هنگام خرید سیسمونی ۸ کالای غیر ضروری بچه گانه را نخرید

به هنگام خرید سیسمونی نوزادان باید دقت داشت که چه وسیله های مورد نیاز هست نوزاد پس از تولد به آن نیاز دارد تهیه شود. درست هست که با تولد بچه به کالاها و محصولات زیادی نیاز پیدا می‌کنیم اما برخی از اقلام می باشند که خیلی مورد نیاز بچه نیستند و استفاده چندانی ندارند.

برخی از کالاهای سیسمونی نوزاد فقط زمان بسیار کوتاهی کاربرد دارند. برخی هم همیشه گوشه‌ای می‌مانند و هیچ وقت استفاده نمی‌شوند. بهتر هست هنگام خرید سیسمونی به این موضوع دقت کنیم و فقط وسایل کاربردی که برای کودک ضرر ندارند و ایمنی و سلامت وی را به خطر نمی‌اندازند خریداری کنیم. برای آشنایی با چند مشابه از محصولاتی که خریدش برای بچه بی‌فایده یا حتی زیان آور هست با ما همراه شوید.

۱ . پودر بچه

پودر بچه، یکی از محصولات غیرکاربردی هست که در خرید سیسمونی تهیه می‌شود. قبلا از پودر بچه برای برطرف کردن عرق‌سوز و راش‌های پوستی بچه‌ها استفاده می‌شده هست اما همین حالا از پمادهای مخصوص استفاده می‌شود. هرچند پودر بچه بوی خیلی خوبی دارد اما پودر تالک موجود در آن اگر استنشاق شود می‌تواند برای بچه ضرر داشته باشد.

۲ . روروئک

یکی از محصولاتی هست که برای بچه خریداری می‌شود اما استفاده از آن توصیه نمی‌شود. روروک یکی از وسایلی هست که نقش عمده‌ای در بسیاری از حوادث کودکان دارد. بررسی‌ها نشان داده روروک رشد حرکتی کودک را به تاخیر می‌اندازد.

همچنین روروک امکان دسترسی کودک به مناطق و وسایل خطرناک را فراهم می‌کند و وی را در معرض خطر سقوط، سوختگی و مسمومیت، برق گرفتگی و خفگی قرار می‌دهد. در برخی کشورها استفاده و فروش روروک ممنوع هست و برای فروشندگان جریمه در نظر گرفته شده هست.

۳ . دستگاه تصفیه هوا

یکی دیگر از محصولاتی که برای تمیز نگه داشتن هوای اتاق کودک خریداری می‌شود دستگاه تصفیه هواست. در حالی که این دستگاه‌ها آن قدر که تصور می‌شود در تمیز نگه داشتن هوا تاثیر ندارد. جاروبرقی و گردگیری منظم اتاق کودک در از بین بردن گرد و غبار و آلودگی‌ها تاثیر بیشتری دارد.

۴ . دستکش نوزاد

برای اینکه بچه صورتش را چنگ نزند از دستکش استفاده می‌شود اما معمولا دستکش بیشتر از چند دقیقه در دست بچه نمی‌ماند. بهتر هست به جای آن از لباس‌های آستین بلند که روی دست بچه را می‌پوشانند استفاده کنید.

۵ . غذا ساز بچه

اگر در منزل یک غذا ساز کوچک یا گوشتکوب برقی دارید می‌توانید از همان برای پوره کردن غذای کودک استفاده کنید و لازم نیست یک غذا ساز دیگر برای بچه بخرید.

۶ . ضدعفونی کننده شیشه

برخی برای ضدعفونی کردن شیشه شیر کودک از دستگاه مخصوص این کار استفاده می‌کنند. برای ضدعفونی کردن شیشه شیر و پستانک می‌توانید آنها را در یک ظرف آب روی اجاق گاز بگذارید و اجازه دهید ۲۰ دقیقه بجوشد. این طوری فضای بیشتری در آشپزخانه برایتان باقی می‌ماند.

۷ . نمایشگر کودک

به گزارش تالاب: از نمایشگر کودک برای اطلاع از وضعیت بچه وقتی پدر و مادر در اتاق او نیستند استفاده می‌شود اما برخی از افرادی که از این وسیله استفاده می‌کنند می‌گویند تصویر وضوح خوبی ندارد. برای اطلاع از وضعیت بچه لازم هست سر و صدا و گریه او شنیده شود. بنابراین می‌توان با هزینه کمتر از یک حسگر صوتی استفاده کرد.

۸ . فیلم‌های مخصوص کودک

به تازگی فیلم‌ها و انیمیشن‌های مخصوص نوزاد و کودک به بازار آمده هست. لازم هست بدانید با تماشای این فیلم‌ها کودک‌تان نابغه نمی‌شود. بهتر هست به جای استفاده از این محصولات خودتان برای کودک آواز بخوانید و با او بازی کنید و برایش کتاب بخوانید و با او حرف بزنید.

منبع: مگ یاد
Thanks! You've already liked this
No comments