۸ پوزیشن نزدیکی در بارداری

در دوران بارداری به دلیل افزایش استروژن و پروژسترون تغییراتی در بدن ایجاد می شود که باعث افزایش میل جنسی می شود. استروژن باعث می شود که جریان خون بیشتری به رحم و ناحیه لگن برود، همچنین باعث افزایش حساسیت ناحیه تناسلی و سینه ها می شود.

نزدیکی در بارداری تا وقتی که شما احساس راحتی دارید طبیعی و بی خطر است. بسیار شایع است که بعضی خانم ها بعد از نزدیکی در بارداری خونریزی داشته باشند به خصوص در سه ماهه اول بارداری، که دلیل آن تورم ناحیه ی سرویکس است. با اینکه خونریزی بعد از نزدیکی در بارداری نگرانی ندارد اما بهتر است که در صورت خونریزی با دکتر مشورتی داشته باشید.

رابطه دهانی در بارداری:

در هنگام رابطه دهانی در بارداری همسرتان نباید داخل دستگاه تناسلی خود فوت کند زیرا این کار باعث تشکیل حباب در رگ های خونی و آمبولی می شود.

درواقع طبق تحقیقات انجام شده هیچ پوزیشن مخصوصی برای نزدیکی در دوران بارداری وجود ندارد، با این حال پزشکان توصیه می کنند که از خوابیدن به پشت از هفته ۲۰ به بعد بپرهیزید، چون باعث مداخله در جریان خون جفت می شود. در غیر این صورت با هر پوزیشنی که راحت تر هستید می تونید ادامه دهید.

حالت اول Spoon: درازکش به پهلو

8 پوزیشن نزدیکی در بارداری

به پهلو دراز بکشید و شریک شما کنار شما دراز بکشد و دخول از پشت انجام گیرد.
این پوزیشن برای سه ماهه سوم بهترین است چون باعث می شود که فشاری روی شکم ایجاد نشود و از دخول های عمیق جلوگیری می کند به همین دلیل برای سرویکس حساس مناسب است.

حالت دوم: V

8 پوزیشن نزدیکی در بارداری

با این پوزیشن سرعت و عمق دخول را می توانید تغییر بدهید و هم چنین این پوزیشن نیازی به انرژی زیاد ندارد همچنین باعث صمیمیت بین شما و همسرتان می شود.

حالت سوم: زن در بالا

8 پوزیشن نزدیکی در بارداری

این پوزیشن باعث می شود که فشاری روی شکم شما ایجاد نشود و در طول نزدیکی شما در کنترل باشید.

حالت چهارم: نزدیکی روی لبه تخت

8 پوزیشن نزدیکی در بارداری

در کنار تخت دراز بکشید و پاهایتان را بالا قرار دهید. این پوزیشن به شما قابلیت تحرک لگن خود را می دهد تا بهترین حالت برای خودتان را انتخاب کنید. هم چنین وزن شما توسط تخت حمایت می شود. بعد از سه ماهه دوم بهتر است که از یک بالشت برای زیر پهلو ها استفاده شود.

حالت پنجم: پوزیشن سجده برای بارداری

8 پوزیشن نزدیکی در بارداری

دخول از پشت انجام می گیرد. این پوزیشن برای سه ماهه سوم مناسب است و باعث دخول عمیق هم می شود و فشاری روی مثانه و رحم ایجاد نمی کند.

حالت ششم: Reverse cow girl

8 پوزیشن نزدیکی در بارداری

همسرتان روی کمر دراز بکشد و شما رو به انگشتان پای او قرار بگیرید. این نوع پوزیشن باعث ارگاسم های قوی تر می شود.

حالت هفتم: مقابل دیوار

8 پوزیشن نزدیکی در بارداری

رو به روی دیوار بایستید و همسرتان از پشت دخول را انجام بدهد. در این پوزیشن فشار روی شکم و رحم وارد نمی شود.

حالت هشتم: عدم دخول

در بعضی موارد به جای دخول می توان از راه های دیگری برای برقراری رابطه جنسی استفاده کرد مثل رابطه دهانی و تحریک کلیتوریس که در بعضی موارد بهتر هم می باشد چون سرویکس در دوران بارداری حساس می شود.

منبع: یک زن
Thanks! You've already liked this
No comments