ورزش و کار کردن در طی بارداری

اگر فکر می کنید که کار یا ورزش کردن ممکن است برای بارداری شما خطرناک باشد؛ باید قبل از باردار شدن یا به محض باردار شدن، با کارفرمای خودتان صحبت کنید.

کار کردن در طی بارداری

برخی از کارها و کارگاه ها ممکن است برای بارداری خطرناک باشند، به ویژه، در مراحل ابتدایی بارداری. برای مثال:

گوشت خام گاهی اوقات آلوده به باکتری هایی مانند لیستریا و توکسوپلاسما است. اگر این باکتری­ها افراد بالغ را آلوده کنند، ممکن است موجب لیستریوزیس یا توکسوپلاسموزیس شوند؛ اما ممکن است آسیب کمی ایجاد کنند.

به هرحال، اگر شما در زمان بارداری به آنها آلوده شده باشید، این باکتری ها می توانند موجب ایجاد مشکلات جدی برای کودک متولد نشده شما شوند.

اگر شما با حیوانات خاصی کار می کنید؛ برای مثال:
شما باید در زمان به دنیا آمدن بره، از تماس با گوسفند و بره، اجتناب کنید.

چون برخی از بره­ ها با باکتری هایی مانند لیستریا، توکسوپلاسما و کلامیدیا متولد می شوند که ممکن است شما و کودک متولد نشده شما را تحت تاثیر قرار دهند.

گربه ها و بچه گربه ها اغلب حامل باکتری های توکسوپلاسما هستند و اینها به ویژه در مدفوع گربه ها دیده می شوند. بنابراین، تمیز کردن بستر گربه و لمس گربه و بچه گربه ها می تواند خطر داشته باشد.

اگر کارتان، شما را در معرض خطر ابتلا به هپاتیت B قرار می دهد؛ باید در برابر این ویروس مصون شوید. برای مثال، اگر شما کارگر بهداشت و درمان هستید یا در یک مرکز مراقبت روزانه کار می کنید (زنان مبتلا به هپاتیت B می توانند عفونت را در زمان تولد به فرزند خود منتقل کنند) .

اگر با مواد شیمیایی، دود، اشعه و غیره کار می کنید؛ ممکن است برخی از آنها برای کودک متولد نشده شما سمی باشند.
موارد بالا فقط چند مثال هستند.

به طور خلاصه، اگر فکر می کنید که شغل شما ممکن است برای بارداریتان خطرناک باشد، باید قبل از باردار شدن، با کارفرمای خود صحبت کنید. تغییر نوع کار یا در شیوه کار ممکن است ضروری باشد.

ورزش

برای اغلب زنان، تمرینات بدنی منظم در طی بارداری به عنوان بخشی از یک سبک زندگی سالم، اهمیت دارد. شرایطی وجود دارد که در آن، این سبک، ممکن است تغییر کند و ورزش هایی وجود دارند که باید در بارداری از آن­ها اجتناب شود.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments