مزایای شرکت در کلاس‌های یوگا برای سلامتی شما

یوگا، پاسخی به تمایل طبیعی بدن شما به سلامتی و خود درمانی است.

هدف یوگا، قوی کردن بدن، آگاهی و ایجاد هارمونی در ذهن و بدن است. امروزه بیش از ۱۰۰ نوع یوگا وجود دارد که در کلاس های یوگا کار می شود. که اغلب شامل تمرین تنفس، مدیتیشن و حرکاتی که به کشش و انعطاف پذیری بدن کمک می کند، می شود.

متخصصان ارتوپدی معتقدند: اگر هدف شما، جلوگیری از مصرف مقدار زیادی از داروهای شیمیایی و افزایش قابلیت خود درمانی بدن باشد، یوگا، بهترین روش برای افزایش ایمنی و مقاومت بدن است.

مزایای جسمانی شرکت در کلاس‌های یوگا

تکنیک های ریلکس کردن بدن که در کلاس های یوگا استفاده می شود می تواند دردهای مزمن، نظیر دردهای کمری، آرتروز، سردرد و سندرم توکنل کارپ را کاهش دهد.

سایر مزایای جسمانی یوگا

  • افزایش انعطاف پذیری بدن
  • افزایش قدرت و بهبود بافت ماهیچه ها
  • بهبود قدرت تنفس، انرژی و نشاط فردی
  • افزایش تعادل در متابولیسم بدن
  • کاهش وزن
  • سلامت قلب و گردش خون
  • افزایش عملکرد ورزشی افراد
  • محافظت از بدن در برابر صدمات

مزایای روانی

علاوه بر مزایای جسمانی ورزش یوگا، یکی از بهترین مزایای شرکت در کلاس های یوگا، کنترل استرس در افراد است. همانطور که میدانید، استرس، اثرات مخربی بر ذهن و بدن دارد. اثرات مخرب استرس می تواند در موارد متعددی، نظیر درد پشت، اختلالات خواب، سر درد، سوء مصرف مواد و از دست دادن قابلیت تمرکز، بروز کند.

یوگا می تواند در بهبود مهارت های کنترل ذهن و رسیدن به اهداف بلند در زندگی بسیار مؤثر باشد.

ترکیب مدیتیشن و تمرین تنفس می تواند سلامت ذهنی را در فرد افزایش دهد. شرکت منظم در تمرینات یوگا، باعث افزایش آرامش ذهنی، سطح آگاهی بدن، کاهش استرس و افزایش تمرکز و توجه در افراد می شود.

افزایش سطح آگاهی بدن از این لحاظ اهمیت دارد که در صورت بروز مشکلات جسمانی، بدن به سرعت علائم مربوطه را در فرد نشان می دهد و باعث می شود تا با رسیدگی زودهنگام به مشکل، از تشدید آن جلوگیری شود.

آموزش یوگا برای مبتدیان

فرقی نمی کند شما تا به حال اصلا ورزش نکرده اید یا یک ورزشکار حرفه ای هستید، چاق هستید یا لاغر، سطح آمادگی بدن شما چقدر است و حتی چند سال سن دارید.

با ورزش یوگا، شما می توانید ضمن داشتن فعالیت های روتین خود، بدنی سالم تر، قوی تر و منعطف تر داشته باشید و حتی اثرات افسردگی و نگرانی را نیز از خود دور کنید.

اگر فکر می کنید شما فرصت کافی را برای تمرینات یوگا ندارید، تنها کافی است چند دقیقه در هفته را به این ورزش اختصاص دهید تا شاهد نتایج شگفت انگیز آن در وضعیت روانی و جسمانی خود باشید.

منبع: نبض ما
Thanks! You've already liked this
No comments