از بین بردن لک‌های صورت با روش‌های طبیعی و دائمی

از بین بردن لک‌های صورت دغدغه بسیاری از خانم‌ها و حتی آقایان است؛ چرا که این عارضه پوستی شیوع نسبتاً بالایی در بین افراد دارد. به خصوص با افزایش سن میزان بروز لک‌های صورت افزایش بیشتری می‌یابد. لک‌های صورت نقاط کوچک تیره رنگی هستند که در پوست، بازوها و شانه دیده می‌شوند. کک و مک ها عمدتاً به دلیل قرار گرفتن در معرض آفتاب ایجاد می‌گردد، به همین دلیل بیشتر در میان افرادی دیده می‌شود که دارای پوست حساس هستند.

اگر شما هم از افرادی هستید که به فکر از بین بردن لک‌های صورت خود هستند، جای درستی آمده‌اید. در این مقاله قصد داریم روش‌های خانگی و مؤثر درمان کک و مک را به شما آموزش دهیم.

از بین بردن لک‌های صورت با سرکه سیب

اسید مالیک موجود در سرکه سیب سلول‌های تیره پوست را حذف می‌کند تا سلول‌های روشن‌تر جایگزین آن شوند. بنابراین می‌توانید از این روش درمان خانگی لک‌های صورت که بسیار هم مؤثر است، بهره ببرید.

در این روش ما به مواد زیر احتیاج خواهید داشت:

  • ۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب
  • ۱ قاشق غذاخوری عسل

عسل و سرکه را مخلوط کنید و روی لک‌ها بمالید. برای ۲۰-۱۵ دقیقه صبر کنید. با آب خنک صورتتان را بشویید. شما می‌توانید از این ترکیب در تمام بخش‌های صورتتان استفاده کنید. برای گرفتن نتیجه از سرکه سیب در از بین بردن لک‌های صورت ، سعی کنید هر روز یک مرتبه از این ترکیب استفاده کنید.

از بین بردن لک‌های صورت با آلوئه ورا

گیاه دارویی آلوئه ورا با کاهش رنگدانه های پوست به‌تدریج باعث کمرنگ شدن و بهبود از بین رفتن لک‌های صورت خواهد شد. در این روش خانگی درمان لک‌های صورت شما به ژل آلوئه ورا تازه نیاز خواهید داشت.

برای از بین بردن لک‌های صورت با آلوئه ورا به صورت زیر عمل کنید:

  • ژل آلوئه ورای تازه را روی لک‌های صورت بمالید و برای ۳-۲ دقیقه ماساژ دهید.
  • آن را برای ۱۰ دقیقه ترک کنید و سپس آن را بشویید.
  • ژل آلوئه ورا بسیار ایمن است به صورتی که می‌توانید یک شب کامل اجازه دهید روی پوستتان بماند.
  • برای گرفتن نتیجه این روش را هر روز تکرار کنید.

از بین بردن لک‌های صورت با جوش شیرین

جوش شیرین به عنوان یک لایه بردار پوست می‌تواند سلول‌های مرده و تیره پوست را جدا کند و اجازه دهد سلول‌های جدید و روشن‌تر جایگزین آن شوند. برای این منظور شما به مقداری جوش شیرین و ۲-۱ قطره روغن کرچک نیاز خواهید داشت.

دو ترکیب را با هم مخلوط کنید و روی پوست مناطق کک و مکی بمالید. اجازه  دهید برای نیم ساعت یا بیشتر بماند و سپس آن را بشویید. این کار را ۲-۱ بار در روز انجام دهید.

از بین بردن لک‌های صورت با پوست موز

ترکیبی به نام گلوکونولاکتون در پوست موز در پوست موز وجود دارد که تأثیر زیادی در روشن شدن پوست دارد. همچنین دارای اثرات ضد پیری می‌باشد.

در این روش خانگی درمان لک صورت می‌بایست یک الی دو دقیقه بخش داخلی پوست موز را در نواحی دارای لک ماساژ دهید. اجازه دهید محتوای پوستی برای چند دقیقه روی پوستتان باقی بماند. سپس صورتتان را بشویید. این کار را یک‌بار در روز انجام دهید.

از بین بردن لک‌های صورت با بادمجان

بادمجان حاوی ویتامین‌های A، B و E همراه با چند آنتی اکسیدان دیگر است که می‌تواند به شما کمک کند لک‌های صورتتان را محو کنید و سلامت پوستتان را افزایش دهید.

در این روش خانگی از بین بردن لک صورت شما نیاز به یک بادمجان کوچک خواهید داشت. سپس آن را به قطعات نازکی برش دهید و به مدت ۳-۲ دقیقه در محل لک‌های صورت قرار دهید. اجازه دهید ۱۵ دقیقه در محل بماند؛ سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید. این کار را هر روز تکرار کنید تا لک‌هایتان از بین بروند.

از بین بردن لک‌های صورت با کیوی و توت فرنگی

آنتی اکسیدان های موجود در کیوی از پوست محافظت می‌کنند؛ آنزیم‌ها ویتامین C موجود در توت فرنگی نیز به عنوان یک لایه بردار طبیعی عمل می‌کنند و سلول‌های تیره پوست را می‌زدایند. بنابراین استفاده ترکیبی از این دو میوه پرخاصیت، علاوه بر اینکه لک‌های پوستی شما از بین می‌برد، به جوانسازی پوست شما نیز کمک خواهد کرد.

در این روش خانگی درمان لک صورت به یک کیوی و ۲-۱ توت فرنگی نیاز خواهید داشت. دو میوه را پوره کرده و با هم مخلوط کنید. سپس در نواحی دارای کک و مک استفاده کنید. بگذارید برای ۲۰-۱۵ دقیقه بماند. سپس آن را با آب بشویید. برای از بین بردن لک‌های صورت این روش را ۳-۲ بار در هفته انجام دهید.

از بین بردن لک‌های صورت با زردچوبه

زردچوبه در اکثر ماسک‌های گیاهی صورت به کار می‌رود. در صورت استفاده منظم از زردچوبه ، این توانایی را دارد که لک‌های  صورت را محو کند و پوست را روشن و شاداب سازد.

در این روش خونگی شما نیاز به حدود نصف قاشق چای‌خوری زردچوبه و مقداری آب خواهید داشت. از این مواد یک خمیر تهیه کنید و روی نواحی دارای کک و مک صورت ماساژ دهید. اجازه دهید تا حدود ۱۵ دقیقه روی پوستتان بماند تا خشک شود. سپس آن را اسکراب کنید و صورتتان را با آب ولرم بشویید. برای گرفتن نتیجه هر روز این کار را تکرار کنید.

از بین بردن لک‌های صورت با روغن بادام

روغن بادام پوست را سفید کرده و لک‌های صورت را کم‌رنگ‌تر می‌کند. روغن بادام همچنین حاوی ویتامین A و E است که باعث تغذیه پوست و جلوگیری از آسیب‌های ناشی از استرس اکسیداتیو می‌شود.

در این روش خانگی از بین بردن لک‌های صورت ، شما نیاز به ۳-۲ قطره روغن بادام خواهید داشت. روغن را با مالش آن بین نوک انگشتان خود گرم کنید. پوست مناطق کک و مکی صورت را با این روغن برای چند دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید این روغن حداقل برای نیم ساعت روی پوستتان بماند، گرچه می‌توانید برای یک شب نیز آن را باقی بگذارید. برای گرفتن نتیجه هر روز این کار را تکرار کنید.

از بین بردن لک‌های صورت با روغن آرگان

اسیدهای چرب، ویتامین E و کاروتنوئیدهای موجود در روغن آرگان همگی به از بین بردن لک‌های صورت کمک می‌کنند و همچنین پوست را در مقابل آسیب‌های خورشید محافظت می‌کنند. در این روش خانگی شما تنها به ۲-۱ قطره روغن آرگان نیاز خواهید داشت.

ابتدا چهره خود را پاک کنید و خشک کنید. روغن آرگان را روی لک‌های صورت برای ۲-۱ دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید روغن برای یک شب روی صورتتان بماند. برای گرفتن نتیجه، هر شب قبل از رفتن به تخت، این روش را تکرار کنید.

از بین بردن لک‌های صورت با روغن زیتون

روغن زیتون مواد مغذی پوست را تأمین می‌کند و همچنین آنتی اکسیدان هایی که پوست را انعطاف‌پذیر و بدون عارضه نگه می‌دارند را فراهم می‌کند.

  • شما به ۳-۲ قطره روغن زیتون خالص نیاز دارید. برای چند ثانیه روغن را گرم کنید و روی صورتتان بمالید.
  • روغن را تا زمانی که جذب شود ماساژ دهید. از حرکات دایره‌ای ملایم استفاده کنید.
  • اجازه دهید روغن برای یک ساعت یا بیشتر روی پوستتان بماند و سپس صورتتان را با آب ولرم بشویید. شما می‌توانید روغن زیتون  را ۲-۱ بار در روز استفاده کنید.

از بین بردن لک‌های صورت با آب لیمو

استفاده منظم از آب لیموی تازه، به دلیل خواص سفید کننده طبیعی لیمو می‌تواند به روشن شدن پوست و از بین بردن لک‌های صورت کمک کند. شما به چند قطره لیمو یک توپ پنبه‌ای نیاز خواهید داشت. با استفاده از پنبه ، آب لیمو را به نواحی تیره پوست بمالید و اجازه دهید برای ۱۵ دقیقه در محل بماند. سپس صورتتان را با آب بشویید.

برای گرفتن نتیجه این کار را هر روز تکرار کنید. برای پوست‌های حساس، می‌توانید مقداری عسل به آب لیمو اضافه کنید تا حالت اسیدی آن کاهش یابد.

از بین بردن لک‌های صورت با آب گوجه فرنگی

محتوای بالای ویتامین C موجود در گوجه فرنگی، با کاهش فعالیت تیروزیناز، پوست را روشن می‌کند. همچنین لکه‌های تیره، چین و چروک ها و سایر مشکلات پوستی را کاهش می‌دهد.

برای انجام این روش خانگی، یک گوجه فرنگی کوچک را به صورت پوره درآورید و روی صورتتان بگذارید. بعد از ۱۵ دقیقه  صورتتان را با آب سرد بشویید. برای گرفتن نتیجه، روزی یک‌بار از این روش طبیعی درمان لک صورت استفاده کنید.

Thanks! You've already liked this
No comments