چه رنگ لاکی مناسب دستان شما است؟

درست مانند انتخاب رنگ مو، رنگ پیراهن و رنگ رژ، شما باید در مورد لاک هم رنگی را که مناسب پوست دست یا صورتتان است، بشناسید تا با یک انتخاب درست شفافیت و زیبایی آن را افزایش دهید. قبل از هر کاری، باید نسبت به پوست خود شناخت داشته باشید و بعد بدانید چه رنگ لاکی مناسب پوست شما است.

دسته‌بندی رنگ‌های مختلف پوست

انواع پوست ها به شرح ذیل:

پوست‌های تیره

پوست‌های تیره به پوست‌هایی گفته می شود که درجه تیرگی بالایی دارند، یعنی ملانین ها یا رنگ دانه های پوستی در زیر آنها تراکم زیادی دارند. به عنوان نمونه، می توان به پوست زنان آفریقایی اشاره کرد. دست‌هایی که تیرگی کمتری دارند هم جزو این دسته حساب می شوند.

پوست‌های نیمه تیره یا متمایل به زرد (گندمی)

به پوست‌هایی با حد متوسطی از ملانین زیر آنها، گفته می شود و رنگ ظاهری آنها به زرد نزدیک است. از اصطلاح دست‌هایی با پوست کمرنگ در مورد این نوع از رنگ پوست استفاده می شود.

پوست‌هایی با رنگ روشن متوسط

این نوع پوست ها رنگی بین گندمی و سفید دارند. این نوع پوست را زیباترین رنگ پوست می دانند، رنگی که با بیشتر رنگ لاک ها ترکیب زیبایی می سازد.

پوست‌هایی با رنگ روشن یا سفید

پوست هایی با کمترین میزان از تیرگی هستند. همه رنگ لاک ها مناسب پوست‌سفید یا روشن است و افرادی که پوست سفیدی دارند در انتخاب رنگ لاک محدودیتی ندارند و می توانند هر رنگ لاکی را که دوست دارند، به ناخن هایشان بزنند. البته برخی رنگ ها جلوه بهتر و زیباتری در کنار این رنگ پوست دارند.

چه رنگ لاکی مناسب چه رنگ پوستی است؟

لاک ناخن به رنگ‌های بنفش، صورتی یا قرمز برای پوست‌های سفید یا روشن

همانگونه که قبلا گفته شد، افرادی که پوست روشنی دارند می توانند هر رنگ لاکی را به دست‌هایشان بزنند. با این حال، رنگ های بنفش، صورتی و قرمز جذابیت خاصی به دست‌هایشان می بخشند و انگشتانشان را زیباتر نشان می‌دهند.

لاک ناخن به رنگ‌های آبی تیره و بنفش و لاک‌های براق برای پوست‌های روشن متوسط

این پوست ها زیباترین رنگ پوستی را دارند و نوع شفافیت آنها انتخاب هر رنگ لاکی را ممکن می کند. برای انتخاب رنگ لاک می توان از مد روز نیز کمک گرفت اما در حالت کلی، اگر می خواهید جلوه خاصی به ناخن‌ها و به این رنگ پوست بدهید، انتخاب رنگ های آبی تیره، بنفش و رنگ هایی که دارای تم طلایی هستند را توصیه می کنیم.

لاک ناخن به رنگ‌های مشکی، شکلاتی، سبز خیلی تیره و قرمز خیلی تیره برای پوست‌های زرد

افرادی که پوستی رنگ پریده و نزدیک به زرد دارند، برای پوشاندن این رنگ پریدگی و زردی و زیباتر شدن دستانشان، توصیه می کنیم به سراغ رنگ های مشکی، شکلاتی، سبز خیلی تیره و قرمز جگری بروند. به عبارت دیگر تم رنگ لاکی را انتخاب کنند که کاملا تیره و غلیظ باشد.

لاک ناخن به رنگ‌های قرمز، مشکی و آبی رنگ‌های مناسب پوست‌های تیره

افرادی که پوستشان خیلی تیره است هر رنگ لاکی را نمی‌توانند انتخاب کنند و باید کمی دقت کنند تا دستانشان تحت تأثیر رنگ لاک قرار نگیرد. لاک‌های خیلی تیره اصلا انتخاب خوبی برای این افراد نیست، البته به جز قرمز جگری که مناسب تقریبا هر رنگ پوستی است. علاوه بر این رنگ می توانند از رنگ‌های مشکی و آبی ملایم هم استفاده کنند.

توصیه آخر

آخرین توصیه ما به شما این است که رنگی را انتخاب کنید که خودتان عاشق آن هستید و دیدنش برایتان لذتبخش است. با در نظر گرفتن قواعد انتخاب رنگ لاک می توانید آن را با رنگ لباس و پوست برای مجالس رسمی ست کنید و بعضی از رنگ‌ها هم برای محیط کار انتخاب خوبی هستند.

با همه این حرف ها، شما سعی کنید رنگ های متنوع را امتحان کنید تا رنگ مناسب پوست خود را پیدا کنید. از تجربه کردن رنگ های متنوع نترسید. هر رنگی که چشمتان را گرفت، به یک بار امتحان می ارزد.

منبع: هفتستان
Thanks! You've already liked this
No comments