شقاق سینه

بارداری و دوران شیردهی از مراحل مهم زندگی هر زنی است که در کنار لحظات شیرینی که برای به دنیا آمدن نوزاد وجود داره، نیاز به مراقبت های ویژه ای نیز داره. امروزه به دلیل آموزش های بسیار و افزایش اطلاعات دیگه مثل سابق زنان باردار و شیرده زیاد اذیت نمیشن.

به همین دلیل امروز میخوام یکی از مشکلاتی که معمولا برای زنان شیرده رخ می ده اما به سادگی قابل کنترل هستو براتون توضیح بدم. مشکلی به نام شقاق سینه که در دوران شیردهی اتفاق میوفته. اما شقاق سینه چی هست؟ به طور ساده شقاق وقتی اتفاق میوفته که در اثر شیر دادن مادرا به نوزادشون، نوک سینه خیلی خشک میشه که در اثر این خشکی نوک سینه ترک خورده و زخم میشه که خیلی دردناکه. که اگه مراقبت نشه از یه طرف شیر دادن برای مادر سخت میشه از طرفی اگه سینه چرک کنه برای نوزاد میتونه خطرناک باشه.

اما همه اینایی که گفتم اصلا جای نگرانی و ترس نداره، چون خیلی راحت میشه شقاق سینه رو درمان کرد. بهترین راه برای درمان شقاق سینه استفاده از کرم هایی که رطوبت رسانی بالایی دارن و ترمیم کننده هستن. ولی رطوبت رسانی اثربخشه که غیر از رفع خشکی، زخم شقاق رو هم درمان کنه. بهترین کرمای درمان شقاق اونایی هستن که حاوی ماده ای به اسم لانولین هستن. این ماده هم رطوبت رسان بالاس هم زخم شقاقو زود خوب میکنه. پزشکا همیشه میگن از این ماده استفاده کنید. فقط دقت کنید از لانولینی که استفاده میخوان کنید لانولین خالص باشه. ۳ تا از بهترین کرم های لانولینی که تو بازار وجو داره اینا هستن:

پیشنهاد میکنم برای اینکه هیچوقت شقاق نگیرید، از هفته سی و چهارم بارداری به بعد بهتر است از رطوبت رسان های موثر مانند لانولین خالص و سوتیئن های مخصوص بارداری استفاده کنید. محصولات شقاق سینه رو می تونید از سایت سریتا تهی کنید.

Thanks! You've already liked this
No comments