آب ریزش بینی نوزاد و درمان آن

آب ریزش بینی نوزاد شایع است و مادران را نگران می‌کند. بسیاری از نوزادان گاهی آب ریزش بینی دارند، از آنجا که سوراخ‌های بینی کودکان کوچک است راحت تر از کودکان بسته می‌شود.

آب ریزش بینی نوزاد اگر شفاف باشد اغلب به دلیل عفونت ویروسی سرماخوردگی است. آب ریزش غلیظ تر نیز می‌تواند به دلیل ترشحات ویروسی باشد ولی گاهی ممکن است به خاطر عفونت باکتریایی باشد.

هر کودک زیر ۱ سال که دمای زیر بغل بیش از ۳۷.۵ درجه سانتی گراد داشته باشد، باید به نزد پزشک برده شود.

وضعیت خوابیده به پشت باعث می‌شود ترشحات بینی نوزاد شما به صورت خودبخودی تخلیه نشود و تجمع آن‌ها باعث انسداد بینی و اشکال در شیر خوردن نوزاد گردد

تمیز و تخلیه ترشحات مشکل تغذیه نوزاد را مرتفع می‌سازد.

کودکان زیر ۳ ماه نمی‌توانند از راه دهان تنفس کنند، از آنجا که این کودکان تنها از راه بینی تنفس می‌کنند گرفتگی بینی مشکل جدی است که خوردن را برای شیرخوار سخت و ناخوشایند می‌کند.

درمان آب ریزش بینی نوزاد

نوزادان سوراخ بینی کوچکی دارند بنابراین برای تمیز کردن و تخلیه ترشحات بینی به کمک نیاز دارند.

محیط گرم و مربوط بهترین شرایط را برای شل شدن ترشحات بینی نوزاد و امکان بیرون آمدن آن از بینی فراهم می‌کند.

نوشیدنی‌های گرم به شل شدن ترشحات و بیرون آمدن آن‌ها از بینی نوزاد کمک می‌کند، ممکن است متوجه شوید که پاک کردن ترشحات بینی پس از وعده غذایی شیرخوار آسان تر است (در سنین بالاتر)

داروهای ضد احتقان برای کودکان وجود دارد که نتایج استفاده از آن‌ها متفاوت است. ولی استفاده از آن به مدت ۱ تا ۳ روز می‌تواند در سنین بالاتر شیرخواران به خصوص اگر به سختی سرماخورده باشد کمک کند.

از دود سیگار، غذای سرخ‌کرده دوری کنید.

مصرف مایعات شیرخوار خود را افزایش دهید.

قطره بینی نمکی (کلرورسدیم) و فین گیر به شل شدن ترشحات بینی نوزاد شما و امکان تخلیه آن کمک می‌کند.

منبع: توراهی
Thanks! You've already liked this
No comments