افزایش اعتماد به نفس کودکان از طریق نقاشی

راه های مختلفی برای کشف استعداد های کودکان و تشویق آن ها به انسانی خلاق بودن وجود دارد، یکی از موثرترین راه ها نقاشی است. شاید نقاشی ای که فرزندتان می کشد از نظر شما ساده باشد اما در واقع کودک از طریق نقاشی احساسات درونی خود را بیان می کند.

شاید فرزند دلبند شما همه احساسات و آنچه در ذهنش می گذرد را بیان کند اما با استفاده از رنگ های مختلف می تواند بدون بیان کلمه ای، حرف های زیادی بزند. نقاشی این امکان را به کودک می دهد تا با گذراندن زمانی مفرح و هیجان انگیز فرصت های آموزشی زیادی به دست آورد.

نقاشی به هماهنگی میان دست و چشم کودک کمک می کند و باعث تقویت مهارت های حرکتی او می گردد. نقاشی کردن باعث می شود کودک چگونگی تمرکز بر جزئیات را بیاموزد. کودک نام رنگ ها را یاد می گیرد و با اشکال، الگوها و طرح ها کار می کند که جهت آماده سازی او برای رفتن به پیش دبستانی اهمیت دارد.

نقاشی می تواند باعث افزایش عزت نفس کودک گردد. شما به عنوان والدین باید فرزند خود را بابت نقاشی هایش هرچند ساده و سطحی تشویق کنید، این موضوع می تواند باعث ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر برای نقاشی های بعدی او گردد.

یک ایده خوب برای این موضوع می تواند چاپ نقاشی کودک بر روی لباس باشد، از این طریق فرزندتان به کاری که کرده افتخار می کند و می تواند نقاشی اش را به سایرین نیز نشان دهد. این موضوع می تواند نقش مهمی در رشد و تربیت فرزند شما داشته باشد و در بلند مدت نیز بسیار سودمند است.

زمانی که این لباس برای فرزندتان کوچک شد آن را هیچ وقت دور نیندازید تا در آینده زمانی که فرزندتان بزرگ شد با هدیه دادن این لباس او را خوشحال سازید.

فعالیت های خلاقانه مانند نقاشی به رشد مغز کودک کمک می کند. سمت راست مغز برای پاسخ های احساسی و خلاقانه استفاده می شود در حالی که سمت چپ مغز بر روی فرآیندهای تحلیلی و منطق تمرکز دارد. نقاشی کمک می کند تا هر دو طرف مغز فعال شده و با هم ارتباط برقرار کنند.

همین امروز زمانی مفرح برای رسم یک نقاشی با کودک خود داشته باشید و به همراه او نقاشی را به سایت پنوکید ارسال نمایید و لباسش را سفارش دهید. همچنین می توانید برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر در کانال تلگرام و پیج اینستاگرام پنوکید عضو شوید.

Thanks! You've already liked this
No comments