رازهای افزایش طول عمر چیست؟

افزایش طول عمر از گذشته‌های دور به عنوان یک دغدغه و چالش مطرح بوده است. آیا شما هم دلتان می‌خواهد ۱۰ سال بیشتر زندگی کنید؟ برای این کار باید تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنید.

بنا بر نتایج یک تحقیق که توسط محققان دانشگاه هاروارد منتشر شد، پنج عادت وجود دارد که با اعمال آن‌ها در سبک زندگی خود، می‌توانید بیش از یک دهه افزایش طول عمر را تجربه کنید.

محققان در مطالعه ۳۴ ساله بیش از ۷۸۰۰۰ زن و در یک مطالعه ۲۷ ساله بیش از ۴۴۰۰۰ مرد را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دادند. محققان بر این باورند که زنانی که این پنج عادت را پذیرفته‌اند، ۱۴ سال افزایش طول عمر و مردان ۱۲ سال افزایش طول عمر را تجربه خواهند کرد.

۵ رازی که در این مطالعه برای افزایش طول عمر پیشنهاد شده است عبارتند از:

  • از یک رژیم غذایی سالم پیروی کنید.
  • روزانه به مدت ۳۰ دقیقه و یا بیشتر تمرین ورزشی داشته باشید.
  • وزن خود را در محدوده سالم حفظ کنید (به طور خاص، پیشنهاد می‌شود که شاخص توده بدنی خود را بین ۱۸٫۵ و ۲۴٫۹ نگه دارید).
  • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی تا حد امکان خودداری کنید و یا آن را به شدت محدود کنید.
  • سیگار کشیدن را برای همیشه کنار بگذارید.

۵ راز بالا چگونه باعث افزایش طول عمر می‌شود؟

بر اساس نتایج این مطالعه، مردان و زنانی که سالم‌ترین شیوه زندگی را دنبال می‌کردند، ۸۲ درصد کمتر به بیماری‌های قلبی عروقی دچار می‌شوند و احتمال ابتلا به سرطان در آن‌ها حدود ۶۵ درصد کمتر از دیگر افراد بود.

یک رژیم غذایی ناسالم می‌تواند باعث فشار خون بالا و دیابت شود که به نوبه خود باعث بروز انواعی از عوارض و بیماری‌ها و در نتیجه، کاهش طول عمر می‌شود. یک رژیم غذایی سالم حاوی دانه‌های کامل، میوه، آجیل و غلات است. کمبود فعالیت بدنی نیز منجر به فشار خون بالا و دیابت می‌شود و افرادی که از نظر فیزیکی غیرفعال هستند، بیشتر به اضطراب، افسردگی، بیماری‌های قلبی عروقی و حتی سرطان مبتلا هستند.

اشاره به این نکته ضروری است که حفظ BMI در محدوده نرمال است که منجر به افزایش طول عمر خواهد شد. داشتن وزن کم و BMI کمتر از حد متوسط ​​، نشانه‌های سوء تغذیه و خطر ابتلا به پوکی استخوان، کاهش عملکرد سیستم ایمنی و ناباروری افزایش می‌یابد. ابتلا به چاقی و یا داشتن BMI بالاتر از حد نرمال باعث ایجاد بیماری‌های مزمن مانند آسم و مشکلات استخوانی می‌شود.

برای افزایش طول عمر ، رعایت نکات دیگری نیز لازم است. می‌بایست علاوه بر ورزش منظم روزانه و پیروی از یک رژیم غذایی سالم، زندگی اجتماعی فعالانه‌ای داشته باشید. چرا که بر اساس مطالعات تنهایی با افسردگی، جنون، اضطراب و بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است. به علاوه اینکه می‌بایست در طول روز خواب کافی نیز داشته باشید. نداشتن خواب کافی منجر به فشار خون بالا، دیابت و چاقی می‌شود.

Thanks! You've already liked this
No comments