استفاده از میان وعده‌ها در رژیم غذایی

اگر شما به دنبال نتایج بهتری از برنامه تناسب اندام خود هستید، باید بدانید که چگونه میان وعده سالم­تر و ورزش بیشتر داشته باشید. مهم نیست که شما می خواهید وزن کم کنید و یا ماهیچه بسازید یا سلامت خود را ارتقا دهید، میان وعده سالم­تر همیشه کمک کننده است. شما باید همیشه بدن خود را سوخت رسانی کنید تا به هدف تناسب اندام خود برسید. پایبند بودن به یک رژیم سالم انرژی شما را افزایش می‌دهد و به شما کمک می کند تا پس از یک کار طولانی سریعتر بازیابی شوید.

من به شما توصیه می­کنم که رژیم غذایی خود را با غذاهای غنی مانند سیب، اسفناج، چغندر، کلم پیچ، زغال اخته، گلابی و بسیاری دیگر از غذاهای سالم ارتقا دهید و تحمل و استقامت خود را بهبود دهید. چند نکته را برای میان وعده سالم­تر و تمرین بیشتر را بررسی کنید.

میان وعده‌های سالم:

۱ . استفاده از آجیل

آجیل یک میان وعده فوق العاده و قابل حمل است که شامل مقادیر زیادی اسیدهای چرب امگا ۳، فیبر رژیمی، و پروتئین است. آجیل‌ها همچنین برای مغز و قلب خوب هستند. پس چرا آنها را زمانی که گرسنه هستیم استفاده نکنیم؟ به علاوه، خوردن آجیل به کاهش کلسترول کمک می­کند و باعث می شود تا سطح انرژی خود را بالا ببرید. یک مشت از آجیل‌هایی مانند بادام، بادام زمینی، و یا گردو یک میان وعده مناسب برای قبل و بعد از تمرین می­ باشد.

من همیشه میان وعده‌ای از یک مشت بادام زمینی قبل از ورزش استفاده می­کنم و این کمک می­کند تا بیشتر تمرین کنم و احساس خیلی بهتری داشته باشم. با این حال، بیش از یک مشت آجیل در روز مصرف نکنید چرا که آجیل‌ها چربی بالایی دارند.

۲ . سبزیجات خام

میان وعده‌ای از هویج، کرفس، گوجه فرنگی، خیار و کلم بروکلی قبل از ورزش انرژی بیشتری را برای دستیابی به هدف تناسب اندام شما فراهم می ­سازد. نه تنها این میان وعده شما را با احساس فول بودن در طی جلسه تمرین نگه می­دارد بلکه همچنین به شما کمک می­کند تا خود را برای جلسه تمرین بعدی آماده کنید.

۳ . میوه و سبزیجات یخ­‌زده

این کمک می­کند که میان وعده‌ای از غذاهای سالم زمانی که آنها را دم دست می­خواهید داشته باشید. مطمئن شوید که همواره میوه و سبزی یخ زده در فریزر داشته باشید پس اگر شما میوه و سبزی تازه در خانه ندارید (اگرچه باید همیشه داشته باشید)، شما می­توانید از یخ زده ها استفاده کنید. این میان وعده قبل از جلسه تمرین ایده‌آل است چرا که به شما کمک می­کند که سطح قند خود را زمانی که بدن خود را سوخت رسانی می­ کنید متعادل سازید و از مواد مغذی اساسی استفاده کنید که کمک به تمرین بیشتر می­کند.

۴ . سالاد میوه

به همراه داشتن مقداری میوه قابل حمل. مانند سیب، گلابی، آلو و یا موز را زمانی که برای تمرین میروید مد نظر داشته باشید. زمانی که احساس گرسنگی کردید یک میان وعده سالم برای از بین بردن گرسنگی خود خواهید داشت. به علاوه این که مجبور نیستید به دنبال جایی بگردید که غذا بخرید (که معمولا غیر سالم هستند) چرا که شما میان وعده سالم خود را در کیف خود دارید. اگر میوه مورد نظر موز باشد، یک موز متوسط دارای ۱۱۰ تا ۱۵۰ کالری است.

اگر شما نمی­‌توانید از غذاهای سالم در میان وعده استفاده کنید باید ابتدا هر گونه غذاهای ناسالم را از آشپزخانه خود حذف کنید. این اشکال ندارد که زمانی که به یک مهمانی می‌روید یک بستنی یا کلوچه میل کنید و یا بیرون غذا بخورید. ولی اگر می­‌خواهید وزن کم کنید این کار را زیاد انجام ندهید.

 افزایش تعداد وعده‌های غذایی

وقتی می­خواهید میان وعده سالم داشته باشید مهم است که یاد بگیرید چگونه سهم‌های خود را کنترل کنید. یک میان وعده سالم باید یک چهارم وعده اصلی شما باشد و باید آن را هر ۲ تا ۳ ساعت میل کنید تا سطح گرسنگی خود را در میزان مناسبی نگه دارید و سوخت و ساز بدن خود را قوی کنید و از پرخوری در وعده‌های اصلی جلوگیری کنید. به علاوه ، به شما کمک می­کند تا تحمل و استقامت خود را ارتقا دهید و سریعتر از تمرین‌های خود ریکاور شوید.

برنامه غذایی زمانبندی شده

عادت کنید که برنامه غذای سالم خود را برای چند روز برنامه ریزی کنید و میان وعده‌ها را از پیش آماده کنید. حموس(غذای لبنانی) و چند نوع سالاد میوه را از پیش آماده کنید و آنها را در یخچال نگه دارید. این ترفند را امتحان کنید! این کار کمک می­کند که سلامت خود را ارتقا دهید و به اهداف تناسب اندام خود برسید.

این سخت نیست که یاد بگیرید میان وعده سالم­تری داشته باشید. یک سری تغییرات ساده می­تواند یک تفاوت بزرگ ایجاد کند. روش‌های فوق را برای نتایج بهتر به کار گیرید و فراموش نکنید که ترفندها و نکات ­خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

Thanks! You've already liked this
No comments