دستور پخت قورمه سبزی با سبزی خشک بسیار خوشمزه

در ادامه میخواهیم دستور پخت قورمه سبزی Ghormeh Sabzi با سبزی خشک را به شما آموزش دهیم.

مواد لازم برای تهیه قورمه سبزی

مواد لازم برای تهیه قورمه سبزی با سبزی خشک :

  • سبزی خشک ۵۰ گرم ( معادل ۱ کیلو گرم سبزی تازه )
  • پیاز ۱ عدد
  • گوشت گوسفند نیم کیلو
  • سیر ۱ حبه
  • لوبیا چیتی ۲۰۰ گرم
  • لیمو عمانی ۳ عدد
  • آبلیمو ۲ قاشق
  • نمک ، فلفل ، زردچوبه به مقدار لازم

دستور پخت قورمه سبزی با سبزی خشک

اول سبزی خشکی که از بازار تهیه کرده یا خودتان خشک کرده اید را به مدت ۳۰ تا ۶۰ دقیقه در آب گرم خیس کنید . در این فاصله که سبزی ها خیس میشوند پیاز و سیر را ریز ریز کرده و درون قابلمه ایی در روغن سرخ کنید . بعد از آن گوشت را درون قابلمه ریخته و با پیاز و سیر تفت دهید و بعد از آن نیز لوبیا های خیس شده و یا پخته شده را اضافه میکنیم و همه ی مواد را برای چند دقیقه تفت میدهیم .

۳ لیوان آب جوش به مواد اضافه کرده و بعد از تقریبا ۱ ساعت سبزی ها را آبکش کرده و در کمی روغن تفت میدهیم و به خورشت اضافه میکنیم . بعد از آنکه مطمئن شدیم گوشت و لوبیاها پخته اند لیمو عمانی و نمک را نیز به خورشت اضافه میکنیم و دو قاشق آیلیمو برای ترشی بیشتر روی خورشت میریزیم . اگر بخواهید میتوانید ۱ قاشق رب گوجه نیز در آخر اضافه کنید .
مدت زمان پخت قورمه سبزی با سبزی خشک همانند زمانی است که آن را با سبزی تازه میپزیم و چیزی حدود ۴ ساعت طول میکشد .
حتما در میان سبزی های خشک از شنبلیله هم به مقدار ۱ قاشق استفاده کنید . چون طعم و عطر اصلی قورمه سبزی به عهده شنبلیله میباشد . ولی به مقدار زیاد آنرا استفاده نکنید چون ممکن است خورشت شما تلخ شود .

سبزی های خشک را هم همانند سبزی های معطر بهتر است در مقداری روغن تفت دهیم تا قورمه سبزی رنگ و لعاب بهتری پیدا کند .

میتوانید خودتان در خانه سبزی ها را خشک کنید و هر بار در خورشت استفاده کنید . خشک کردن سبزی روش خاصی دارد و باید با دقت انجام شود . اول باید سبزی ها به خوبی شسته شوند تا گل و لای موجود در سبزی ها کاملا از بین بروند . و چند بار نیز آب سبزی ها را عوض کنید. تقریبا ۲ بار شستن سبزی کافی است چون ما میخواهیم خواص سبزی همچنان باقی بماند . اگر بخواهید میتوانید برای سریعتر خشک شدن سبزی ها انها را خرد کنید . اول کمی صبر کنید تا آب سبزی خشک شود بعد آنها را خرد کنید . میتوانید سبزی ها را روی یک پارچه ی ترجیحا نخی پهن کنید و زیر نور آفتاب بگذارید و سبزی ها را هر چند ساعت یکبار زیر و رو کنید تا همه جای سبزی ها به خوبی خشک شود . یا هم میتوانید انها را در ظرف مناسبی ریخته و درون فر بگذارید و با حرارت مناست حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه بگذارید تا خشک شوند . یا هم میتوانید سبزی ها را در خانه زیر باد پنکه خشک کنید . اما سبزی ها را زیر باد مستقیم نگذارید تا پخش و پلا نشوند . معمولا خشک کردن سبزی را برای سبزی هایی انجام میدهند که که در همه ی فصل ها قابل دسترس نمیباشند و ما مجبوریم خشک شده ی این سبزی ها را به همراه سبزی های تازه در قورمه سبزی استفاده کنیم . زمانی که سبزی ها به طور کامل خشک شدند آنها را درون ظرف های پلاستیکی شیشه ایی بریزید و در جای خشک و خنک نگه داری کنید.

میتوان برای جلوگیری از اتلاف وقت زمانی که سبزی تازه خریدیم و خرد کردیم ، آنها را بسته بندی کرده و در کیسه فریزر یا ظرف های مخصوص فریزر بگذاریم و درون فریزر قرار دهیم و هر بار که خواستیم قورمه سبزی بپزیم از یکی از آنها استفاده کنیم . اما بهتر است سبزی ها را سرخ نشده درون فریزر قرار دهیم و بعد زمانی که میخواهیم در قورمه سبزی استفاده کنیم آنها را بیرون آورده و صبر کنیم یخ انها باز شود و سپس آنها را سرخ کنیم .

زمانی که سبزی ها را سرخ میکنید اول روغن را درون ماهیتابه بریزید و صبر کنید روغن کمی داغ شود بعد سبزی ها را به آن اضافه کنید و سبزی را با روغن تفت دهید .

آموزش طرز تهیه و پخت Zereshk polo – epersianfood را در سایت www.epersianfood.com بخوانید.

Thanks! You've already liked this
No comments