کارت‌های هدیه چقدر امن هستند؟

در سال‌های گذشته، در آمدی که از خرید با کارت‌های هدیه انجام شده بود به میزان ۲۷ میلیارد دلار رسیده بود.

به طور متوسط ۶ نفر از ۱۰ نفر ترجیح میدهند که خرید هایشان را با کارت هدیه انجام بدهند. اما در گزارشاتی که استفاده کنندگان کارت دادند، گفته شده که این کارت ها برای فروشگاه ها و فروشندگان خاصی که از آنها خریداری می کنید، میتواند نشانه آسانی برای انجام جرم و جنایت باشد.

برای سرقت پین کارت، افرادی هستند که با استفاده از اسکیمر اطلاعات پشت کارت هدیه را ذخیره و پوشش امنیتی پشت کارت را خراش می دهند. و سپس بعد از اولین باری که شما وجهی را به کارت خود واریز میکنید، میتوانند آن را سرقت کنند.

در ضمن مصرف کنندگان اظهار میدارند که جهت جلوگیری از هر گونه سرقت حتما بسته بندی کارت به دقت بررسی شود و از اینکه برچسب های پوششی و محافظ سالم هستند اطمینان حاصل کنید.

و هرگز کارتی را که رمز آن مشخص هست خریداری نکنید. گزارش هایی که از مصرف کنندگان اعلام شده معتقدند که کارت ها حداقل یکبار یا بیشتر قابل شارژ کردن باشند، حال به صورت انتقال از کارت اعتباری به یک کارت اعتباری دیگر و یا توسط شرکت های معتبر کارت های اعتباری مثل ویزا و امریکن اکسپرس.

اگر در عرص دو روز بعد از سرقت کارت خود، گزارش کنید این صادر کنندگان میتوانند برای شما محدودیت تا میزانی مثلا ۵۰ دلار را اعمال کنند و گاهی اوقات تا صفر. با این حال، مزیت های دیگر این کارت چیست؟ این که بیشتر به عنوان یکی از انواع روش های پرداخت پذیرفته شده اند.

و اما کارت های هدیه الکترونیکی چیست؟ نوعی از خرید و پرداخت از طریق ارسال متن، ایمیل یا شبکه های اجتماعی، کدام یک؟ آنها در عین اینکه راحت و سریع هستند آیا میتوانند مطمئن هم باشند؟ اول از همه چیز، ابتدا اطمینان پیدا کنید که کارت الکترونیکی را برای شخص مناسبی ارسال می کنید.

قبل از اینکه ارسال کنید، بستگی به جایی که ارسال میشود، آدرس ایمیل شماره تلفن همراه و حساب کاربری یکی از شبکه های اجتماعی را حتما دریافت کنید. و از آنجایی که اطلاعات شخصی شما مانند آدرس ایمیل و شماره کارت اعتباری نمایان هست، حتما کارت را از فروشندگان و تجار معتبر خریداری کنید.

منبع: فوت و فن
Thanks! You've already liked this
No comments