۵ اشتباه در طراحی دکوراسیون داخلی اولین خانه

چیدمان و دکوراسیون داخلی اولین آپارتمان شما چالشی بزرگ است و می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد که همه رؤیاها و ایده‌آل‌هایتان را یک باره تحقق بخشید. در کنار نیازهای ضروری و بعد از چیدمان مبلمان اصلی منزل شاید احساس کنید اجزای زیادی برای تکمیل شدن خانه مورد نیاز است اما قبل از خرید وسایل و چیدمان، نکات زیر را مورد توجه قرار دهید:

۱ . یک‌باره تمام مبلمان خود را خریداری نکنید

برای جلوگیری از پشیمانی بهترین کاری که باید انجام دهید این است که فهرستی از اقلام عمده ای که نیاز دارید را تهیه کنید و آنها را طبق اولویت بندی خریداری کنید.

اگر به شدت به یک مبل نیاز دارید، یکی را با دقت انتخاب کنید، اما میزهای جانبی، صندلی و همه چیزهای دیگر را در همان زمان خریداری نکنید. خیلی بهتر است که زمان بیشتری صرف کنید تا شتابزده موارد اشتباهی را انتخاب کنید که منجر به پشیمانی شود.

۲ . سعی نکنید فضا را خیلی سریع پر کنید

تزئین دکوراسیون و چیدمان هرخانه ای کمی شبیه به درست کردن پازل است و عجله در آن می تواند منجر به پشیمانی شود و این فقط در مورد مبلمان خانه صادق نیست؛ برای قالیچه، نورپردازی و لوازم جانبی نیز بهترین راهکار این است که صبر کنید و قطعات پازل را کم کم و طبق نیاز هایی که در گذر زمان متوجه آنها می شوید تکمیل کنید.

این علاوه بر زیبایی بیشتر به شما کمک خواهد کرد تا مشخص کنید چه میزان می توانید هزینه کنید و چه مواردی در اولویت هستند.

۳ . همه لوازم منزل خود را از یک مکان خریداری نکنید

یکی از قوانین اصلی طراحی دکوراسیون این است که شما نباید همه چیز را از یک مکان خریداری کنید؛ زیرا قطعا دکوراسیون منزلی که قدم به قدم و طبق سلیقه شما چیدمان شده با مبلمانی که در طول زمان از مکان های مختلف گردآوری شده می تواند یادآور خاطره یا سفری که به مکانی داشته اید باشد یا هدیه ای که شخصی برایتان آورده اما خرید از یک فروشگاه و مبلمانی که در آن چیده شده نشان از سلیقه فروشنده است و سبک شخصی شما را نشان نمی دهد.

به همین دلیل احتمال اینکه در گذر زمان برایتان یکنواخت و کسل کننده شوند بسیار زیاد است.

۴ . فقط از اقلام ارزان قیمت استفاده نکنید

اکثر افرادی که به تازگی آپارتمان خودشان را می گیرند به دلیل هزینه های بالا در تنگنای مالی قرار می گیرند، به همین دلیل سعی می کنند از اجناس ارزان قیمت تری استفاده کنند اما مهم است که به کیفیت به ویژه در خرید مبلمان اصلی اهمیت دهید اگرچه این اولین مکان زندگی شماست اما بدان معنا نیست که شما نباید عمر طولانی لوازم منزل خود را مورد توجه قرار دهید به عنوان مثال، از خرید مبلمانی با کیفیت پایین به امید اینکه در آینده ای نه چندان دور جایگزین خواهد شد خودداری کنید و از این طریق در هزینه های آینده خود صرفه جویی نمایید.

در واقع دراستفاده از بودجه خود محتاط باشید اما صرفا به خاطر هزینه از مبلمان دلخواه و با کیفیت صرف نظر نکنید. بهترین راهکار تعادل بخشیدن به تمامی اقلام مورد نیاز و اولویت بندی برای هزینه آن هاست.

۵ . محدود کردن خود در دکوراسیون به دلیل زندگی در خانه اجاره‌ای

اگر آپارتمان اول شما اجاره ای باشد ممکن است نتوانید بسیاری از تغییرات را در آن انجام دهید اما اشتباهی که بسیاری از مردم مرتکب می شوند این است که خانه های خود را به طریقی که واقعا دوست دارند تزئین نمی کنند.

خوشبختانه راهکارهایی برای این منظور وجود دارد که می توانید درباره آن ها یا با صاحب خانه به توافق برسید یا با تغییرات معقول و صحیح موافقت صاحب خانه را به دست آورید در غیر این صورت نیز لازم نیست در خانه ای بدون هویت زندگی کنید می توانید با ترفندهای دکوراسیونی و به کارگیری ایده هایی که به منزل آسیب نمی رساند فضا را به زیبایی تغییر دهید.

یادتان باشد شهر رُم یک روزه ساخته نشده؛ درباره دکوراسیون منزل هم با اینکه از خرید اولین خانه و چیدمان آن بسیار ذوق زده هستید باید قدری صبور باشید و نکات زیادی را مورد توجه قرار دهید. از عجله بپرهیزید و در گذر زمان با شناخت نیازها و محدودیت ها پازل دکوراسیون منزل خود را کاربردی تر بچینید.

منبع: هفتستان
Thanks! You've already liked this
No comments