تفاوت انواع نمک؛ از نمک سفره گرفته تا نمک صورتی هیمالیا!

به طور قطع می‌توانیم نمک را یکی از مهم‌ترین موادی که در جهان وجود دارد برشماریم. این ماده مهم‌ترین جزء در پخت هر نوع غذا محسوب می‌شود؛ برای مثال در انواع شور مثل زیتون شور، باعث جلوگیری از کپک زدن شده و مدت نگهداری آن را افزایش می‌دهد.

اما جالب است بدانید که نمک انواع مختلفی مانند نمک سفره، نمک کوشر، نمک دریایی، نمک صورتی هیمالیا و … دارد که رایج‌ترین و پر استفاده‌ترین نمک، نمک سفره است؛ در این مطلب ابتدا نمک‌های مشهور را معرفی کرده و سپس به بررسی تفاوت انواع نمک‌ها می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

نمک سفره

نمک سفره مشهورترین نمکی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. (همان نمک ریز در دسترس!) این نمک تصفیه می‌شود و به آن ید اضافه می‌شود. از آن جا که ید یکی از مواد معدنی مهم است، کمبود ید با مشکلاتی همچون کم کاری تیروئید و کم توانی ذهنی همراه است.

با این اوصاف یکی از راه‌های دریافت ید، استفاده از نم یددار، اما به مقدار کم است. چراکه استفاده زیاد از نمک، مشکلاتی همچون ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و فشار خون بالا را در پی خواهد داشت.

نمک کوشر

حتما می‌پرسید کوشر یعنی چه؟ کوشر به معنای حلال است. یهودیان معتقد هستند که نمک کوشر می‌تواند برای حلال شدن گوشت و خارج شدن خون از گوشت استفاده شود. این نمک ذرات درشتی دارد و طعم آن نیز کمی متفاوت است.

نمک دریایی

همان طور که از اسم این نمک پیداست، نمک دریایی از تبخیر شدن آب دریا به دست می‌آید. با توجه به نحوه تولید این نمک، معمولا در آن مواد معدنی اضافه‌تری همچون پتاسیم، روی و آهن وجود دارد.

هر چه نمک دریایی تیره‌تر باشد، مواد معدنی و ناخالصی‌های بیشتری دارد. خوب است بدانید که وجود ناخالصی‌های نمک دریا مانند شن، ماسه، جیوه و سرب برای سلامتی مضر است.

نمک صورتی هیمالیا

نمک صورتی هیمالیا از دومین معدن نمک در جهان، یعنی معدنه کیهوره پاکستان به دست می‌آید. رنگ صورتی این نمک به وجود اکسید آهن در آن برمی‌گردد. علاوه بر این، نمک هیمالیا حاوی مقادیر کمی کلسیم، منیزیم و پتاسیم نیز می‌باشد.

تفاوت انواع نمک

هر کدام از نمک‌هایی که در قسمت بالا به آن اشاره کردیم از جهات مختلف با هم متفاوت هستند. در قسمت زیر برخی از این تفاوت‌های کلیدی را بررسی می‌کنیم:

۱ . ساختار و رنگ نمک‌های مختلف

نمک سفره یا همان نمک تصفیه شده‌ای که روزانه با آن سر وکار داریم، ذرات ریزی دارد. در مقابل نمک دریا دانه‌هایی درشت دارد و به همین دلیل کمتر کسی بعد از پخت غذا آن را روی غذا می‌ریزد. نمک کوشر نیز از حیث اندازه دانه‌ها، به نمک دریایی شبیه است و ساختاری درشت دارد.

همچنین به جز نمک صورتی هیمالیا، نمک‌هایی که در قسمت بالا نام بردیم سفید رنگ هستند. این نمک صورتی برای کسانی که می‌خواهند به بشقاب غذای خود کمی رنگ و لعاب دهند، گزینه جالبی است.

۲ . مواد معدنی موجود در نمک‌های مختلف

همان طور که در قسمت بالا گفتیم، به نمک سفره معمولا ید اضافه می‌شود و تبدیل به نمک ید دار می‌شود؛ این در حالی است که سایر انواع نمک، حاوی ید نیستند. خوب است بدانید که مقدار سدیم موجود در نمک معمولی نیز نسبت به سایر نمک‌ها بیشتر است.

۳ . تفاوت طعم در نمک‌های مختلف

هر چه ساختار یک نمک درشت‌تر باشد، طعم قوی‌تری روی زبان احساس خواهید کرد؛ به عنوان مثال نمک صورتی هیمالیا یا نمک دریایی در این دسته قرار دارند. البته این در صورتی است که روی غذا ریخته شود.

اما اگر حین آشپزی نمک را به غذا اضافه کنید، به خاطر اینکه در غذا حل می‌شود، تفاوت چندانی با سایر نمک‌ها نخواهد داشت. همچنین لازه به ذکر است که مواد معدنی و ناخالصی‌های موجود در نمک دریایی، روی طعم آن تاثیرگذار است؛ بنابراین می‌توانیم بگوییم که طعم نمک دریایی با سایر نمک‌ها در طعم متفاوت است.

منبع: ستاره
Thanks! You've already liked this
No comments