طرز تهیه بورک پنیر

امروز برای شما عزیزان طرز تهیه یک صبحانه بسیار خوشمزه را آموزش می دهیم. صبحانه وعده مهمی به شمار می رود پس حتما برای آن وقت بگذارید.

اول از همه یدونه تخم مرغ، یه سوم پیمونه شیر، یه سوم پیمونه روغن مایع، یه قاشق غذاخوری شکر و نوک قاشق چایخوری وانیل (وانیل یادتون نره ها) رو با هم خوب مخلوط کنین که قراره خمیرای یوفکامون رو بهش آغشته کنیم تا بورکمون خیلی خیلی لذیذ بشه. من برای این بورک از خمیر یوفکا مستطیلی استفاده کردم و هر کدوم از ورق هارو نصف کردم تا بتونم از هر ورق دو تا بورک داشته باشم.

حالا باید پشت و روی هر کدوم از ورقای یوفکا رو با فرچه به این مایه طعم دهندمون آغشته کنیم. بعد باید روی خمیر یوفکا پنیر بذاریم کلا سه قاشق غذاخوری پر پنیر لبنه یا پنیر خامه ای برای تقریبا ۱۴ تا بورک (یا همون ۷ ورق مستطیلی یوفکا) کافیه. اما شما میتونین پنیرشو کمتر یا بیشتر رو هر تیکه از خمیر بذارین.

حالا یه مقدار از پنیر برمیداریم و میذاریم روی خمیر یوفکا بعدش دو طرف خمیر رو تا میکنیم تا یه قسمتیش روی پنیر رو خوب بگیره که بعد از پیچیدن خمیر و پختش تو فر پنیر بیرون نریزه. بعدشم خمیرو میپیچیم تا لوله ای بشه و حالا بورکمون حاضره تا بفرستیمش تو فر (مراحل پیچیدن بورکو تو استوری گذاشتم برین ببینین تا خوب دستتون بیاد) حالا کف یه ظرف نچسب رو چرب میکنیم و بعد هم بورکارو میچینیم توش.

حالا ظرفمون رو برای یه ربع تا بیست دقیقه میذاریم تو فری که از ده دقیقه قبلش روی ۱۸۰ درجه گرم کردیم تا کم کم بورکامون برشته و پوک بشن وقتی زیر بورک ها تغییر رنگ داد و روشون هم کم کم داشت طلایی میشد در فر رو باز میکنیم و با فرچه روی همه بورک ها رو یکم روغن میزنیم و بعدشم در فرو میبندین و بعدشم گریل رو روشن میکنیم تا روی بورک ها هم طلایی بشه و آماده خوردن

منبع: @_gol.goli_
Thanks! You've already liked this
No comments