چاق کردن صورت بدون ضرر و زیان

اگر شما هر وقت که به آینه نگاه می‌کنید، از لاغری صورت خود رنج می‌برید و علاقه دارید که صورتتان را چاق کنید، اول از همه به ملاقات با پزشک فکر نکنید، مستقیماً به شیرینی فروشی نروید (این کار ممکن است برای چاق کردن اطراف صورت مفید باشد، اما تضمینی وجود ندارد که صورت شما را چاق کند) ، بلکه به دنبال یک رژیم غذایی مناسب و سالم برای چاق کردن صورت خود باشید، زیرا این بهانه‌ای برای رژیم غذایی ناسالم نمی‌تواند باشد. برای چاق کردن صورت خود توصیه‌های طلایی ما را بخوانید.

افزایش وزن و کالری دریافتی برای چاق کردن صورت

بخشی از بدن خود را که فکر می‌کنید لاغر یا چاق کردن آن قسمت غیرممکن است انتخاب کنید. هرگونه نوسان وزنی که تجربه می‌کنید، به طور مستقیم با کالری کم یا زیادی که دریافت می‌کنید، ارتباط دارد. اگر شما نیاز به افزایش وزن دارید، باید کالری دریافتی‌تان بیش‌از کالری باشد که می‌سوزانید.

البته تمام وزنی که به دست می‌آورید، به صورت شما اضافه نمی‌شود اما روی صورت شما تأثیرگذار است و باعث می‌شود که صورت شما نیز در کنار دیگر اندام‌های بدن شما، پر و چاق‌تر شود.

غذاهای پرکالری برای چاق کردن صورت

اگرچه برای افزایش وزن، باید طبق توصیه‌های پزشک خود پیش بروید، اما به طور کلی، ساده‌ترین راه برای افزایش وزن، افزایش دریافت غذاهای پرکالری است.

تمرکز روی مواد غذایی پرکالری و غنی از مواد مغذی به‌جای مواد غذایی عاری از مواد مغذی، بهترین راه برای دریافت کالری بیش‌تر است، بهترین مثال‌ها برای مواد غذایی سالم پرکالری و سرشار از مواد مغذی، عبارت‌اند از: آجیل، دانه‌ها، آووکادو، ماست و میوه‌های تازه مانند موز.

چاق شدن صورت با رژیم ورزش

کاهش میزان ورزش به بدن شما کمک می‌کند تا کالری اضافی و بیش‌تری دریافت کنید و کالری دریافتی شما توسط ورزش سوزانده نشود، اما اگر پزشک به شما توصیه کرده است که ورزش کنید، از ورزش کردن اجتناب نکنید.

هر فرد بزرگ‌سال به طور متوسط باید ۱۵۰ دقیقه در هفته، ورزش قلبی داشته باشد، شما می‌توانید با فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی به این هدف برسید. اگر شما بیش از این مقدار ورزش کنید، کالری دریافتی شما سوزانده می‌شود و در نتیجه در افزایش وزن و چاق‌تر شدن صورت با مشکل مواجه می‌شوید.

عجول نباشید

با ایجاد تغییر در رژیم غذایی و ورزش، انتظار نداریم که شکل صورت شما به سرعت چاق شود. اگر شما کالری دریافتی روزانه خود را حدود ۵۰۰ کالری اضافه کنید، انتظار می‌رود که در طول هفته ۰٫۵ کیلوگرم چاق شوید، که این اضافه وزن به سراسر بدن شما اضافه می‌شود.

به همین خاطر هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد تا تغییر اساسی در صورت شما دیده شود. در نظر داشته باشید که باید با پزشک خود به طور مرتب در ارتباط باشید تا پزشک از اضافه وزن سالم شما مطمئن شود.

Thanks! You've already liked this
No comments