کدام دکتر‌ها بالاترین درآمد را دارند؟

طبق یک نظرسنجی حقوق پزشکی در سال ۲۰۱۹، میانگین حقوق پزشکان از ۲۹۹،۰۰۰ دلار در سال گذشته به ۳۱۳،۰۰۰ دلار در سال جدید افزایش یافته است. این گزارش، جامع‌ترین گزارش حقوق و دستمزد پزشکان در ایالات متحده است که شامل تقریبا ۲۰،۰۰۰ پزشک در ۳۰ تخصص مختلف می‌شود.

۳ تخصص برتر از لحاظ درآمد

این تخصص ها عبارتند از:

  • ارتوپ‌ها که درآمد آنها به طور متوسط‌۴۸۲،۰۰۰ دلار در سال است.
  • جراحان پلاستیک، ۴۷۱،۰۰۰ دلار در سال
  • متخصص گوش و حلق و بینی: ۴۶۱،۰۰۰ دلار در سال

تخصص‌های کم‌درآمد

این تخصص ها عبارتند از:

  • پزشک عمومی: ۲۰۹،۰۰۰ دلار در سال
  • پزشک اطفال: ۲۲۵،۰۰۰ دلار در سال
  • پزشک خانواده: ۲۳۱،۰۰۰ دلار در سال

پزشکانی که گزارش دادند درآمد نسبتا منصفانه‌ای داردند، معمولا پزشکان عمومی بودند. پزشکانی که از درآمد خود کمتر رضایت داشتند، پزشکان بیماری‌های عفونی و متخصصین غدد درون ریز و دیابت بودند (۴۲ درصد از آنها رضایتمند بودند) .

اوکلاهما، بهترین ایالت از لحاظ بالاترین درآمد صنف پزشکان با میانگین‌۳۳۷۰۰۰ دلار در سال بود. پس از آن آلاباما با درآمد متوسط ۳۳۰۰۰۰ دلار و سپس ایالت نوادا با درآمد ۳۲۹۰۰۰ دلار در سال جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

درآمد پزشکان زن نسبت به پزشکان مرد

مقایسۀ حقوق تمام وقت در مراقبت‌های اولیه نشان می‌دهد که درآمد پزشکان مرد ۲۵ درصد بیشتر از درآمد پزشکان زن بود. امسال متوسط درآمد پزشکان زن ۲۰۷۰۰۰ دلار در برابر ۲۵۸۰۰۰ دلار که متوسط درآمد پزشکان مرد بود. این گزارش نشان می‌دهد که چنین اختلافی در سال گذشته ۱۸ درصد بوده است، ۱۶ درصد در سال ۲۰۱۷ و ۱۷ درصد در سال ۲۰۱۶ بود.

محققان در این گزارش دریافتند که زنان اغلب تصمیم می‌گیرند که در تخصص‌های کم درآمد تحصیل کنند. برای مثال، تنها ۹ درصد از متخصصان ارتوپدی، زنان هستند، در حالیکه ۶۰ درصد متخصصان اطفال، زن هستند.

“با این حال، برتری زنان در تخصص‌های کم درآمدتر، به معنی نابرابری درآمدی در هر تخصص نیست. “

متخصصان مرد در گزارش امسال، ۳۳ درصد بیشتر از متخصصان زن درآمد کسب کردند (۳۷۲ هزار دلار در مقابل ۲۸۰ هزار دلار) . در سال ۲۰۱۸ نیز این اختلاف به ۳۶ درصد رسید.

در مراقبت‌های اولیه، مردان به طور متوسط‌۴ ساعت بیشتر از زنان کار می‌کنند و در میان تخصص‌ها، مردان ۳ ساعت بیشتر کار می‌کنند. این گزارش همچنین به معنی شکاف درآمدی به دلیل اختلاف جنسیتی نیست.

اما شکاف نژادی همچنان ادامه دارد. پزشکان سفید پوست به طور متوسط بیشترین درآمد، یعنی‌۳۱۹۰۰۰ دلار را به خود اختصاص دادند. پزشکان اسپانیایی/ لاتین و پزشکان دو رگه در رتبه دوم ۳۰۳،۰۰۰ دلار قرار دارند، پس از آن، پزشکان آسیایی با متوسط درآمد ۳۰۰،۰۰۰ دلار و در آخر پزشکان آمریکایی/ آفریقایی سیاه پوست که متوسط درآمد سالانه آنها ۲۸۱،۰۰۰ دلار بود.

منبع: فوت و فن
Thanks! You've already liked this
No comments