راه حل‌ اصلی سفر ارزان به مشهد

سفر به بارگاه امام رضا(ع)، امام هشتم شیعیان، از آرزوهای بزرگ بسیاری از شیعیان کشور است. مردان و زنانی که گاهی حتی در تهیه نان شب خود مشکل دارند، شیفته زیارت گنبدهای طلایی این امام بزرگوار هستند. دیدن دست‌های پینه بسته‌ای که در شوق دیدن حرم امام رضا(ع) می‌لرزند و چشم‌هایی که برای رسیدن به این حرم اشک می‌ریزند، سخت است. برای آوردن لبخند به چشمان خسته و با تجربه آن‌ها و پاک کردن اشک حسرت دوری، برآن شدیم که راه حل اصلی، سفر ارزان به مشهد مقدس را پیدا کنیم.

پس اگر به دنبال سفری ارزان به مشهد هستید و توان مالی کافی برای سفر و اقامت در آن شهر را ندارید. راه حل اصلی سفر ارزان به مشهد را که توسط سایت علی بابا به شما هدیه می‌شود را فراموش نکنید.

اتوبوس ارزانترین وسیله نقلیه

تهیه و خرید بلیط اتوبوس مشهد، انتخاب ارزانترین وسیله نقلیه به مشهد است، هزینه سفر به مشهد با اتوبوس تهران مشهد چیزی بین ۳۶ تا ۸۱ هزارتومان(بهمن ماه ۱۳۹۷) به ازای یک نفر است. قیمت سفر با اتوبوس از شهرهای دیگر به مشهد نیز نزدیک همین محدوده قیمتی است. در سایت علی‌بابا می‌توانید قیمت‌ها را مقایسه و بهترین را با توجه به بودجه خود انتخاب کنید. البته انتخاب تورهای اتوبوسی سفر به مشهد، حتی این هزینه را هم کمتر خواهد کرد.

اقامت ارزان در مشهد

هتل‎ها و هتل آپارتمان‌ها تنها ساختمان‌هایی نیستند که به پذیرایی از زائرین در مشهد می‌پردازند. اگر با تور یا خانواده سفر می‌کنید، حسینیه‌ها و یا صحن بارگاه امام رضا را برای اقامت انتخاب کنید. صحن ۲۴ ساعته باز است و مکانی برای استراحت مسافرین دارد. دو رواق شیخ حر عاملی و شیخ طوسی در حال حاضر به این امر اختصاص دارند. استفاده از این رواق‌ها هزینه اقامت شما را نزدیک به صفر خواهد رساند. اگر میل به اقامت طولانی در شهر امام رضا دارید، می‌توانید از حمام‌های عمومی شهر مشهد نیز استفاده کنید. کمپ‌ غدیر را نیز که توسط شهرداری تهیه شده است فراموش نکنید.

رفت و آمد در مشهد

خوشبختانه شهر مشهد ناوگان ریلی و اتوبوسی گسترده‌ای دارد، بلیط اتوبوس از بلیط مترو ارزان تر است، شما در مشهد می‌توانید کارت مترو، من کارت، را به قیمت ۵۰۰۰ تومان تهیه کنید، اما این کارت فاقد شارژ اولیه است و باید شارژ شود. مزیت استفاده از من کارت، پرداخت هزینه پایینتر به اتوبوس و مترو است. در سایت bus.mashhad.ir  می توانید من کارت خود را شارژ کنید یا مسیر مورد نظر به مقصدتان را با اتوبوس پیدا کنید.

خورد و خوراک ارزان در مشهد

اگر امکان تهیه غذای گرم را در مشهد ندارید، بسیاری از رستوران‌های مشهد طرف قرارداد سایت‌های تخفیفی هستند. با جستوجویی ساده در اینترنت،‌ می‌توانید، ارزانترین غذاها و بیشترین تخفیف‌ها را تهیه کنید. البته حسینیه‌ها و دسته‌های عزا داری در ایام محرم و دیگر ایام مذهبی به پخش غذای رایگان در سطح شهر می‌پردازند، که این امر سفر در این ایام را به بهترین و کم‌هزینه‌ترین ایام سال می‌کند. البته مسلما، در این ایام حرم بسیار شلوغ است. هر چند در رستوران‌های ارزان قیمت کنار خیابان نیز می‌توانید با ۵ تا ۱۵ هزارتومان به ازای هر نفر خود را سیر کنید.

هزینه تفریح در مشهد

از زیارت امام رضا(ع) که بگذریم، مشهد پر از اماکن تفریحی است، که دیدن آنها زیبایی سفر زیارتی را دو چندان می‌کند. بعضی از این مکان‌ها مانند کوهسنگی با یک بلیط اتوبوس قابل دسترسی است. اگر می‌خواهید برای تفریح هزینه کنید، در سفر به مشهد نفری حداقل ۱۰۰ هزارتومان کنار بگذارید. البته اگر صرفه‌جویی کنید و به سراغ تفریحات گران مثل شاندیز و چالی‌دره و پارک آبی نروید، با حدود نفری کمتر از ۵۰ هزار تومان موفق به دیدن مکان‌های تاریخی و طبیعی مشهد خواهید شد.

ارزانترین وقت سال برای سفر به مشهد

سفر با اتوبوس به مشهد، در فصل‌های سرد سال به خصوص در ماه‌های آبان تا اواسط اسفند، به دلیل آب و هوای سرد و کوهستانی مشهد، ارزانتر است. لباس گرم را فراموش نکنید و دفترچه درمان را با خود ببرید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید. بردن پتو را فراموش نکنید تا انشاءلله از گزند سرما در امان بمانید.

  خرید اینترنتی بلیط اتوبوس تهران مشهد و یا بالعکس، هزینه سفر شما را به دلیل عدم نیاز در مراجعه به پایانه و مقایسه قیمت‌ها در تعاونی‌های مختلف کاهش خواهد داد.

با در نظر گرفتن هزینه رفت و برگشت اتوبوس مشهد بدون تفریح، حداقل هزینه سفر ارزان دو روزه به مشهد برای هر نفر صد و هفتاد و پنج هزار تومان که ۷۴ هزارتومان آن بلیط اتوبوس تهران مشهد است، خواهد بود (بهمن سال ۱۳۹۷- البته اگر غذا به همراه داشته باشید و یا در ایام محرم سفر کنید، هزینه کمتری خواهید کرد) و حداکثر هزینه این سفر ارزان نفری دویست و هفتاد و پنج هزارتومان است که ۱۶۲ هزار تومان از آن  صرف بلیط رفت و برگشت با بهترین بلیط اتوبوس مشهد خواهد شد. زیارتتان قبول حق باشد.

Thanks! You've already liked this
No comments