آموزش قرینه سازی ابرو به ۳ روش

فرم ابرو تاثیر زیادی در زیبایی ابرو داشته و به زیباتر کردن فرم صورت بسیار کمک می‌کند. همچنین در حالت دادن به چشم‌ها نیز نقش به سزایی دارد.

امروزه روش‌های زیادی نظیر آرایش ابروها، هاشور زدن ابرو، سایه ابرو و تاتو ابرو برای ایجاد تغییرات در ابروها وجود دارد که هر کسی می‌تواند به کمک آن‌ها عیب‌های موجود در ابروها را برطرف ساخته و در مدل ابروهای خود تغییراتی را ایجاد کند. از هر کدام از این روش‌ها برای قرینه سازی ابروها نیز می‌توان استفاده کرد.

روش اول: استفاده از دستمال کاغذی و ریمل ابرو

در این روش ابتدا دستمال کاغذی را روی قسمت پایینی ابروها قرار داده و با کمک ماژیک روی قسمت‌های وسط ابرو و ابتدا و انتهای پایین ابرو را نشانه گذاری کنید. (به جای دستمال کاغذی از پارچه یا کاغذ نیز می‌توانید استفاده کنید؛‌هر چیزی که یک خط صاف زیر ابروهای شما ایجاد کند تا راحتتر بتوانید دو ابرو را در یک خط قرینه کنید.)

سپس دستمال کاغذی را در قسمت بالایی ابروها (پیشانی) قرار داده و دوباره ابتدا،‌انتها و وسط بالای دو ابرو را در یک راستا علامت‌گذاری کنید. با مقایسه کردن نقطه‌ها کاملا مطمئن می‌شوید که ابروها متقارن شده‌اند.

بعد از آن در مرحله بعدی نقاط مشخص شده را به یکدیگر وصل کنید. توجه داشته باشید که دو قله ابرو باید به یکدیگر وصل شوند و دو تاج ابروی متقارن شده را هم باید به صورت موازی به یکدیگر وصل کنید.

از ریمل رنگ ابرو برای کشیدن ابرو استفاده کنید و سپس بخش‌های بیرون مانده از قابی که برای ابرو ایجاد کرده اید را با موچین تمیز کنید و موهای اضافی را بردارید.

آموزش قرینه سازی ابرو به ۳ روش

روش دوم: قرینه سازی ابرو با استفاده از مداد چشم

ابتدای کار باید تاج ابرو را مشخص کنید. در ابتدا مداد یا یک خط کش را کنار پره بینی قرار دهید طوری که به صورت عمود از گوشه داخلی چشم بگذرد و نقطه تلاقی ابرو با خط کش نقطه‌ای است که ابرو از اون قسمت شروع می‌شود.

برای کشیدن قسمت دنباله ابرو مداد را کنار پره بینی قرار داده به طوری که اون مداد از گوشه خارجی چشم بگذرد. نقطه تلاقی مداد با دم ابرو نقطه‌ای است که انتهای ابرو را مشخص می‌کند. این نقطه متعادل‌ترین اندازه دم ابرو است.

برای قوس ابرو که دو سوم زیبایی ابرو به حالت آن بستگی دارد. یک مداد از سمت پره بینی به سمت عنبیه چشم قرار داده و نقطه‌ای که ابرو را قطع می‌کند مکان صحیح قوس دادن ابرو می‌شود. قوس دادن به ابرو باید از جلوی صورت انجام شود و سر نباید حالت نیم رخ داشته باشد.

آموزش قرینه سازی ابرو به ۳ روش

روش سوم: استفاده از خط کش قرینه سازی و کولیس

در ابتدای کار باید نقطه وسط پیشانی و بین دو ابرو را مشخص کنید. سپس خط کش قرینه سازی را بالای ابروها روی پیشانی گذاشته و نقطه وسط یعنی نقطه صفر را مطابق با خط مشخص شده بین دو ابرو قرار می‌دهیم. (تصویر زیر)

حال با استفاده از خط کش و مداد یا ماژیک ابرو در نقطه شروع ابروها نیز خط کشیده به شکلی که از نقطه صفر روی خط به یک میزان تا هر دو تاج ابرو فاصله باشد.
سپس خط وسط خط پیشانی را تا قوس ابرو نیز اندازه بزنید. یعنی از همان نقطه صفر به یک میزان فاصله تا قوس هر دو ابرو تعیین کنید.

به همین شکل خط وسط پیشانی را تا دنباله ابرو اندازه بگیرید. یعنی سه اندازه گیری از وسط دو ابر صورت می‌گیرد.

حالا نوبت به بالا پایین بودن ابروها می‌رسد. در این مرحله با کمک کولیس خط‌ها را به یکدیگر وصل کنید یعنی یک خط مستقیم از قوس ابرو به قوس ابروی دیگر وصل کنید تا بالا و پایین بودن ابروها را متوجه شوید. سپس یک خط به موازات نقطه بالای تاج به نقطه بالای تاج ابروی دیگر وصل کنید و همین کار را عینا با نقطه پایینی تاج ابرو انجام دهید تا دو ابرو در یک راستا قرار بگیرند.

حال مطابق قاب ایجاد شده ابرو را تمیز کرده و یا هاشور یا تاتو کنید و شاید بخواهید با مداد یا ریمل ابرو تنها ابرو را به شکل موقت حالت دهید.

آموزش قرینه سازی ابرو به ۳ روش

در آخر

باید توجه داشته باشید که با توجه به فرم صورت خود ابروهایتان را قرینه سازی کنید تا زیبایی آن دو چندان شود. می‌توانید در زمان قرینه سازی از کانسیلر استفاده کرده تا خط‌ها به وضوح مشخص شوند. همچنین اگر ابروهایتان کم پشت است یا بخشی از آن ریخته ابتدا به تقویت و رشد ابروها پرداخته و بعد اقدام به برداشتن آن‌ها کنید.

آموزش قرینه سازی ابرو به ۳ روش

منبع: ستاره
Thanks! You've already liked this
No comments