چگونه می‌توان ریش‌های صاف و نرم داشت؟

ریش یکی از مهم ترین اجزای صورت برخی مردان است و این دسته از آقایان فکر می کنند ریش یکی از نشانه های مردانگی بوده و سعی در بلند و پرپشت نگه داشتن آن دارند.

اما مشکلی که وجود دارد این است که ریش ها زبر هستند و ممکن است همسر و فرزندان از وجود آنها روی صورت ناراحت باشند. در این مطلب ترفند هایی وجود دارد که می توانید از آنها بهره برده و ریش های نرم و صاف داشته باشید. روش های زیر را هر روز تکرار کنید تا نتایج بهتری به دست آورید.

شامپو

همانطور که موهای سر نیاز به مراقبت دارند، موهای صورت نیز برای پرپشتی و نرمی نیاز به مراقبت دارند. ساختار موهای سر و صورت شبیه هم هستند. شستن موهای صورت دو بار در هفته با شامپوی مناسب باعث نرم و براق شدن ریش ها خواهد شد.

نرم کننده

علاوه بر شامپو، نرم کننده نیز باعث نرم و براق شدن ریش ها خواهد شد. نرم کننده ها باعث آبرسانی به ریش ها شده و آنها را نرم و براق نگه می دارد.

شوینده‌های صورت

موهای صورت نیز مانند موهای سر و پوست صورت در معرض آلودگی های بسیاری قرار دارند و آلودگی در لا به لای آنها آلودگی جمع می شود. بنابراین هنگام شستشوی روزانه صورت، شستشوی ریش ها نیز الزامی است تا این آلودگی ها خارج شده و از خشکی و زبری ریش ها جلوگیری شود.

مرتب کردن

همانطور که گاهی انتهای ساقه آسیب دیده موها را کوتاه و مرتب می کنید، ریش ها نیز به این کار نیاز دارند. با کوتاه کردن انتهای ریش ها خشک شده و دارای سلول های مرده هستند، ریش ها صاف و نرم شده و ساختار آن تقویت خواهد شد.

اصلاح پاکیزه

حداقل هفته ای یک بار صورت را با کرم اصلاح و ابزار مناسب و تمیز اصلاح کنید تا موهای جدید روی صورت بروید. با این کار موهای آسیب دیده از بین رفته و موهای جدید و نرم و صاف جایگزین خواهد شد.

منبع: ماه شو
Thanks! You've already liked this
No comments