تاثیرات اضافه وزن بر روی رابطه جنسی و زناشویی

شما ممکن است سوالاتی در مورد چاقی و رابطه جنسی داشته باشید، که دوست ندارید از پزشک خود بپرسید. سوالاتی از قبیل، آیا رابطه جنسی باعث افزایش وزن می شود؟

آیا رابطه جنسی برای از دست دادن وزن مناسب است؟ و ممکن است بخواهید بدانید که آیا تغییر وزن شما می تواند میل جنسی یا عملکرد جنسی شما را افزایش داده یا بهبود ببخشید؟

راه های مختلفی وجود دارد که وزن و رابطه جنسی و زناشویی را به متصل می کند. در ادامه این مقاله، به جواب سوالات فوق دست پیدا خواهید کرد.

دلایل مختلفی وجود دارد که افزایش وزن شما ممکن است زندگی جنسی شما را تغییر دهد. اما این تغییرات در مردان و زنان متفاوت است.

رابطه بین چاقی و رابطه جنسی در مردان

برقراری رابطه جنسی در مردانی که اضافه وزن دارند، ممکن است دشوارتر از مردانی باشد که وزن نرمالی دارند. طبق نظر کارشناسان پزشکی، اختلال عملکرد جنسی یک عارضه جانبی، از اضافه وزن و مخصوصا چاقی مفرط و مرضی است.

مردان چاق ممکن است از نارسایی یا اختلال نعوظ رنج ببرند. این افراد در اثر اضطراب و عملکرد ضعیف جنسی به نارسایی در بلند شدن آلت تناسلی و اختلال نعوظ دچار می شوند.

رابطه بین چاقی و عملکرد جنسی در زنان

مطالعات متعدد نشان داده اند که زنان با شاخص توده بدنی بالا (BMI) ، بیشتر از مشکلات جنسی رنج می برند. برخی از محققان معتقدند که دلیل ایجاد مشکلات جنسی در خانم های چاق، ممکن است به گردش خون ضعیف در ناحیه تناسلی مرتبط باشد. دشواری در رابطه جنسی ممکن است منجر به کاهش رضایت جنسی و بدرفتاری بدنی شود.

البته لازم به ذکر است که، فقط به این دلیل که برخی مطالعات ارتباطی بین چاقی و اختلال جنسی نشان داده اند، به این معنی نیست که شما در تخت خواب با مشکل روبرو خواهید شد.

در واقع، برخی مطالعات نشان داده اند که چاقی عامل خطری برای اختلال عملکرد جنسی نیست. اما اگر اضافه وزن دارید و در کنار آن با کاهش عملکرد جنسی و رضایت از رابطه جنسی مواجه هستید، ممکن است که درباره این موضوع با پزشک خود صحبت کنید. چون احتمالا علت اختلال جنسی، وزن بالای شما باشد.

آیا رابطه جنسی باعث افزایش وزن می‌شود؟

شاید در زندگی جنسی خود مشکلی نداشته باشید، اما ممکن است دغدغه هایی مرتبط با آن داشته باشید: مثلا شاید از خود بپرسیدکه آیا رابطه جنسی باعث اضافه وزن یا وزن گیری می شود؟

در حالی که انجام هر فعالیتی از ملایم تا شدید گرفته، نیازمند مصرف انرژی و کاهش وزن است، شاید پرسیدن این سوال چندان جالب نباشد. اما اگر به نتایج گوگل نگاه کنید متوجه خواهید شد که افراد زیادی در این باره در اینترنت جستجو کرده اند.

مقاله پژوهشی از یک محقق هندی نشان می دهد که افزایش یک هورمون به نام پرولاکتین در بدن ممکن است باعث افزایش وزن شود. پرولاکتین هورمونی است که توسط بدن شما تولید می شود. تحقیقات نشان می دهد که دقیقا پس از برقراری راطبه جنسی سطح هورمون پرولاکتین که اتفاقا به هورمون عشق نیز مشهور است افزایش میابد.

اما تحقیقات زیادی در رابطه با چاقی ناشی از ترشح پرولاکتین هنوز صورت نگرفته است. بنابراین همچنان نمیتوان با قطعیت گفت که سکس و رابطه زناشویی باعث چاقی میشود. و بیشتر باید در حد یک نظریه اثبات نشده به آن نگاه کرد.

آیا رابطه جنسی باعث کاهش وزن شما می‌شود؟

بنابراین، اگر رابطه زناشویی و همبستری باعث افزایش وزن نمی شود، آیا می تواند سبب کاهش وزن شود؟ به جرات میتوان گفت که، همبستری و رابطه جنسی می تواند فعالیت فیزیکی نسبتا شدیدی باشد. و از آنجا که این رابطه یک تجربه لذت بخش است، میتواند باعث کاهش وزن شود.

تعداد کالری هایی که در طول رابطه جنسی مصرف میشود، بسته به طول و شدت رابطه شما متفاوت است. اکثر تخمین ها نشان می دهد که شما در حین مقاربت و نزدیکی حدودا ۸۵ تا ۱۰۰ کالری را می سوزانید.

آیا برای داشتن رابطه جنسی بهتر باید وزن کم کنید؟

برخی مزایای کاهش وزن عبارتند از:

  • افزایش انرژی
  • ارتقاء و بهبود تحرک
  • و بالا رفتن اعتماد بنفس

این عوامل بر روی زندگی عاشقانه و زناشویی شما تاثیر می گذارند. علاوه بر این، اگر اضافه وزن موجب افسردگی و بدخلقی شما می‌شود، کاهش وزن می‌تواند به شما اعتماد بنفس بیشتری بدهد تا با انگیزه بهتر، یک زندگی عاشقانه تر داشته باشید.

بنابراین اگر می‌خواهید که یک رابطه جنسی و زناشویی کامل و خوبی داشته باشید، بهتر است که وزن کمی داشته باشید و برای کاهش وزن خود تلاش کنید.

منبع: نسخه
Thanks! You've already liked this
No comments