ازدواج طبع گرم و سرد

اکثر افراد تصور می کنند که میل جنسی مردها بسیار بیشتر از زنان است ولی در واقعیت اینگونه نیست. اگر شما رابطه جنسی را تجربه کرده باشید، به احتمال زیاد با تفاوت هایی بین میل جنسی خود و همسرتان روبرو شده اید.

شاید شما سعی کرده باشید تا میل جنسی خودتان را با میل جنسی همسرتان مطابق و همراه کنید، ولی اگر این تفاوت فاحش باشد، دیگر تلاش شما هم فایده ای نخواهد داشت. به طور مثال اگر همسر شما هر روز رابطه جنسی بخواهد در حالی که شما ماهی یکبار به رابطه جنسی نیاز داشته باشید، در این صورت مطمئنا در مسائل جنسی با مشکل مواجه خواهید شد.

مسئولیت در امر رابطه جنسی

زن و شوهر باید توجه داشته باشند که آن ها نسبت به نیاز جنسی شریک زندگیشان مسئول هستند و می بایست نسبت به آن پاسخگو باشند. البته ممکن است برای همه ی ما موقعیت هایی پیش بیاید که خسته یا بیمار شویم و انرژی کافی برای انجام رابطه جنسی را نداشته باشیم. اما این مسائل نباید به صورت مشکلات هر روزه ما در بیایند.

اگر این مسائل از طرف همسرتان مطرح شود، بدانید که واقعیت ندارد و فقط بهانه ای است تا از رابطه جنسی خودداری کند.

دلیل کاهش میل جنسی چیست؟

وقتی رابطه ای طولانی می شود، تعداد رابطه جنسی طرفین رو به کاهش می رود. این کاهش عادی است و اصلا به این معنی نیست که رابطه جنسی شما رو به اتمام است. این کاهش می تواند دلایل مختلفی مثل استرس، فشارهای روحی، رژیم غذایی و … داشته باشد که در اکثر مواقع با گذشت زمان خود به خود حل می شود.

در بعضی از مواقع کاهش میل جنسی به خاطر مشکلات موجود در خود رابطه می باشد. در این موقعیت ها اغلب زوجین سعی می کنند برای رفع این مشکل، رابطه جنسی بیشتری با هم داشته باشند. اگر چه این کار می تواند یک راه حل موقتی باشد، اما نمی تواند مشکل را به طور اساسی از بین ببرد و علاوه بر این بر کیفیت رابطه جنسی نیز تاثیر منفی خواهد گذاشت.

حل مشکل تفاوت در طبع جنسی

اگر بخواهیم صادقانه با مساله برخورد کنیم، برخی از زوج ها واقعا برای همدیگر ساخته نشده اند. اگر میل جنسی یکی از طرفین به میزان زیادی با میل جنسی طرف مقابل تفاوت داشته باشد و نتواند خود را با همسرش همراه کند، راه حل های کمی پیش رو خواهد داشت. در ادامه به برخی از این راه حل ها اشاره خواهیم کرد.

انتخاب شریک جنسی دیگر

یکی از این راه حل ها این است که طرفی که میل جنسی شدیدی دارد، یک شریک جنسی دیگر برای خودش انتخاب کند. البته این راه حل خودش مشکلات زیادی دارد و موجب برهم خوردن اکثر رابطه ها می گردد.

گفت و گو

گفت و گو در زندگی زناشوئی کلید حل بسیاری از مشکلات است که متاسفانه و به خصوص زنان این مساله را نادیده می گیرند و توقع دارند همسرشان خودش متوجه تمام مشکلات بشود. آنها فکر می کنند که لازم نیست با مردان در مورد مشکلات صحبت کنند. گفت و گو در زمینه رابطه جنسی فقط به حرف زدن خلاصه نمی شود.

شما باید شنونده خوبی باشید و قلبا قصد حل کردن مشکل را هم داشته باشید. برای حل اینگونه مشکلات باید با همسرتان مهربان بوده و به او علاقه مند باشید، همانطور که در اولین ملاقات اینگونه بوده اید!

مصالحه

می توانید برای هماهنگ شدن رابطه جنسی با همدیگر صحبت کرده و به توافق برسید. به طور مثال اگر شما سه بار در هفته رابطه جنسی می خواهید و همسرتان دوبار در هفته. می توانید دو بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید و از یک بار دیگر صرف نظر کنید. و یا اینکه همسرتان یکبار اضافی با شما همراه شود و سه بار در هفته رابطه جنسی داشته باشید.

افزایش کیفیت رابطه جنسی

زن و شوهر باید سعی کنند تا کیفیت رابطه جنسی را در درجه ی اول رابطه قرار دهند و برای بهتر شدن کیفیت رابطه تلاش کنند. بیشتر شدن کیفیت سبب می شود تا زن و شوهر رضایت بیشتری از رابطه داشته باشند و احتیاج به رابطه جنسی بیشتر از بین خواهد رفت.

اگر رابطه جنسی کیفیت پایینی داشته باشد، زوج ها سعی می کنند، کمیت رابطه جنسی را افزایش دهند تا مشکل برطرف شود که این راه حل خوبی نیست.

استفاده از مشاور خانواده

یکی از راه حل هایی که می تواند زوج ها را برای حل این مشکل یاری دهد، مراجعه به مشاور خانواده است. مشاورین خانواده با بسیاری از موارد مشابه روبرو شده اند و می توانند تجربیات زندگی دیگران را در اختیار شما قرار بدهند و شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

در آخر اینکه شما و همسرتان شایسته یک رابطه جنسی عالی در زندگی مشترک هستید و اگر نتوانستید چنین رابطه ای را با همدیگر داشته باشند به احتمال زیاد برای یکدیگر ساخته نشده اید. ولی قبل از بر هم زدن رابطه تمام تلاش خودتان را برای حل این مشکل انجام دهید و زود نتیجه گیری نکنید!

منبع: یک زوج
Thanks! You've already liked this
No comments