چگونه سیستم دفاعی بدن خود را در برابر آنفلوآنزا تقویت کنیم؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری هلث دی‌نیوز آمریکا،‌ مقامات رسمی بهداشت آمریکا به منظور محافظت و تقویت ایمنی بدن از بیماری آنفلوانزا به شستن مرتب دستها توصیه کرده‌اند.

بر اساس آکادمی تغذیه و رژیم‌های غذایی، مواد غذایی با سیستم ایمنی بالا می‌تواند توانایی شما را در دفع کردن‌های آنفلوانزا و مشکلات بهداشت و سلامت دیگر بهبود بخشد.

“منگیری” متخصص تغذیه و سخنگوی آکادمی گفت: حتی یک نقص کوچک تغذیه می‌تواند بر توانایی بدن در سالم ماندن تاثیر گذارد.

وی افزود: سیستم ایمنی قوی را بدن شما را نه تنها در برابر هر نوع حشره آنفلوانزا تضمین می‌کند بلکه در برابر آن به طور قوی دفاع می‌کند.

وی خاطر نشان کرد که تغذیه خوب در پاسخ ایمنی قوی بسیار ضروری است و به غذاهایی که ممکن است سیستم ایمنی بدن را تقویت کند، اشاره کرد.

پروتئین یک بخش ضروری سیستم دفاعی بدن انسان است. منابع پروتئین شامل غذاهای دریایی، گوشت بدون چربی، مرغ، تخم مرغ، لوبیا و نخود، محصولات سویا و آجیل و دانه های بدون نمک است.

ویتامین A کمک می‌کند تا از عفونت با حفظ پوست و بافت در دهان، معده، ریه‌ها و روده سالم جلوگیری کند.

این ماده مغذی که در سیب زمینی شیرین، هویج، کلم پیچ، اسفناج و فلفل قرمز بل یافت می‌شود همچنین به بدن در تنظیم سیستم ایمنی کمک می‌کند.

ویتامین C باعث تولید پادتن‌های تقویت ایمنی بدن می‌شود. پرتقال، گریپ فروت، توت فرنگی و نارنگی از جمله غذاهای سرشار از ویتامین C هستند.

ویتامین E یک آنتی اکسیدان است که ممکن است به تقویت سیستم ایمنی بدن میسر شود. افرادی که می‌خواهند بیشتر ویتامین E را در رژیم غذایی خود دریافت کنند باید دانه‌های آفتابگردان، بادام، آفتابگردان یا روغن گلرنگ، فندق، کره، بادام زمینی و یا اسفناج مصرف کنند.

برخی بر این باورند که “روی” یک ماده مغذی موجود در گوشت گاو بدون چربی، جوانه گندم، خرچنگ، سبوس گندم، دانه آفتابگردان، نخود چشم سیاه، بادام، شیر و پنیر سویا،  یافت می شود همچنین ممکن است عملکرد سیستم ایمنی بدن را بهبود بخشد.

مگنیری گفت: در صورتی که شما از افزایش تقویت سیستم ایمنی بدن خود مطمئن نیستید می‌توانید با یک متخصص تغذیه موضوع را در میان بگذارید.

وی افزود که یک متخصص تغذیه یه شما اطمینان می‌دهد که چگونه مواد مغذی مورد نیاز بدن خود را در خصوص عملکرد و محافظت از بدن خود را به دست آورید.

Thanks! You've already liked this
No comments