چگونه لاغر شویم؟ ۷ راهکار باور نکردنی برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی

آیا از امتحان کردن رژیم غذایی و روش‌های لاغری متفاوت و رنگارنگ خسته شده‌ای؟ آیا رژیم‌های غذایی تاثیر چندانی بر روی کاهش وزن و ظاهر بدن تو ندارند؟ آیا بزرگترین سوال زندگی تو این است که چگونه لاغر شویم؟ در این مقاله بهترین روش‌های لاغری بدون لحظه‌ای رژیم غذایی را به تو می‌گوییم، تا بتوانی عادت‌هایی که باعث اضافه وزن و چاقی تو می‌شوند را به سادگی بشناسی و ترک کنی.

چگونه لاغر شویم بدون کمی اغراق باید گفت این سوال تعداد زیادی از خانم‌ها و آقایان است. اما آیا همانطور که به فکر لاغری هستید برای رسیدن به وزن ایده‌آل تان تلاش می کنید؟

چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم؟

بسیار ساده است؛ راز اصلی کاهش وزن در این است که نسبت به میزانی که در روز کالری می‌سوزانید، کالری کمتری به بدن خود برسانید. به‌طور خلاصه باید گفت که برای کاهش یک پوند دریک روز، باید بتوانید هر روز «به مدت ۷ روز» از طریق غذایی که می‌خورید حدود ۵۰۰ کالری بیش از آن چه مصرف می کنید، بسوزانید.

برای لاغر شدن کدام مواد غذایی را بخوریم؟

با اینکه راه حل ارایه شده در بالا ممکن است راحت به نظر برسد، شاید اجرا و عملی کردن ان کمی سخت‌تر باشد. بنابر این، در این جا به چند راهکار ساده اشاره میکنیم که کمک‌تان میکند به آسانی ظرف یک هفته نیم کیلو وزن کم کنید. بعد از مطالعه نکات زیر پاسخ سوال چگونه لاغر شویم را خواهید یافت.

۱ . چای شیرین صبحگاهی را فراموش کنید

اگر به فکر لاغری هستید باید نوشیدن چای شیرین را فراموش کنید. به جای چای شیرین میتوانید چای با آب لیموی تازه بنوشید و یا چای سبز را که خاصیت چربی سوزی دارد را جای گزین ان کنید.

۲ . کالری صبحانه را کم کنید

صبحانه سنگین حاوی کربوهیدرات و قند و انواع نان به خصوص نان‌های سفید به همراه مربا، انرژی شما را می‌گیرد. گزینه سالم و کم‌کالری برای صبحانه میتواند موز باشد. هر موز کوچک حدود ۱۱۷ کالری به شما میدهد. بهترین مزیت خوردن موز در صبحانه این است که تا چند ساعت احساس گرسنگی نخواهید داشت، بنابر این کالری کمتری دریافت خواهید کرد و لاغرتر خواهید شد.

۳ . شیر کم چرب را جایگزین شیر پرچرب کنید

یک لیوان شیر گاو به‌طور عادی حدود ۱۶۸ کالری دارد. به جای آن اگر از شیر بدون چربی یا کم‌چرب استفاده کنید «که در هر فنجان تنها ۷۲ کالری دارد» به آسانی می توانید ۹۶ کالری کم کنید.

۴ . چیپس، پفک و سایر تنقلات را حذف کنید

چگونه لاغر شویم: با حذف چیپس و پفک! چیپس، پفک و بیسکوئیت و … دارای مقدار قابل توجهی کالری‌اند. در حالی که میزان ارزش غذایی بسیار پایینی دارند؛ بنابر این بهتر است به جای آن‌ها یک میوه بخورید که هم شما را سیر و اشباع میکند و هم میزان مصرف کالری‌تان را کاهش خواهد داد. مثلاً یک پرتقال متوسط تنها ۶۲ کالری به شما میدهد؛ بنابراین میتوانید سیر شوید بدون آنکه کالری زیادی دریافت کنید.

۵ . انواع نوشابه و ماءالشعیر را کنار بگذارید

چگونه لاغر شویم: با حذف نوشابه! تمام نوشیدنی‌های گازدار حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ کالری دارند، سعی کنید آن ها را از رژیم خود حذف کرده و برای رفع تشنگی آب بنوشید. کالری آب صفر است بنابر این میتوانید در کل با نوشیدن ان ۱۷۰‌کالری جلو بیفتید. علاوه بر این، آب می تواند تمام مواد زائد و سموم را از بدن‌تان دفع کرده و به جوان ماندن شما کمک کند.

۶ . کمتر برنج نوش جان کنید

چگونه لاغر شویم: با حذف برنج! از آنجا که سبزیجات سرشار از مواد مغذی هستند، سبزیجات خانگی پخته شده همراه با ۲ کف دست نان سبوس‌دار گزینه‌ای عالی برای ناهار است. اما حتی اگر وادار شدید بیرون از خانه غذا بخورید، سعی کنید به جای آنکه یک پرس سبزیجات خالی بخورید، غذایی بخورید که مخلوطی از سبزیجات و نان باشد.

برنج حدود ۳۸۳ کالری دارد. سبزی و ۲ تکه نان سبوس‌دار حدود ۲۶۶ کالری به شما میدهد. بنابر این این جا هم میتوانید ۱۱۷ کالری کمتر مصرف کنید.

۷ . اثرات مثبت ورزش را فراموش نکنید

اگر از من بپرسید چگونه لاغر شویم میگویم با ورزش! قدم زدن آهسته یا با سرعتی نه چندان زیاد هم به شما کمک خواهد کرد ظرف ۳۰ دقیقه بتوانید ۱۰۵ کالری وزن کم کنید. دویدن بهترین گزینه است؛ با دویدن ظرف ۱۵ دقیقه میتوانید ۱۷۴ کالری از دست بدهید.

اگر هنگام آهسته قدم زدن خیلی احساس خستگی به شما دست داد، سعی کنید تنها ۳۰ دقیقه راه بروید؛ با اینکار میتوانید ۷۵ کالری وزن کم کنید. به علاوه سعی کنید استخر را هم امتحان کنید چون کمک می کند ظرف ۳۰ دقیقه ۱۵۰ کالری بسوزانید.

برای رسیدن به وزن ایده‌آل تان انگیزه داشته باشید

اگر یک یا دو هفته وزن‌تان حین رعایت رژیم غذایی کاهش نیافت، انگیزه لاغری را از دست ندهید. روند تغییرات وزن، پلکانی است و مانند سقوط آزاد نخواهد بود چراکه بدن شما به‌طور طبیعی نسبت به تغییرات وزن مقاومت میکند، ولی همان‌طور که استعداد افراد مختلف در یادگیری، ورزش و سایر جنبه‌های زندگی متفاوت است، شاید استعداد شما به چاقی نسبت به اقوام درجه اول‌تان بیشتر باشد ولی این به معنای ناامیدی نیست. باید با کوشش بیشتر، این مقاومت را نیز شکست دهید.

منبع: مگ یاد
Thanks! You've already liked this
No comments