سریع‌ترین نشانه بارداری

آیا شما هم در شرف اقدام برای بارداری هستید یا اینکه به تازگی اقدام نموده اید و می خواهید در اسرع وقت باردار بودن خود را بدانید؟ آیا کنجکاو هستید که حاملگی خود را در اولین فرصت ممکن بدانید؟ آیا احتمال وقوع حاملگی را در وجود خود می دهید و به دنبال مثبت بودن نتیجه بارداری هستید؟

آیا دوست دارید در خانه و بدون نیاز به آزمایشات پزشکی از حاملگی خود آگاه شوید؟ لحظه حس بارداری مخصوصا برای خانم هایی که اولین تجربه آن ها می باشد لحظه حساس و شادی آوری می باشد. لحظه ای که قرار است خدای مهربان وجود جدیدی را در بطن خانم بیافریند.

تشخیص بارداری به روش سنتی

جهت تشخیص حاملگی و مثبت بودن بارداری راه های مختلفی وجود دارد که معمولا یکی از دقیق ترین روش های تشخیص بارداری آزمایش خون می باشد. آزمایش خون جهت تست مثبت بودن حاملگی تقریبا دقیق است اما معمولا زمانی حدود ۱۱ روز پس از لقاح اسپرم با تخمک لازم است تا میزان BetaHCG موجود در خون خانم حامله، مثبت بودن احتمالی حاملگی را نشان دهد و به عنوان مثال اگر زمان آمیزش را ۳ روز قبل از لقاح در نظر بگیریم، حدود ۱۴ روز یا دو هفته بعد از آمیزش بارداری تقریبا می توان نتیجه حاملگی را دانست.

این زمان حدود ۱۴ روز در حالت معمولی شاید زمان زیادی به نظر نرسد اما برای یک خانمی که قصد بارداری دارد معمولا زمان زیادی بوده و خانم ها علاقمند هستند که حتی زودتر از این زمان، مثبت بودن نتیجه حاملگی خود را بدانند.

روش های دیگری از جمله استفاده از بی بی چک یا بعضا بعضی حالات در خانمها از جمله قطع دوره پریود بعدی، لکه بینی، استفراغ و … می توانند نشانه ای از حاملگی باشند اما قطعی و دقیق نیستند و معمولا باز هم زمان زیادی (از نظر خانم حامله!) لازم است تا نتیجه مشخص شود.

در اینجا روشی به عنوان تست حاملگی و تست بارداری ذکر می شود که اگر کمی و فقط کمی دقت چاشنی کار ما شود به احتمال خیلی زیاد و در مدت خیلی کوتاهی می توان حامله بودن یا حامله نبودن را تشخیص داد. به این روش تشخیص بارداری، تشخیص بارداری به روش سنتی هم می توان گفت.

این روش حدود ۳ تا ۴ روز بعد از لقاح اسپرم با تخمک می تواند به شما جهت تشخیص حاملگی کمک کند. اگر اینجا هم زمان آمیزش را مثلا ۳ روز قبل از لقاح در نظر بگیریم می توان گفت حدودا ۶ الی ۷ روز پس از آمیزش می توان به احتمال زیاد بارداری را تشخیص داد؛ یعنی حدود یک هفته پس از آمیزش می توان با این روش، بارداری را تشخیص داد (ممکن است این مدت تا ۱۰ روز پس از آمیزش و نزدیکی هم باشد). این روش یک روش خانگی ساده برای تست حاملگی می باشد. اما این روش چیست؟

قبل از ذکر این روش لازم است تا مطلبی عرض شود. برای قبول مظروف توسط یک ظرف لازم است تا اولا آن ظرف قابلیت مظروف را داشته باشد و ثانیا آماده دریافت مظروف باشد. به عنوان مثال وقتی شما می خواهید آب را در یک لیوان بریزید، لیوان قابلیت نگه داشتن آب را در خود دارد ولی این شرط اول است.

شرط دوم هم این است که لیوان آمادگی در خود نگه داشتن آب را داشته باشد. به عنوان مثال اگر لیوان از مایع دیگری پر شده باشد یا اینکه سوراخ باشد یا اینکه شکسته باشد و … دیگر نمی توان آب را در آن لیوان ریخت یعنی با وجودی که لیوان قابلیت نگهداری آب را دارد اما آمادگی نگهداری آن را ندارد.

در این مثال به راحتی می توان به واسطه پر بودن یا نبودن، شکسته بودن یا نبودن و سوراخ بودن یا نبودن لیوان آمادگی نگهداری آب را تشخیص داد.

خدای قادر متعال، رحم زن را ظرفی برای رشد و پرورش جنین که در اینجا به عنوان مظروف است قرار داده است؛ یعنی رحم، ظرف است و جنین، مظروف. قابلیت نگهداری از جنین از طرف خدای بزرگ به رحم داده شده است؛ این شرط اول و شرط دوم آمادگی ظرف است که در اینجا آمادگی رحم برای دریافت جنین است. وقتی رحم برای دریافت جنین آماده می شود تغییراتی توسط خدای مهربان در رحم داده می شود.

یکی از این تغییرات، سفت شدن دیواره رحم است تا بتواند جنین را در خود نگه دارد. ما از همین تغییر خصوصیت رحم می توانیم حامله بودن زن باردار را تشخیص دهیم اما چگونه؟ لطفا به دقت به تصویر نشان داده در زیر توجه نموده و مطالب بعدی را با دقت مطالعه نمایید. این آزمایش می تواند توسط یک نفر محرم خانم باردار انجام شود:

سریعترین نشانه بارداری

ابتدا خانم باردار، به پشت روی زمین دراز بکشند و شکم خود را کاملا شل نگهدارند.

ناحیه شماره ۱ که در تصویر بالا مشخص شده است را شکم خانم در نظر بگیرید.

قسمت شماره ۳ که نشان دهنده دایره سبز رنگ است را ناف در نظر بگیرید.

حلقه ای (شماره ۲) را به فاصله اندازه چهار انگشت (شماره ۶) دور ناف در نظر بگیرید.

با استفاده از قسمت انگشتان دست راست (نه کف دست) حلقه اشاره شده (شماره ۲) را در جهت حرکت عقربه های ساعت (شماره ۵) به آرامی ماساژ دهید. (توجه داشته باشید که ضخامت حلقه اشاره شده در بالا به اندازه ۳ یا ۴ انگشت است) هنگام ماساژ، کمی هم به آرامی دست را روی شکم فشار دهید. سعی نمایید فشار دست را در تمام قسمت حلقه یکسان نگهدارید.

اگر خانم حامله باشد، هنگام ماساژ و با کمی دقت احساس خواهید نمود که قسمت پایین شکم ( ناحیه ای که شماره ۴ را دارد و با رنگ آلبالویی نشان داده شده است ) کمی سفت تر از بقیه ناحیه حلقه است. البته بهتر است این آزمایش را در زمانی که شکم خانم باردار خالی بوده و معمولا شل است انجام دهید نه در حالت سیری که شکم سفت است!

قسمت شماره ۴ همان ناحیه مربوط به رحم است که سفت می شود تا آمادگی نگهداری جنین را داشته باشد. در واقع می توان گفت انگار در قسمت پایین شکم خانم، الواری از سمت چپ تا راست شکم خانم قرار دارد.

این آزمایش را می توانید در چندین نوبت و طی چند روز انجام دهید. اگر آزمایش فوق را با دقت انجام دهید و سفت بودن قسمت پایین شکم را احساس نمایید به احتمال قوی، خانم باردار هستند.

توجه داشته باشید که این سفت بودن در تمام قسمت پایین شکم باشد نه فقط در یک طرف آن! یعنی از قسمت راست تا قسمت چپ پایین شکم باشد نه فقط در قسمت چپ یا فقط قسمت راست پایین شکم.

امیدواریم به فضل الهی، منزل شما هم با عطر انسان صالح هدیه داده شده از طرف خدای متعال بوی معنویت و شادی بگیرد انشاء ا…

منبع: 2 زندگی
Thanks! You've already liked this
No comments