دلایل دچار شدن به استپ وزنی

گاهی با وجود رژیم غذایی مناسب و ورزش کافی، کاهش وزن انجام نمی گیرد و این حالت بسیار ناراحت کننده است. در این مطلب دلایل این اتفاق گفته شده تا سعی در رفع آنها کنید.

حذف وعده‌های اصلی

در حالی که به نظر می رسد حذف وعده های غذایی یک راه برای کاهش وزن است، اما باید بدانید حذف وعده ها به خصوص صبحانه باعث توقف متابولیسم در بدن شده و سوختن چربی را کاهش خواهد داد. بنابراین سعی کنید روز خود را با یک صبحانه سالم شروع کنید.

تقلب در رژیم غذایی

اگر قهوه و لاته را به عنوان میان وعده های کم کالری مصرف می کنید، باید بدانید این میان وعده های ناسالم مناسب رژیم غذایی نبوده و بهتر است میوه و سبزیجات را جایگزین آن کنید.

مقدار غذای مصرفی غلط است

بادام، آواکادو، شکلات تلخ، گردو و سایر مواد غذایی که متخصصین تغذیه وجود آنها را در رژیم لاغری تایید کرده اند، میل می کنید. اما باید بدانید در صورتی که همه این خوراکی ها با هم و در اندازه های زیاد مصرف شوند، از میان وعده سالم، به میان وعده ای پر کالری تبدیل خواهند شد. پس در زمان مصرف میان وعده ها و مقدار آنها دقت داشته باشید.

کمبود خواب دارید

کیفیت و کمیت خواب در کاهش وزن موثر است. مطالعات نشان می دهد، افرادی که ۸ ساعت یا بیشتر در شبانه روز میخوابند، بیشتر از کسانی که کمبود خواب دارند، در شرایط یکسان وزن کم می کنند. وقتی کم می خوابید، بدن نیاز بیشتری به غذا پیدا خواهد کرد. همچنین خواب کافی باعث می شود نیازی به میان وعده های نیمه شب نداشته و پایبند رژیم خود بمانید.

زیاد رستوران می‌روید

رستوران رفتن با دوستان بسیار سرگرم کننده است اما این سرگرمی باعث می شود از رژیم غذایی خارج شوید. در صورتی که زیاد با دوستان خود رستوران می روید، سعی کنید غذاهایی نزدیک به برنامه رژیمی خود میل کرده و از خوردن نوشیدنی های گازدار و شیرین پرهیز کنید.

یک یا دو بار در ماه می توانید غذای مورد علاقه خود را به همراه دوستان در رستوران میل کنید اما سعی کنید در این زمان نیز زیاده روی نکنید.

رژیم غذایی نادرست دارید

رژیم غذایی نادرست می تواند بسیار آسیب زننده باشد. این رژیم ها باعث بر هم ریختن دستگاه گوارش شده و انواع مواد مورد نیاز بدن را برای کاهش وزن بیشتر قطع میکنند. بنابراین شما را تحت فشار قرار داده و در مصرف انواع غذاهای مضر و پرکالری حریص می کند. بنابراین سعی کنید رژیم غذایی درست و علمی داشته باشید.

بدن شما به هدف سالم خود رسیده است

گاهی شما همه نکات را درست انجام داده و طبق برنامه تعیین شده پیش می روید اما دیگر کاهش وزنی ندارید. در این حالت باید گفت که بدن به وزن ایده آل و اندام ژنتیکی خود رسیده است.

بنابراین هرچه تلاش می کنید نتیجه ای نمی بینید چون بدن شما با وزن فعلی خوشحال است. در این زمان هم می توانید بیشتر تلاش کنید و به کاهش وزن بیشتر امید داشته باشید، یا با هدف بدنی خود سازگار شوید.

منبع: ماه شو
Thanks! You've already liked this
No comments