چطور اعتماد به نفس کودکم را بالا ببرم؟ سه راه ساده و جالب

تقویت اعتماد به نفس در سالهای ابتدایی رشد کودک، نقش به سزایی در موفقیت کودک در موقعیت های مهم اجتماعی و فردی در سال های بعدی زندگی او ایفا می کند. به همین دلیل توجه و کمک به افزایش اعتماد به نفس کودک در کنار تغذیه و سلامت یکی از مهم ترین وظایف والدین در سال های ابتدایی رشد کودک است.پدر و مادر و خانواده هم نقش غیرقابل جایگزینی در ایجاد اعتماد به نفس در کودک دارند. تحقیقات نشان داده است کودکانی که با اعتماد به نفس کافی رشد می کنند، در تحصیل موفق تر بوده و روابط اجتماعی بهتری دارند همچنین در کنترل رفتار و احساسات خود موفق تر از سایر کودکان عمل می کنند.

راهکارها و فعالیت های زیادی هستند که می تواند به افزایش اعتماد به نفس کودک کمک کنند در زیر سه راهکار ساده، جالب و در دسترس را به شما معرفی می کنیم که می توانید به سادگی با استفاده از آن به ایجاد اعتماد به نفس در کودک خود کمک کنید:

۱) با هم کاردستی بسازید

ساختن کاردستی یا هر نوع فعالیت عملی دسته جمعی، به کودک کمک می کند تا قابلیت های خود را در ساختن از نزدیک ببینید.
برای پیدا کردن دستور کاردستی هایی که می توانید در خانه و با وسایل ساده درست کنید می توانید از کتاب های که در این زمینه هست مراجعه کنید یا به پیج اینستاگرام @labkhandook که مرجع ساخت کاردستی مادر و کودک در اینستاگرام است سر بزنید.

۲) او را قهرمان داستان کنید

وقتی کودک خود را قهرمان داستانی که برایش خوانده می شود می بینید، احساس خاص بودن می کند و با دیدن خود به عنوان قهرمان داستان، شجاعت و مهربانی را در خود پیدا می کند. شما می توانید به سادگی با تغییر داستان های روزمره و قرار دادن او به عنوان قهرمان داستان این کار را انجام بدهید همچنین می توانید با استفاده از سرویس «داستانِ من» یک کتاب داستان خیلی اختصاصی با نام مشخصات و علاقه مندی های او بسازید و او را قهرمان یک کتاب داستان واقعی بکنید. برای مشاهده این کتاب داستان ها همین حالا به سایت داستان من بروید.

۳) با هم دستور غذایی منحصر به فرد اختراع کنید

کودک با دیدن نتیجه کاری که انجام میدهد اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کند. خصوصاً اگر نتیجه کارش حاصل ایده و خلاقیت خودش باشد.
برای همین می توانید با کودک عزیزتان یک دستور غذای خاص و بامزه اختراع کنید و در مهمانی خانوادگی با کمک خودش سرو کنید. این دستور غذا می تواند تهیه کردن یک یخمک خوشمزه از ترکیب شربت های خانگی و میوه باشد و یا حتی یک املت اختصاصی شامل سبزیجاتی که دوست دارد.

همچنین می توانید از کد تخفیف زیر برای سفارش کتاب داستان اختصاصی تولد، اسم و رازستاره ها از سایت داستان من استفاده کنید. کدتخفیف: farzandnet97

Thanks! You've already liked this
No comments