انواع دوچرخه ثابت خانگی و باشگاهی و راهنمای خرید

دوچرخه ثابت انتخاب خوبی برای تازه کارها می‌باشد، اگر تازه می‌خواهید ورزش را شروع کنید، این وسیله انتخاب خوبی برای شما می‌باشد، حتی برای افرادی که از بیماری‌های قلبی رنج می‌برند، ورزش با دوچرخه‌های ثابت یک انتخاب عالی می‌باشد.

این وسیله ورزشی یک راه بسیار خوب و ساده برای سلامت قلب می‌باشد. دوچرخه سواری با دوچرخه ثابت مبله می‌تواند در ضمن محافظت از مفاصل، به شما در ایجاد تناسب اندام کمک کند. فوایدی که دوچرخه ثابت برای افراد دارد این است که مفاصل شما دچار آسیب نخواهد شد و شخص هیچ مشکلی در مفاصل خود نخواهد داشت، اگر فردی در زانو، باسن یا کمر خود مشکل دارد چون بصورت نشسته بر روی دوچرخه ثابت قرار می‌گیرد، هیچ مشکلی برای شخص به وجود نمی‌آورد.

استفاده از دوچرخه ثابت برای ورزش روزانه مفید است و به مفصل زانو کمک می‌کند تا به طور طبیعی سلامت داشته باشد و همچنین بر استحکام استخوان‌ها نیز کمک می‌کند، با کمک این دستگاه ورزشی ساده و عالی درد زانو به تدریج کاهش پیدا می‌کند. در بسیاری از مواقع تقویت عضلات اطراف زانو و حمایت بیشتر از آن‌ها می‌تواند به کاهش درد کمک کند. دوچرخه ثابت باعث می‌شود که عضلات پایین بدن تمرین روزانه داشته باشد و حالت و فرم خوبی داشته باشد.

ویژگی مهمی که دوچرخه ثابت مبله، دوچرخه ثابت اسپینینگ و دوچرخه ثابت نشسته دارد، صرفنظر از اینکه ترافیک یا آب و هوا چگونه باشد، می‌توانید در داخل منزل یا باشگاه تمرین کنید. یک ویژگی خوبی که دوچرخه ثابت دارد این است که بیشتر این وسایل دارای برنامه‌هایی هستند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و همچنین می‌توانید با تنظیم مقاومت به بالا یا پایین، تمرین خود را سنگین‌تر یا سبک‌‌تر کنید.

راه اندازی دوچرخه ثابت

اگر از دوچرخه ثابت می‌خواهید استفاده کنید و قبلا هیچ گونه تجربه‌ای در این مورد نداشته‌اید، چند دقیقه وقت بگذارید تا علم خود را با نحوه کار این نوع دوچرخه‌ها آشنا کنید. اگر در یک سالن ورزشی هستید، با مدیر یا مربی خود مشورت کنید. جهت تنظیم دوچرخه ثابت در کنار دوچرخه بایستید و دقت کنید که صندلی دوچرخه باید در قسمت بالای باسن شما قرار گیرد و در هنگام سوار شدن نیز پدال‌ها بر کف پای شما کامل قرار گیرند و باید حدود ۴۵ درجه زانو خم داشته باشد، دقت داشته باشید که صندلی، فرمان و پدال را تنظیم کنید تا از نظر ارتفاع و سایز، با اندازه‌ی شما مطابقت داشته باشد.

دوچرخه ثابت اسپینینگ، یک دوچرخه مستقر در مکان یعنی ثابت می‌باشد، همچنین به عنوان دوچرخه ثابت نشسته نیز نامیده می‌شود. وسیله‌ای است که به عنوان تجهیزات ورزشی و باشگاهی استفاده می‌شود. دوچرخه اسپینینگ شامل یک زین، پدال، فرمان و برخی از وسائل جانبی می‌باشد. دوچرخه ثابت اسپینینگ ، را می‌توان یکی از دستگاه‌های هوازی ورزشی دانست، این دستگاه با طراحی بسیار ساده و علمی باعث شده که علاقمندان بیشماری را به خود جذب کند و مشتریان زیادی را برای خود داشته باشد.

با تمرین و ورزش با دوچرخه ثابت اسپینینگ می‌توان ضربان قلب را کنترل کرد و فرد ورزشکار در بهترین و کمترین زمان به بهترین نتیجه دلخواه خود برسد. ورزش با این دستگاه عالی می‌تواند روی عضلات بدن تاثیر بسیار خوبی بگذارد، این دوچرخه می‌تواند اضافه وزن را کاهش دهد و ورزشکارانی که خود را برای مسابقات آماده می‌کنند، می‌توانند روند آماده سازی خود را برای مسابقات با این دستگاه به دست بیاورند.

این دستگاه می‌تواند تناسب اندام را به افراد هدیه دهد. نکته بسیار مهمی که در مورد این دستگاه لازم است گفته شود این است که استفاده از این دوچرخه برای افرادی که دچار پوکی استخوان هستند بسیار مفید می‌باشد.

 

راهنمای خرید دوچرخه ثابت برای استفاده روزانه

راهنمای خرید دوچرخه ثابت برای استفاده روزانه، این مورد یکی از حساس‌ترین بخش، برای یک متقاضی می‌باشد که باید مد نظر قرار دهد، همانطور که مطلع هستید دوچرخه ثابت مبله، دوچرخه ثابت اسپینینگ و همچنین دوچرخه ثابت نشسته همگی دارای نوع و سیستم و بخش‌های مختلف هستند و هر کدام بسته به نیاز شخص برای هدفی تعیین شده طراحی شده‌اند، پس باید ابتدا و پیش از خرید بدانید واقعا نیاز شما چه چیزی می‌باشد.

دقت داشته باشید کسانی که علاقه زیادی به ورزش‌های هوازی و یا حرکات سریع دارند، می‌بایست از دوچرخه‌ای استفاده کنند که توانایی تحمل پدال زدن‌های سریع و مکرر و همچنین فشار وزنی زیاد روی پدال‌ها را داشته باشد. اگر هدف شما فقط چربی سوزی است، باید در نظر داشته باشید که دوچرخه‌ای را خریداری کنید که وزن زیاد، را تحمل کند. برای اینکه راهنمای خرید دوچرخه ثابت برای استفاده روزانه در منزل داشته باشید اول اینکه باید بدانید دوچرخه را که تهیه می‌کنید یک دوچرخه‌ی عمومی می‌باشد که ممکن است همه خانواده بخواهند از آن استفاده کنند، این نکته بسیار مهم می‌باشد.

دوچرخه ثابت مبله یک دوچرخه خاص می‌باشد که جهت مصارف ورزشی در باشگاه‌ها و خانه مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های خوب این نوع دوچرخه داشتن یک نمایشگر LED است که کاربر و ورزشکار می‌تواند اطلاع دقیقی از زمان، مسافت، کالری مصرفی و ضربان قلب خود را دریافت کند و این کار برای کاربر بسیار خوب می‌باشد چون با اطلاع از این موارد، می‌تواند برنامه ورزشی خوبی را برای خود طراحی کند. انجام دوچرخه سواری برای افرادی که می‌خواهند توان هوازی خود را افزایش دهند بسیار مفید می‌باشد.

دوچرخه ثابت ارزان

خرید و تهیه دوچرخه ثابت ارزان، مهمترین قسمت انتخاب خرید دوچرخه می‌باشد، باید دقت داشت که بتوان یک دوچرخه خانگی ارزان تهیه کرد و توجه داشت که این دوچرخه‌های ثابت چه مارکی باشد، چه مدلی باشد و گارانتی آن چگونه باشد. با توجه به اینکه برندهای زیادی در ایران در حال فعالیت هستند و ۱۰۰ درصد این برندها تولیدات خارجی هستند و بیشتر به صورت قاچاق وارد کشور می‌شوند باید دقت کرد که بهترین برند با قیمت مناسب و کارایی خوب را پیدا کرد.

برای تهیه دوچرخه ثابت ارزان می‌بایست مدل دوچرخه را انتخاب کرد و با توجه به گارانتی و کارایی بتوانید بهترین دوچرخه ثابت را برای خود انتخاب کنید.

Thanks! You've already liked this
No comments