آیا برقراری رابطه جنسی قبل از ازدواج درست است؟

اگر شما با شخصی وارد رابطه ای هر چند به قصد ازدواج شده اید بهتر است تا قبل از ازدواج رابطه جنسی نداشته باشید. این امر دلایل متعددی دارد که در این مقاله به آن ها اشاره خواهد شد.

دید متفاوت نسبت به رابطه جنسی

افراد مختلف نسبت به رابطه جنسی دیدگاه های متفاوتی دارند، رابطه جنسی برای افراد می تواند معنای تعهد، سرگرمی، لذت جویی صرف، صمیمیت و یا هیچ چیز داشته باشد. بنابراین بهتر است قبل از اینکه با طرف مقابل رابطه جنسی برقرار کنید دیدگاه او نسبت به رابطه جنسی را بشناسید.

ممکن است شما به رابطه جنسی به عنوان یک تعهد نگاه کنید اما طرف مقابلتان به رابطه جنسی فقط به عنوان ابرازی برای لذت جویی نگاه کند و آن وقت سرنوشت بدی را برای خود رقم زده اید.

پیامدهای رابطه جنسی

رابطه جنسی تاثیرات مهمی را در بر خواهد داشت و ممکن است باعث بارداری ناخواسته گردد.

رابطه جنسی هوشیاری شما را کم می‌کند

طراحی مغز انسان ها با گونه ای است که وقتی با موقعیت های مناسب برای رابطه جنسی مواجه می شود مواد شیمیایی خاصی را آزاد می کند که روند فکر کردن را متوقف می سازند. در واقع ذات انسان به گونه ای است که به صورت ناخودآگاه به برقراری رابطه جنسی هدایت می شود تا بتواند تولید نسل کند.

اما آیا شما قصد دارید نسل خود را از فردی که شناخت درستی از او ندارید ادامه بدهید؟ بنابراین در مرحله ای که می بایست نسبت به طرف مقابل شناخت به دست بیاورید شما هوشیاری کامل نخواهید داشت.

رابطه جنسی دل بستگی ایجاد می‌کند

برقراری رابطه جنسی با شخصی دیگر باعث می شود نسبت به طرف مقابل احساس پیوند و دلبستگی ایجاد شود. این فرآیند به خاطر آزاد سازی مواد شیمیایی “پیوند دهنده ” و “دل بسته کننده” توسط مغز می باشد. اگر شما خیال ندارید تا مغز شما برای شما تصمیم گیری کند که به چه شخصی دلبسته شوید، بهتر است از رابطه جنسی قبل از ازدواج خودداری کنید.

رابطه جنسی بر انتخاب شما تاثیر می‌گذارد

اگر شما با طرف مقابلتان رابطه جنسی برقرار نکرده باشید خیلی راحت می توانید خود را از یک رابطه ی نادرست نجات بدهید. اما اگر با او رابطه جنسی برقرار کرده باشید دامنه انتخاب شما خیلی محدود خواهد شد و می بایست خیلی زود در مورد رابطه تان تصمیم گیری نمایید و در مرحله آخر اگر از او باردار هم شده باشید، در تصمیم گیری در تنگنای شدید قرار خواهید گرفت.

رابطه جنسی انتظار را حذف می‌کند

درست است که انتظار کشیدن برای برقراری رابطه جنسی استرس زا می باشد، اما این استرس شیرین است و نباید خودتان را از آن محروم کنید. در فطرت انسان است که وقتی چیزی را به تلاش و انتظار بیشتر به دست بیاورد، بیشتر قدر آن را می داند.

بنابراین اگر قبل از ازدواج رابطه جنسی برقرار شود، مرحله رویابافی فرد نسبت به معشوقش عملا حذف شده و شور و هیجان عشق را کمتر و کسالت بار می کند.

رابطه جنسی قبل از ازدواج دلیلی بر عدم خویشتنداری

اگر فرد مقابل به شما فرصت کافی برای شناخت خود و انتخاب مبتنی بر عقل را نمی دهد و قصد دارد هر چه سریع تر با شما رابطه جنسی برقرار کند. بنابراین چنین فردی برای شما احترامی قائل نیست و به شما به عنوان یک ابزار جنسی نگاه می کند. هم چنین عدم توانایی فرد برای کنترل غریزه جنسی می تواند دلیلی بر بی اراده بودن و خیانت کار بودن او باشد.

رابطه جنسی و بیماری‌های مقاربتی

وقتی شما از سلامت جنسی طرف مقابلتان آگاهی نداشته باشید و با او وارد رابطه جنسی شوید، خود را در معرض بیماری های آمیزشی قرار داده اید.

از بین رفتن انگیزه مردان

یکی از مهمترین انگیزه های مردان برای ازدواج، رابطه جنسی با جنسی مخالف است. بنابراین اگر دختری قبل از ازدواج این انگیزه را ارضا کند شانس خود را به میزان بسیار زیادی برای ازدواج با فرد مقابلش از دست می دهد. هم چنین دخترهایی که تن به رابطه جنسی قبل از ازدواج می دهند، نزد مردان ارزشی نخواهند داشت.

منبع: یک زوج
Thanks! You've already liked this
No comments