ایده‌های اتاق کودک دخترانه و پسرانه + عکس

یکی از دغدغه های امروزی مادران مخصوصا برای فرزند اول دکوراسیون زیبا و متناسب و بی خطر برای کودکان است تا هم کودک در محیطی ایمن و بدون خطر بازی کند هم اتاق با جنسیت فرزند همخوانی داشته باشد.

در این مطلب دکوراتور سعی بر آن دارد تا برخی از ایده ها و تصاویر که می تواند کمک شایانی به شما بکند را معرفی کند. لطفا با ما همراه باشید.

ایده‌های پسرانه

استفاده از شخصیت های کارتونی مورد علاقه پسرها مثل بتمن یا مردعنکبوتی می تواند یکی از بهترین ایده ها باشد. با کمی خلاقیت می توانید خودتان نیز عناصری را به اتاق اضافه کنید.

با ایجاد کمی حس و حال جنگل می توانید تم متفاوتی را برای فرزندتان ایجاد کنید.

پسرها همیشه حس و حال ماجراجویانه را می پسندند. پس شما هم با کمی حوصله و پیدا کردن سیکشان این حال و هوا را ایجاد کنید.

اگر از یک اتاق برای ۲ فرزند خود استفاده می کنید همیشه سلیقه هر دو را برای دکوراسیون در نظر بگیرید.

طرح‌های راه راه

قطعا چیزی راجع به طرح های راه راه وجود دارد که باعث می شود تا شما حس کنید این اتاق به یک پسر تعلق دارد. این طراحی که در تصویر زیر مشاهده می کنید مجموعه ای از طرح های راه راه می باشد و رنگ های آبی و زرد و سفید به خوبی توانسته ترکیبی استثنایی را شکل دهد. حتما در انتخاب رنگ های اولیه دقت کافی داشته باشید.

طرح ورزشی

شما می توانید از طراحی ورزشی برای فرزند فعال خود استفاده کنید. در طراحی که در تصویر زیر مشاهده می کنید از یک تابلوی ورزشی بزرگ استفاده شده که طرح کلی فضا را شکل داده است. قرار دادن جام های ورزشی بر روی قفسه ها، یکی دیگر از ایده های جذاب در این زمینه می باشد.

تخت‌های دو طیقه

استفاده از تخت های ۲ طیقه برای فرزندان دوقلو یکی از بهترین گزینه ها برای همسان سازی دکوراسیون و هم چنین استفاده از فضا می باشد.

دیدن ایده های بیشتر شما را خلاق تر خواهد کرد.

ایده‌های دخترانه

استفاده از رنگ های سبز و آبی می تواند تاثیر زیادی در انرژی بخشیدن به فضا داشته باشد.

ترکیب رنگ آبی و صورتی پاستیلی یکی از ترندهای امسال برای رنگ و هم چنین مورد توجه اکثر دخترخانم های نوجوان هست. شما نیز می توانید با کمی سلیقه یک اتاق تک داشته باشید. با استفاده از المان های دخترانه نظیر صندلی آویزان موجود در عکس می توانید دکوراسیون را خاص تر کنید.

استفاده از وسایل دست ساز و هنری می تواند رنگ و بوی دیگری را به اتاق بدهد.

استفاده از کاغذدیواری های مناسب سن نیز می تواند کمک زیادی در تغییر دکوراسیون داشته باشد.

همواره سن فرزند خود و هم جنین سلیقه آن را در نظر بگیرید چون آن ها هستند که بیشترین زمان را در اتاق خود سپری می کنند.

Thanks! You've already liked this
No comments