طرز تهیه بورک گوشت و قارچ و میگو سوخاری

برای این بورک ها از خمیر یوفکا استفاده کردم. مایه داخلش هم گوشت چرخ کرده که با پیاز تفت دادم و نمک و فلفل و کمی زردچوبه و آویشن زدم. قارچ اسلایس شده تفت داده شده و ذرت و فلفل دلمه ای نگینی هم رو به موادمون اضافه میکنیم و در نهایت پنیر پیتزا که با کل مواد مخلوط کردم.
قبل از اینکه بورک ها رو بپیچیم سطح خمیر رو با و دو قاشق شیر و کمی کره اب شده کاملا برس میکنیم مواد رو لای خمیر میزاریم به هر شکلی دوست داریم میپیچیم دوباره برای بورک ها پیچیده شده شیر و روغن مایع و زعفرون رومال میزنیم و کنجد می پاشیم روی سینی فر کاغذ مومی می اندازیم بورک ها رو در سینی فر میزاریم و در فر از قبل گرم شده ۱۸۰ درجه به مدت بیست دقیقه میزاریم تا سطحشون طلایی بشه. میتونید در روغن هم سرخ کنید.

میگوها رو شستم و با آبلیموی تازه و سیر و پیاز و کمی نمک و فلفل سیاه مزه دار کردم و گذاشتم تو یخچال استراحت کنه. میگوها رو از یخچال اوردم بیرون و از مواد مزه جدا کردم و داخل سه ظرف جدا مخلوط آرد سفید با پودر سیر، ارد سوخاری، مخلوط تخم مرغ و زعفران ریختم. میگوها رو دونه دونه اول داخل ارد سفید بعد تخم مرغ و بعد در آرد سوخاری غلطوندم و به مدت ده دقیقه داخل روغن شناور سرخشون کردم.

منبع: @sofreh_khone
Thanks! You've already liked this
No comments