فشار خون بالا در نوجوانی

نوجوانان دارای پیش فشار خون بالا یا فشار خون بالا بیشتر دارای احتمال مرتبط بودن این بالا بودن فشار خون با عوارض مرتبط با رشد آنها را دارا هستند. مگر آنکه مطابق تحقیقات جدید انجام شده برخی تغییرات صورت پذیرد.

این پژوهش در بیست و یکمین نشست علمی سالانه انجمن فشار خون بالا (ASH 2006) در شهر نیویورک ارائه شد.

سطح فشار خون ۹۰ تا ۱۴۰ میلی متر جیوه یا بالاتر در نظر گرفته شده است. به گفته موسسه ملی قلب و ریه در Bethesda، MD اگر فشار خون بین ۸۰ تا ۱۲۰ میلی متر جیوه و یا ۸۹ تا ۱۳۹ میلیمتر جیوه باشد، آن را فشار خون بالا می نامند.

افزایش فشار خون به این معنی است که شما بیماری فشار خون بالا را در حال حاضر ندارید اما احتمال دارد در آینده به آن مبتلا شوید. این وضعیت همچنین خطر ابتلا به عوارض ناشی از فشار خون بالا یعنی بیماری قلبی و سکته مغزی را در شما افزایش می دهد.

در مطالعه جدید در بیش از ۸۰۰۰ نوجوان ۱۳ تا ۱۵ ساله، محققین نمونه های جدا از هم مربوط به خون نوجوانان را با فاصله زمانی دو ساله را قرائت کردند.

آنها دریافتند که در گروهی از نوجوانانی که در آزمایش دوم در دسته پر فشار خونی طبقه بندی می شوند، افزایش خطر از فشار خون طبیعی به فشار خون بالا افزایش می یابد. داده ها نشان می دهند که پیشرفت پیش پر فشاری خون در فشار خون بالا تقریبا ۷٪ در سال است.

در میان ۴۱۴۷ پسر موجود در مطالعه، وزن یک عامل پیش بینی کننده مهم برای افرادی بود که فشار خون بالا داشتند. در حقیقت، آن دسته از پسرانی که در ابتدا سنگین وزن تر بودند (با اندازه گیری شاخص توده بدن) و همچنان در حال وزن اضافه کردن بودند، در معرض افزایش خطر ابتلا به فشار خون بالا بیشتری نسبت به همتایان لاغر خود می باشند.

در میان ۴۳۸۶ دختری که در بین آنها مطالعه صورت گرفت، سن عامل تاثیر گذار تری بود. به طور خاص، دختران ۱۵ ساله احتمال بیشتری دارد که فشار خون بالاتری نسبت به دختران ۱۳ ساله داشته باشند. این مطالعه از داده های بانک اطلاعاتی فشار خون ملی کودکان استفاده می کند.

بونیتا فالکنر استاد پزشکی و اطفال در دانشکده پزشکی توماس جفرسون در فیلادلفیا گفته است که: “دانستن این موضوع که جوانان به احتمال زیاد مستعد پیشرفت فشار خون بالا می باشند می تواند در هدف قرار دادن مداخلات پیشگیرانه کمک بسیار زیادی کند. ”

بحران سلامت عمومی

توماس گیلز، رئیس انجمن فشار خون بالا و استاد پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه تولان در نیواورلئان، از یافته های جدید شگفت زده نشده است.

وی گفته است: “ما در حال حاضر شروع به دیدن تعداد بیشتری از کودکان پیش دبستانی و نوجوانانی کرده ایم که در حال توسعه دادن عوامل خطر متعدد برای بیماری های قلبی عروقی در خود هستند، او به وب ام دی گفته است: “اگر نوجوانان و جوانان شیوه زندگی خود را تغییر ندهند تا این عوامل خطر زا را از بین ببرند، با عوارض جدی نظیر سکته مغزی، حمله قلبی و بیماری های کلیوی و سایر بیماری های بزرگسالان در جوانی مبتلا می شوند. ”

در حالی که مطالعات جدید نشان می دهد که افزایش وزن بدن عامل پیش بینی کننده برای افراد است، گیلز و همچنین محققان می گویند که اندازه دور کمر به عنوان عاملی خطرناک برای ایجاد فشار خون بالا در افراد وجود دارد.

او می گوید: “این یک بحران بهداشت عمومی است. ” “ما فقط باید کاری انجام دهیم تا کودکان و نوجوانان را به صورت فیزیکی فعال تر ببینیم و در مورد برنامه غذایی که آنها مصرف می کنند نیز تغییراتی را داشته باشیم. ”

تغییرات در شیوه زندگی

دانا گرین، متخصص تغذیه در Brookline، Mass، با گیلز در این بابت موافق است. او به طور معمول نوجوانانی را که دارای فشار خون بالا بوده و یا دیگر عوامل خطر زا بیماری قلبی دارند را راهنمایی می کند.

وی می گوید: “نوجوانانی که دارای پیش فشار خون بالا یا حتی فشار خون بالا هستند باید بدانند که می توانند با انجام برخی کار ها مثل تغییر در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود از مصرف دارو و ایجاد عوارض فشار خون بالا در خود جلوگیری کنند. ”

او می گوید: “فعالیت بدنی منظم و ورزش روزانه مهم است و بنابراین میزان نمک را در رژیم غذایی تحت کنترل قرار می دهد و اعتقاد دارد که یک رژیم کم نمک ممکن است به کاهش فشار خون کمک کند.

او می گوید: “مهمترین چیزهایی که پیش خدمت ها می توانند انجام دهند این است که یاد بگیرند که غذاهای سالم چه غذا هایی هستند و چه غذا هایی سالم نیستند، زیرا همیشه همه چیز همیشه اینطور واضح نیست.

” به عنوان مثال، واضح است که سیب زمینی سرخ کرده یا چیپس شور هستند، اما هات داگ نیز وجود دارد که به عنوان یک ماده غذایی شور شناخته می شود. “ما اغلب ما از آن به این عنوان یاد نمی کنیم چون نمک را در داخل هات داگ حس نمی کنیم. ”

او همچنین می گوید: بسیاری از کودکان و نوجوانان مبتلا به پیش فشار خون بالا یا فشار خون بالا دارای اضافه وزن و چاقی نیز هستند. او می گوید: “کاهش وزن و محدود کردن چربی اشباع شده و یا چربی حیوانی در رژیم غذایی آنها می تواند به این کودکان کمک کند که عوامل خطر زا مربوط به بیماری قلبی را در خود بهبود بخشند.

Thanks! You've already liked this
No comments