عوارض خودارضایی افراد متاهل

خودارضایی چیست؟ خودارضایی وقتی اتفاق می افتد که شخصی خودش را توسط عکس و فیلم به صورت مجازی تحریک کرده و به انجام سکس خیالی در ذهن بپردازد. یکی از مشکلات فراگیر در ایران به دلیل عدم دسترسی به جنس مخالف، پدیده خودارضایی در دختران و پسران می باشد.

این عمل در زنان ۲۰ درصد بیشتر از آقایان رخ می دهد اما عوارض منفی و ضررهای وارده بر جسم و روان مردان تا ۵۰ درصد بیشتر از زنان است. به دلیل سهولت انجام خودارضایی احتمال اعتیاد پیدا کردن به این کار بسیار زیاد و ترک آن بسیار سخت می باشد.

هر گونه خارج شدن منی و انزال از آلت مردانه با خودارضایی باعث می شود انرژی بسیار زیادی به هدر رفته و موجب خستگی مفرط و احساس خواب آلودگی، بی حوصلگی و عدم تمرکز ذهن گردد.

راه درمان خودارضایی

درمان این عادت برای افرادی که روزانه چندبار عادت به انجام خودارضایی دارند تا حدی سخت است اما غیر ممکن نمی باشد.

برای ترک این عادت پیشنهاد می شود:

  • از تنها ماندن اجتناب شود.
  • از بیکار ماندن خودداری کنید.
  • اگر با نگاه به اندام جنس مخالف تحریک می شوید در وهله اول سعی کنید اصلا نگاه نکنید یا بلافاصله روی خود را برگردانید و از نگاه طولانی مدت پرهیز نمایید.
  • از تماشای عکس و فیلم یا مطالب تحریک کننده اجتناب نمایید.

عوارض روحی و روانی خودارضایی

وقتی شخص فردی را در ذهن خود مجسم می کنید و عمل رابطه جنسی را با او بازسازی می نمایید به مغزتان یک دستور مجازی می دهید. در این حال مغز هم به اندام ها دستور مجازی داده و بلافاصله حرکت خون به اندام های قابل تحریک فرد زیاد می شود و در انتها که فرد به ارضای جنسی می رسد، انرژی زیادی را به واسطه یک حرکت مجازی به هدر داده است.

این عادت باعث می شود مغز برای ارضای جنسی به این وضعیت عادت پیدا کرده و در نتیجه زن یا مرد متاهل در برقراری رابطه جنسی دچار مشکل خواهد شد.

عوارض خودارضایی در آقایان

کم حوصلگی، عصبانیت زود هنگام، بهم ریختن ریتم خواب، عدم تمرکز، لاغزی، احساس ضعف عمومی بدن در طول شبانه روز، عدم لذت از رابطه جنسی واقعی، کم شدن میزان اسپرم

عوارض خودارضایی در خانم‌ها

کم حوصلگی، عدم تمرکز، خواب آلودگی و خستگی مفرط، احساس ضعف در بدن و کوفتگی، عدم لذت بردن از رابطه جنسی واقعی و درد در ناحیه زیر دل بالای دستگاه تناسلی.

منبع: یک زوج
Thanks! You've already liked this
No comments