گام در برخورد با ترس از ارواح، کشف کردن جایی است که ترس شما از آن است. ترس می تواند یک احساس مفید باشد زیرا در موارد خطر به ما اخطار می دهد. در بعضی موارد دیگر احساس ترس یک واکنش غیر ارادی به عوامل و ترس های نا شناخته است. این احساس می تواند باعث شود که موقعیت های ترسناک خیلی بیشتر از آنچه واقعا هستند به نظر برسند. بنابراین همیشه از خودتان بپرسید که روح واقعا وجود دارد یا شما فقط از ناشناخته ها می ترسید.

تخیل بیش از اندازه را متوقف کنید

آن چیزهایی که ما در ذهنمان تصور می کنیم بیشتر ترس های احمقانه است. حتی اگر هرگز شاهد ارواح نباشید ذهن شما بدترین تصاویر ممکن را برای ترساندن شما به تصویر می کشد. این مساله را درک کنید که فقط خود شما هستید که باعث ترس خود می شوید. با شناخت قدرت تخیل شما می توانید افکار خود را کنترل کرده و از ترس خود جلوگیری کنید.

تصورات ذهنی و ترس خود را با تماشای کمتر تلویزیون آرام کنید. تلویزیون نقش مهمی در آنچه که هر روز در مورد آن فکر می کنیم دارد. با محدود کردن تماشای فیلم و تلویزیون می توانید واقعیات غلطی که توسط رسانه ها به تصویر کشیده می شود متوقف کنید در صورت عدم امکان حداقل تماشای برنامه های مربوط به ارواح را متوقف کنید.

یوگا و مدیتیشن را امتحان کنید تا بتوانید یک ذهن درگیر را آرام کنید. با تمرکز بر افکار، اشیاء یا شعرهای مختلف، می توانید یاد بگیرید که چگونه ذهنیت خود را متمرکز و مانع از افکار ناخواسته شوید.

به یاد داشته باشید که ارواح نمی‌توانند به شما آسیب بزنند

اعتقاد عامه می گوید که ارواح در این جهان قدرت ندارند و بنابراین نمی توانند هیچ گونه آسیب فیزیکی به انسان بزنند. ارواح یا روح هایی هستند که اصلا شما را نمی شناسند و بنابراین آسیبی هم به شما نمی زنند یا ارواحی هستند که از عزیزان شما بوده اند و مایلند در کنار شما باشند که در این صورت نیز آسیبی به شما وارد نمی کنند.

هیچ مدرکی وجود نداشته است که ارواح باعث آسیب فیزیکی افراد شده اند. اکثر این حرف ها مربوط به افسانه ها بوده است.

چیزهایی که در فیلم دیده‌اید را فراموش کنید

صنعت فیلم میلیون ها دلار را برای ترساندن مردم با استفاده از دیدگاه های عجیب و غریب هزینه می کند اگر چه دنیای معنوی به اندازه ای که در فیلم نشان داده شده وحشتناک و خطرناک نیست، اما می تواند به ترس کسانی که با ارواح نا آشنا هستند، دامن بزند. از تماشای این فیلم ها اجتناب کنید و سعی کنید به شیوه ای طبیعی و مثبت به دنیای ارواح متصل شوید.

به توانایی‌های خود برای متوقف کردن ترس ایمان بیاورید

اعتماد به نفس خود را برای غلبه بر ترس از ارواح افزایش داده خود و به توانایی های خود هنگام مواجهه با  عوامل ناشناخته با قدرت و شجاعت ایمان بیاورید. اگر شما توانایی های خود را برای غلبه بر این ترس باور نداشته باشید، هرگز موفق نخواهید شد.

خودتان را به خاطر ترس هایتان از بین نبرید درک کنید که این مسائل کاملا طبیعی است.

موفقیت های گذشته خود را به یاد بیاورید. در مورد زمانی که با وضعیت دشواری مواجه شدید فکر کنید و اینکه چه قدر در آن زمان عالی بودید.

وقت خود را برای غلبه بر ترس خود بگذارید و اگر شکست خوردید، همیشه ذهن خود را برای تلاش دوباره آماده کنید.

به یاد داشته باشید که خودتان نیز یک روح هستید

تنها تفاوت این است که شما در هر دو جهان فیزیکی و معنوی زندگی می کنید، در حالی که آنچه که ما از آن ها به عنوان ارواح یاد می کنیم تنها در جهان معنوی زندگی می کنند. اتصال به دنیای ماوراء طبیعی نباید نسنجیده باشد و در نظر بگیرد، روح زمانی است که ما نیز باشیم.

تلاش کنید که هر دو جهان فیزیکی و معنوی را مساوی با یکدیگر در نظر بگیرید.

به ارواح به چشم موجودات غیر ترسناک درست مثل خودتان نگاه کنید.

برای مبارزه با ترس به شوخی و خنده متوصل شوید

این کار را می توان به روش های مختلفی انجام داد: تماشای یک فیلم خنده دار، فکر کردن به یک شوخی خنده دار، یا تبدیل آنچه که از آن ترس دارید به چیزی خنده دار است.

دعا کنید

اگر ترس از ارواح شما ررا فلج کرده است برخی از دعاها و آیات هستند که می توانند به شما در به دست آوردن آرامش کمک کنند.

فعالیتی انجام دهید تا ذهن شما منحرف شود

گاهی اوقات ترس از ارواح چیزی بیش از تخیل ما است که با  ما بازی می کند. پس چه چیز بهتر از آنکه ذهن خودمان را از آن منحرف کنیم. سعی کنید فعالیت هایی را انجام دهید که ذهن شما را مشغول کند مانند صحبت کردن با یک دوست، تماشای کارتون، تمرینات ورزشی یا انجام تکالیف.

Thanks! You've already liked this
No comments